| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Numer 112 będzie w pełni działał w 2011 r.

Aktualizacja: 23.09.2010

Najdalej w lutym 2011 r. system powiadamiania ratunkowego za pomocą numeru 112 będzie działał na obszarze połowy kraju, a do końca roku w całym - powiedział w czwartek w Sejmie wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Piotr Kołodziejczyk. »

Poczta Polska będzie zwalniać

Aktualizacja: 24.09.2010

Wiceminister infrastruktury Maciej Jankowski powiedział w czwartek w Sejmie, że do 2015 r. z Poczty Polskiej może odejść ponad 8 tys. osób. To element opracowywanej właśnie strategii Poczty, która ma zapobiec utracie płynności finansowej firmy i umożliwić inwestycje. »

Samorządowcy i specjaliści o zarządzaniu kryzysowym

Aktualizacja: 22.09.2010

Powszechne ubezpieczenia od powodzi, inny system informowania o sytuacji hydrologicznej, współpraca samorządu z administracją rządową w planowaniu przestrzennym - to tematy poruszane we wtorek na konferencji dotyczącej zarządzania kryzysowego. »

"Dziennik Polski": Szkoła albo zdrowie

Aktualizacja: 23.09.2010

Szkoła albo zdrowie - do takiego wniosku można dojść po lekturze raportu dotyczącego wypadków uczniów, pisze "Dziennik Polski". »

Nie ma decyzji ws. wynagrodzeń pielęgniarek

Aktualizacja: 22.09.2010

Wzrost wynagrodzeń pielęgniarek oraz ograniczenie handlu długami szpitali - to główne założenia noweli ustawy o zakładach opieki zdrowotnej, nad którą we wtorek debatowały sejmowe komisje: zdrowia i samorządu terytorialnego. Z powodu braku kworum nie doszło do głosowania. »

Deficyt sektora finansów publicznych przekroczy 100 mld zł

Aktualizacja: 22.09.2010

Deficyt sektora finansów publicznych w 2010 roku może wynieść nieco ponad 100 mld zł - poinformował minister finansów Jacek Rostowski. Zapowiedział także tworzenie ram prawnych, które uniemożliwią nadmierne zadłużanie się samorządów. »

Ustawa o podpisie elektronicznym - od 1 stycznia 2011 r.

Aktualizacja: 22.09.2010

Chcemy, żeby ustawa o podpisie elektronicznym, która wprowadza nowe rodzaje e-podpisu, została uchwalona w tym roku i zaczęła obowiązywać od 1 stycznia 2011 r. - poinformował wiceminister gospodarki Dariusz Bogdan. »

W 2011 r. płatne nadgodziny strażaków

Aktualizacja: 22.09.2010

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zamierza przyznać strażakom prawo wyboru pomiędzy dodatkowym czasem wolnym a dodatkowym wynagrodzeniem za przepracowane nadgodziny. »

"Metro": Urzędnicy likwidują dzieciom piaskownice

Aktualizacja: 22.09.2010

Nadgorliwi urzędnicy likwidują przedszkolne piaskownice w obawie przed kontrolami sanepidu i kosztami - informuje "Metro". »

"Puls Biznesu": Janosik złupi miasta na 1,3 mld zł

Aktualizacja: 22.09.2010

Dziesięć największych i najbogatszych miast wpłaci w sumie 1,3 mld zł na rzecz biedniejszych samorządów - informuje "Puls Biznesu". »

Obradowała Rada Ministrów

Aktualizacja: 21.09.2010

Rada Ministrów m.in. wydała rozporządzenie w sprawie sposobu i trybu przekształcenia gospodarstw pomocniczych państwowych jednostek budżetowych w instytucje gospodarki budżetowej oraz podjęła uchwałę w sprawie ustanowienia programu wieloletniego "Poprawa bezpieczeństwa i warunków pracy". »

Do 2 października można tworzyć komitety wyborcze

Aktualizacja: 21.09.2010

W Dzienniku Ustaw opublikowane zostało rozporządzenie premiera Donalda Tuska w sprawie zarządzenia wyborów samorządowych na 21 listopada. Oznacza to, że formalnie ruszyła samorządowa kampania wyborcza. »

Samorządowcy - o zmianach w służbie zdrowia

Aktualizacja: 21.09.2010

Pierwszy Samorządowy Kongres Zdrowia, który rozpoczął się w poniedziałek w Poznaniu, chce opracować postulaty samorządowców wobec zapowiedzianych przez rząd projektów ustaw zdrowotnych. »

SN: Przeniesiony urzędnik może odmówić wykonywania pracy

Aktualizacja: 21.09.2010

Urzędnik, który wykonał decyzję o przeniesieniu do innego wydziału może następnie odmówić wykonywania nowych zadań jeśli uzna że nie ma odpowiednich kwalifikacji – orzekł Sąd Najwyższy. »

"Metro": urząd wie, ale nie powie

Aktualizacja: 21.09.2010

Chcesz wiedzieć, jak sprzątany jest szpital? Jak szkoła twojego dziecka kupuje książki do biblioteki? Masz do tego prawo, ale instytucja raczej ci nie odpowie. Ewentualnie zapyta, po co ta informacja i czy na pewno masz polskie obywatelstwo - zauważa "Metro". »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Castrol

Castrol jest jednym z największych na świecie producentów olejów silnikowych i środków smarnych. Produkty Castrol powstają w oparciu o analizy, zaawansowane technologie i innowacje. Castrol od zawsze kładzie nacisk na opracowywanie środków smarnych najwyższej jakości. W tym celu stworzył zaawansowane centra technologiczne, działające w Wielkiej Brytanii, a także w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Japonii, Indiach i Chinach. Castrol posiada dostęp do wszystkich typów baz oraz dodatków olejowych, dzięki czemu do każdego z produkowanych przez siebie środków smarnych może dobierać najlepsze bazy i dodatki z całego świata.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »