reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Urzędnik sprawujący opiekę nie musi pracować po godzinach

Aktualizacja: 23.09.2010

Urzędnik sprawujący opiekę nad osobą chorą lub dzieckiem do lat ośmiu nie musi już pracować po godzinach, w niedzielę czy święto – wystarczy, że nie wyrazi zgody na pracę w dodatkowym czasie – stanowi nowelizacja ustawy o pracownikach urzędów państwowych, która właśnie weszła w życie. »

Numer 112 będzie w pełni działał w 2011 r.

Aktualizacja: 23.09.2010

Najdalej w lutym 2011 r. system powiadamiania ratunkowego za pomocą numeru 112 będzie działał na obszarze połowy kraju, a do końca roku w całym - powiedział w czwartek w Sejmie wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Piotr Kołodziejczyk. »

Poczta Polska będzie zwalniać

Aktualizacja: 24.09.2010

Wiceminister infrastruktury Maciej Jankowski powiedział w czwartek w Sejmie, że do 2015 r. z Poczty Polskiej może odejść ponad 8 tys. osób. To element opracowywanej właśnie strategii Poczty, która ma zapobiec utracie płynności finansowej firmy i umożliwić inwestycje. »

Samorządowcy i specjaliści o zarządzaniu kryzysowym

Aktualizacja: 22.09.2010

Powszechne ubezpieczenia od powodzi, inny system informowania o sytuacji hydrologicznej, współpraca samorządu z administracją rządową w planowaniu przestrzennym - to tematy poruszane we wtorek na konferencji dotyczącej zarządzania kryzysowego. »

"Dziennik Polski": Szkoła albo zdrowie

Aktualizacja: 23.09.2010

Szkoła albo zdrowie - do takiego wniosku można dojść po lekturze raportu dotyczącego wypadków uczniów, pisze "Dziennik Polski". »

Ustawa o podpisie elektronicznym - od 1 stycznia 2011 r.

Aktualizacja: 22.09.2010

Chcemy, żeby ustawa o podpisie elektronicznym, która wprowadza nowe rodzaje e-podpisu, została uchwalona w tym roku i zaczęła obowiązywać od 1 stycznia 2011 r. - poinformował wiceminister gospodarki Dariusz Bogdan. »

W 2011 r. płatne nadgodziny strażaków

Aktualizacja: 22.09.2010

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zamierza przyznać strażakom prawo wyboru pomiędzy dodatkowym czasem wolnym a dodatkowym wynagrodzeniem za przepracowane nadgodziny. »

Nie ma decyzji ws. wynagrodzeń pielęgniarek

Aktualizacja: 22.09.2010

Wzrost wynagrodzeń pielęgniarek oraz ograniczenie handlu długami szpitali - to główne założenia noweli ustawy o zakładach opieki zdrowotnej, nad którą we wtorek debatowały sejmowe komisje: zdrowia i samorządu terytorialnego. Z powodu braku kworum nie doszło do głosowania. »

Deficyt sektora finansów publicznych przekroczy 100 mld zł

Aktualizacja: 22.09.2010

Deficyt sektora finansów publicznych w 2010 roku może wynieść nieco ponad 100 mld zł - poinformował minister finansów Jacek Rostowski. Zapowiedział także tworzenie ram prawnych, które uniemożliwią nadmierne zadłużanie się samorządów. »

"Puls Biznesu": Janosik złupi miasta na 1,3 mld zł

Aktualizacja: 22.09.2010

Dziesięć największych i najbogatszych miast wpłaci w sumie 1,3 mld zł na rzecz biedniejszych samorządów - informuje "Puls Biznesu". »

"Metro": Urzędnicy likwidują dzieciom piaskownice

Aktualizacja: 22.09.2010

Nadgorliwi urzędnicy likwidują przedszkolne piaskownice w obawie przed kontrolami sanepidu i kosztami - informuje "Metro". »

Obradowała Rada Ministrów

Aktualizacja: 21.09.2010

Rada Ministrów m.in. wydała rozporządzenie w sprawie sposobu i trybu przekształcenia gospodarstw pomocniczych państwowych jednostek budżetowych w instytucje gospodarki budżetowej oraz podjęła uchwałę w sprawie ustanowienia programu wieloletniego "Poprawa bezpieczeństwa i warunków pracy". »

Samorządowcy - o zmianach w służbie zdrowia

Aktualizacja: 21.09.2010

Pierwszy Samorządowy Kongres Zdrowia, który rozpoczął się w poniedziałek w Poznaniu, chce opracować postulaty samorządowców wobec zapowiedzianych przez rząd projektów ustaw zdrowotnych. »

Do 2 października można tworzyć komitety wyborcze

Aktualizacja: 21.09.2010

W Dzienniku Ustaw opublikowane zostało rozporządzenie premiera Donalda Tuska w sprawie zarządzenia wyborów samorządowych na 21 listopada. Oznacza to, że formalnie ruszyła samorządowa kampania wyborcza. »

SN: Przeniesiony urzędnik może odmówić wykonywania pracy

Aktualizacja: 21.09.2010

Urzędnik, który wykonał decyzję o przeniesieniu do innego wydziału może następnie odmówić wykonywania nowych zadań jeśli uzna że nie ma odpowiednich kwalifikacji – orzekł Sąd Najwyższy. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Patrycja Kaźmierczak, Tomasz Wojdal

KRS Kancelaria świadczy kompleksowe usługi prawne i podatkowe dla biznesu - zajmuje się obsługą prawną i podatkową podmiotów gospodarczych, opracowuje dla nich plany restrukturyzacji (m.in. przekształcenia, wydzielenia, fuzje), wprowadza optymalizacyjne rozwiązania podatkowe oraz dba o to, aby zawierane kontrakty handlowe dawały maksymalne poczucie bezpieczeństwa.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama