| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

"Puls Biznesu": rządowe gwarancje warte tyle, co nic

Aktualizacja: 27.08.2010

Dług przygniata podatnika. Kończy się era bezpiecznych inwestycji w skarbowe pieniądze. Ekonomiści coraz częściej ostrzegają przed bankructwami państw - akcentuje "Puls Biznesu". »

Ostatnie 3 dni na wniosek o "szklankę mleka"

Aktualizacja: 27.08.2010

Mleczarnie i placówki oświatowe chcące uczestniczyć w programie "szklanka mleka" mają tylko 3 dni na dostarczenie wniosku do Agencji Rynku Rolnego o przyznanie dopłaty - poinformowała rzecznik Agencji Iwona Ciechan. »

Budowle przeciwpowodziowe - szczególne zasady przygotowania inwestycji

Aktualizacja: 26.08.2010

Inwestycje przeciwpowodziowe będą realizowane znacznie szybciej dzięki wzmocnieniu i rozszerzeniu zakresu przedmiotowego decyzji o pozwoleniu na realizację inwestycji. »

W Wielkopolsce prototyp e-recepty

Aktualizacja: 26.08.2010

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ) zapowiada, że pod koniec roku w jednym z powiatów ziemskich wielkopolski zostanie przetestowany prototyp e-recepty - poinformował w czwartek dyrektor CSIOZ Leszek Sikorski. »

GIODO: Gminy przy rekrutacji do przedszkoli żądają zbyt wielu danych

Aktualizacja: 27.08.2010

Żądanie od rodziców dzieci ubiegających się o miejsce w przedszkolu dokumentów potwierdzających zatrudnienie lub rocznego rozliczenia podatkowego jest niezgodne z prawem - ocenił Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych Wojciech Wiewiórowski. »

"Metro": Pozwy zbiorowe nie są popularne

Aktualizacja: 26.08.2010

Polacy nie korzystają z pozwów zbiorowych, które miały być skutecznym straszakiem konsumentów przeciw koncernom czy urzędom - oznajmia "Metro". »

"Gazeta Wyborcza": Nieudane Święto Policji w Gdańsku

Aktualizacja: 26.08.2010

Bójką oficerów, nogą w gipsie naczelnika komendy wojewódzkiej, wielką kontrolą z Warszawy oraz prokuratorskim śledztwem zakończyło się tegoroczne Święto Policji w Gdańsku - ujawnia "Gazeta Wyborcza". »

Nabór na dofinansowanie remontów dróg lokalnych

Aktualizacja: 26.08.2010

1 września br. ruszy nabór wniosków na 2011 rok do Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych - poinformował resort spraw wewnętrznych. Samorządy będą mogły ubiegać się o dofinansowanie remontów i modernizacji dróg gminnych oraz powiatowych do końca miesiąca. »

Prawdopodobnie nie będzie jednej ustawy metropolitalnej

Aktualizacja: 25.08.2010

Projekt ustawy metropolitalnej, mimo że jest gotowy, nie ma szans na wejście w życie; przeciwne są mu m.in. mające sprzeczne interesy samorządy różnych regionów kraju. Dlatego bardzo możliwe, że powstanie kilka odrębnych propozycji dla różnych metropolii. »

Grobelny: samorządy dalekie od progów zadłużenia

Aktualizacja: 25.08.2010

Szef Związku Miast Polskich (ZMP) prezydent Poznania Ryszard Grobelny podał, że średni poziom zadłużenia jednostek samorządu terytorialnego w Polsce nie zbliża się do ustawowych limitów, osiągnęły je tylko nieliczne samorządy. »

"Dziennik Gazeta Prawna": Administracyjny rak toczy budżet

Aktualizacja: 25.08.2010

Wzrasta zatrudnienie w administracji publicznej. W latach 200-2009 przybyło ponad 113 tys. urzędników (wzrost o 36 proc.), w tym w administracji państwowej blisko 47 tys., a w samorządowej 66 tys. osób - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". »

"Rzeczpospolita": Księgi wieczyste i rejestry w Internecie

Aktualizacja: 25.08.2010

Zawierając transakcję kupna mieszkania u notariusza nie trzeba już będzie dostarczać odpisu z księgi wieczystej - informuje "Rzeczpospolita". Notariusz sam, za pośrednictwem Internetu, zajrzy do księgi wieczystej. W ten sam sposób zamówi odpłatnie odpis tego dokumentu. »

MEN: koniec roku szkolnego w ostatni piątek czerwca

Aktualizacja: 25.08.2010

Ministerstwo Edukacji Narodowej chce, by zajęcia w szkołach kończyły się w ostatni piątek czerwca. Taki zapis znalazł się w projekcie nowelizacji rozporządzenia w sprawie organizacji roku szkolnego opublikowanym na stronie internetowej MEN. »

Dwa lata za złamanie zakazu wstępu na imprezę

Aktualizacja: 25.08.2010

Złamanie zakazu wstępu na imprezę masową lub niedotrzymanie obowiązku osobistego stawiennictwa w czasie trwania imprezy masowej podlega karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch. »

Zasady ruchu drogowego na drogach wewnętrznych

Aktualizacja: 14.10.2010

Przepisy ruchu drogowego będą stosowane także na drogach wewnętrznych – stanowi nowelizacja ustawy Prawo ruchu drogowego - którą właśnie opublikowano w Dzienniku Ustaw. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Kolmers Legal

Kancelaria prawna dla biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »