reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Agencje ochrony zamiast Straży Granicznej na lotniskach

Aktualizacja: 10.11.2010

Rząd chce, żeby zarządcy portów lotniczych mogli zatrudniać zewnętrzne firmy ochrony osób i mienia do pomocy przy kontroli bezpieczeństwa na lotniskach. Obecnie zajmuje się tym Straż Graniczna. »

Rząd przyjął projekt nowej ustawy o Systemie Informacji Oświatowej

Aktualizacja: 10.11.2010

Dotychczasowy System Informacji Oświatowej (SIO) wymaga zmian, bo w sposób niewystarczający wspomaga proces zarządzania oświatą - uważa Ministerstwo Edukacji Narodowej. We wtorek rząd przyjął projekt nowej ustawy o SIO, przygotowany przez resort edukacji. »

Park powstanie bez zgody rady gminy

Aktualizacja: 09.11.2010

Utworzenie lub zmiana granic parku narodowego nie będzie już wymagać zgody rady gminy czy powiatu – informuje Dziennik Gazeta Prawna. »

Szkolenie zawodowe i doskonalenie zawodowe w Policji

Aktualizacja: 09.11.2010

Zmienione reguły odbywania szkolenia zawodowego podstawowego oraz nowe wzory świadectw ukończenia szkoleń przewiduje nowe Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. »

"Dziennik Gazeta Prawna": rencistom się upiekło, rząd wstrzymuje reformę

Aktualizacja: 09.11.2010

Od stycznia renty nie będą liczone według mniej korzystnych zasad, jak zapowiadało Ministerstwo Pracy. Ale nie wzrosną też przyznawane przez ZUS renty rodzinne dla wdów i sierot - odnotowuje "Dziennik Gazeta Prawna". »

Prezydent podpisał nowelę zakazującą handlu dopalaczami

Aktualizacja: 09.11.2010

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał w poniedziałek nowelizację ustaw: o przeciwdziałaniu narkomanii oraz o Państwowej Inspekcji Sanitarnej zakazującą handlu dopalaczami. Prezydent uzasadnił, że podpisał nowelę w trosce o bezpieczeństwo obywateli. »

Zasady rachunkowości i plany kont dla organów podatkowych jst

Aktualizacja: 08.11.2010

W Dzienniku Ustaw pojawiło się nowe rozporządzenie dotyczące zasad rachunkowości i planów kont dla organów podatkowych jednostek samorządu terytorialnego. »

15 samorządów przyjaznych seniorom

Aktualizacja: 08.11.2010

Tytułem samorządu przyjaznego seniorom, czyli przeciwdziałającego wykluczeniu osób starszych, wyróżniono 15 samorządów różnych szczebli, w ramach konkursu zorganizowanego przez parlamentarny zespół ds. osób starszych. »

MF: w 2011 r. będzie można złożyć więcej e-deklaracji

Aktualizacja: 08.11.2010

W przyszłym roku do listy deklaracji, które będzie można złożyć przez internet bez konieczności posiadania tzw. kwalifikowanego podpisu elektronicznego, dojdą kolejne cztery - informuje resort finansów. »

W 301 miejscowościach po jednym kandydacie na wójta i burmistrza

Aktualizacja: 05.11.2010

W 301 miejscowościach komisje wyborcze zarejestrowały tylko po jednym kandydacie na wójta i burmistrza. Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że miejscowości, w których o urząd wójta ubiegać się będzie jedna osoba jest 246, a o urząd burmistrza - 55. »

"Rzeczpospolita": Powoli wyrównuje się poziom zamożności regionów

Aktualizacja: 08.11.2010

Biedne regiony odrabiają straty - oznajmia "Rzeczpospolita". »

"Gazeta Wyborcza": Nietykalny mundurowy na L-4

Aktualizacja: 08.11.2010

Nikt nie może kontrolować 250 tys. mundurowych na zwolnieniu lekarskim - alarmuje "Gazeta Wyborcza". »

Przewozy Regionalne znów zadłużone u zarządcy torów

Aktualizacja: 05.11.2010

Zaległości płatnicze Przewozów Regionalnych wobec PKP Polskie Linie Kolejowe wielokrotnie przekraczają sumę trzymiesięcznych zobowiązań; to podstawa do rozwiązania umowy dającej przewoźnikowi dostęp do torów - powiedział PAP rzecznik PKP PLK Krzysztof Łańcucki. »

Kółka rolnicze zaskarżą decyzję TK ws. ubezpieczeń

Aktualizacja: 08.11.2010

Krajowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych zaskarży orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego dotyczące ubezpieczenia zdrowotnego rolników - poinformował w piątek podczas zjazdu tej organizacji jej prezes Władysław Serafin. »

Do 19 listopada można dopisywać się do rejestru wyborców

Aktualizacja: 05.11.2010

Wyborcy chcący wziąć udział w tegorocznych wyborach samorządowych w miejscowościach, w których nie są na stałe zameldowani, muszą dopisać się do rejestru wyborców; mają na to czas do 19 listopada. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

SMM Legal

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama