reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

"Dziennik Gazeta Prawna": Nierentowne szkoły trzeba zamknąć

Aktualizacja: 18.10.2010

Polska szkoła jest droga, a nasi nauczyciele są jednymi z najmniej efektywnych na świecie - wynika z raportu Forum Obywatelskiego Rozwoju, który omawia "Dziennik Gazeta Prawna". »

Opłaty drogowe dla ciężarówek - zależne od emisji zanieczyszczeń

Aktualizacja: 18.10.2010

Opłaty drogowe dla ciężarówek będą mogły być podwyższone, biorąc pod uwagę poziom emitowanych przez nie zanieczyszczeń i hałasu - zgodzili się w piątek obradujący w Luksemburgu ministrowie transportu krajów UE. »

W sprawie o udzielenie informacji publicznej organ nie może uznać się za niewłaściwy

Aktualizacja: 18.10.2010

Składając wniosek o udzielenie informacji publicznej wnioskodawca sam wybiera organ dysponujący, jego zdaniem, pożądanymi informacjami. Organ ten nie może uznać się za niewłaściwy. »

Prof. Regulski: trzeba zmienić samorządową ordynację wyborczą

Aktualizacja: 18.10.2010

Zmiana ordynacji wyborczej, zwiększenie zaangażowania mieszkańców, a zmniejszenie upartyjnienia samorządu, to w ocenie jednego z twórców reformy samorządowej z 1990 roku, prof. Jerzego Regulskiego, sposoby na poprawę funkcjonowania systemu samorządowego. »

Prezydent podpisał nowelizację Ordynacji podatkowej

Aktualizacja: 15.10.2010

Prezydent podpisał nowelizacje ustawy Ordynacja podatkowa oraz ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników - poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta. Przewidują one m.in. utworzenie centralnej bazy danych o podatnikach. »

"Życie Warszawy": lekarz z obcym paszportem

Aktualizacja: 15.10.2010

Z Jemenu, Libanu, Ukrainy czy z Armenii przybywają do stolicy lekarze. Coraz więcej zagranicznych medyków decyduje się na pracę w naszych szpitalach. Kuszą ich dobre zarobki i możliwość awansu - pisze "Życie Warszawy". »

W grudniu możliwy projekt ws. opłat za obwodnice

Aktualizacja: 14.10.2010

Resort infrastruktury przedstawi rządowi w grudniu projekt rozporządzenia ws. korzystania z tych odcinków autostrad, które są obwodnicami miast - poinformował szef ministerstwa Cezary Grabarczyk. Z opłat za przejazd miałyby być zwolnione auta do 3,5 t i motocykle. »

Działalność lecznicza i refundacja leków - projekty przyjęte przez Radę Ministrów

Aktualizacja: 14.10.2010

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o działalności leczniczej, projekt ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych. »

Zmniejsza się zasięg planowanych zwolnień w urzędach

Aktualizacja: 14.10.2010

Zaplanowane na przyszły rok zwolnienia w urzędach nie będą drastyczne – rząd złagodzi przepisy projektu ustawy o racjonalizacji zatrudnienia. Nie wszystkie urzędy będą musiały zwalniać - poinformował Dziennik Gazeta Prawna »

Prezydent podpisał ustawę znoszącą obowiązek meldunkowy

Aktualizacja: 14.10.2010

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał w czwartek ustawę o ewidencji ludności, która likwiduje obowiązek meldunkowy od 1 stycznia 2014 roku. »

Więcej na wynagrodzenia w państwowych jednostkach budżetowych

Aktualizacja: 15.10.2010

Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie częściowego podziału środków na zwiększenie wynagrodzeń wynikających ze zmian organizacyjnych i nowych zadań w państwowych jednostkach budżetowych w 2010 r., przedłożoną przez szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. »

Pięć miast w II etapie konkursu o tytuł ESK 2016

Aktualizacja: 14.10.2010

Gdańsk, Katowice, Lublin, Warszawa i Wrocław zakwalifikowały się na tzw. krótką listę w konkursie o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Listę miast, które weszły do II etapu, ogłoszono w środę z udziałem m.in. ministra kultury i reprezentantów miast. »

Deficyt sektora rządowego i samorządowego po I kwartale - 2,6 proc. PKB

Aktualizacja: 14.10.2010

Deficyt sektora rządowego i samorządowego po I kwartale wyniósł 2,6 proc. PKB - podał w raporcie kwartalnym resort finansów. »

Finansowanie, rozliczanie i kontrola kampanii w wyborach samorządowych

Aktualizacja: 13.10.2010

Praktyczne seminarium dotyczące kluczowych kwestii związanych z finansowaniem, rozliczaniem i kontrolą kampanii w wyborach samorządowych w 2010 r. odbędzie się 25 października br. w Warszawie. »

Główny Inspektorat Transportu Drogowego poszerzy kompetencje

Aktualizacja: 14.10.2010

Główny Inspektorat Transportu Drogowego przejmie dotychczasowe kompetencje ministra infrastruktury w zakresie międzynarodowego transportu drogowego - zakładają przyjęte przez rząd założenia do projektu nowelizacji ustawy o transporcie drogowym. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Michał Wójtowicz

Ekspert Kredytowy Salomon Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama