| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Budowle przeciwpowodziowe - szczególne zasady przygotowania inwestycji

Aktualizacja: 26.08.2010

Inwestycje przeciwpowodziowe będą realizowane znacznie szybciej dzięki wzmocnieniu i rozszerzeniu zakresu przedmiotowego decyzji o pozwoleniu na realizację inwestycji. »

W Wielkopolsce prototyp e-recepty

Aktualizacja: 26.08.2010

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ) zapowiada, że pod koniec roku w jednym z powiatów ziemskich wielkopolski zostanie przetestowany prototyp e-recepty - poinformował w czwartek dyrektor CSIOZ Leszek Sikorski. »

GIODO: Gminy przy rekrutacji do przedszkoli żądają zbyt wielu danych

Aktualizacja: 27.08.2010

Żądanie od rodziców dzieci ubiegających się o miejsce w przedszkolu dokumentów potwierdzających zatrudnienie lub rocznego rozliczenia podatkowego jest niezgodne z prawem - ocenił Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych Wojciech Wiewiórowski. »

"Metro": Pozwy zbiorowe nie są popularne

Aktualizacja: 26.08.2010

Polacy nie korzystają z pozwów zbiorowych, które miały być skutecznym straszakiem konsumentów przeciw koncernom czy urzędom - oznajmia "Metro". »

"Gazeta Wyborcza": Nieudane Święto Policji w Gdańsku

Aktualizacja: 26.08.2010

Bójką oficerów, nogą w gipsie naczelnika komendy wojewódzkiej, wielką kontrolą z Warszawy oraz prokuratorskim śledztwem zakończyło się tegoroczne Święto Policji w Gdańsku - ujawnia "Gazeta Wyborcza". »

Nabór na dofinansowanie remontów dróg lokalnych

Aktualizacja: 26.08.2010

1 września br. ruszy nabór wniosków na 2011 rok do Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych - poinformował resort spraw wewnętrznych. Samorządy będą mogły ubiegać się o dofinansowanie remontów i modernizacji dróg gminnych oraz powiatowych do końca miesiąca. »

Prawdopodobnie nie będzie jednej ustawy metropolitalnej

Aktualizacja: 25.08.2010

Projekt ustawy metropolitalnej, mimo że jest gotowy, nie ma szans na wejście w życie; przeciwne są mu m.in. mające sprzeczne interesy samorządy różnych regionów kraju. Dlatego bardzo możliwe, że powstanie kilka odrębnych propozycji dla różnych metropolii. »

Grobelny: samorządy dalekie od progów zadłużenia

Aktualizacja: 25.08.2010

Szef Związku Miast Polskich (ZMP) prezydent Poznania Ryszard Grobelny podał, że średni poziom zadłużenia jednostek samorządu terytorialnego w Polsce nie zbliża się do ustawowych limitów, osiągnęły je tylko nieliczne samorządy. »

"Dziennik Gazeta Prawna": Administracyjny rak toczy budżet

Aktualizacja: 25.08.2010

Wzrasta zatrudnienie w administracji publicznej. W latach 200-2009 przybyło ponad 113 tys. urzędników (wzrost o 36 proc.), w tym w administracji państwowej blisko 47 tys., a w samorządowej 66 tys. osób - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". »

"Rzeczpospolita": Księgi wieczyste i rejestry w Internecie

Aktualizacja: 25.08.2010

Zawierając transakcję kupna mieszkania u notariusza nie trzeba już będzie dostarczać odpisu z księgi wieczystej - informuje "Rzeczpospolita". Notariusz sam, za pośrednictwem Internetu, zajrzy do księgi wieczystej. W ten sam sposób zamówi odpłatnie odpis tego dokumentu. »

MEN: koniec roku szkolnego w ostatni piątek czerwca

Aktualizacja: 25.08.2010

Ministerstwo Edukacji Narodowej chce, by zajęcia w szkołach kończyły się w ostatni piątek czerwca. Taki zapis znalazł się w projekcie nowelizacji rozporządzenia w sprawie organizacji roku szkolnego opublikowanym na stronie internetowej MEN. »

Dwa lata za złamanie zakazu wstępu na imprezę

Aktualizacja: 25.08.2010

Złamanie zakazu wstępu na imprezę masową lub niedotrzymanie obowiązku osobistego stawiennictwa w czasie trwania imprezy masowej podlega karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch. »

Zasady ruchu drogowego na drogach wewnętrznych

Aktualizacja: 14.10.2010

Przepisy ruchu drogowego będą stosowane także na drogach wewnętrznych – stanowi nowelizacja ustawy Prawo ruchu drogowego - którą właśnie opublikowano w Dzienniku Ustaw. »

MON: nie brakuje pieniędzy na szkolenie wojska

Aktualizacja: 24.08.2010

Resort obrony narodowej zapewnia, że nie brakuje środków na szkolenie żołnierzy. W tym roku - jak powiedział Robert Rochowicz z MON, komentując medialne doniesienia na ten temat - jest ich o kilkaset milionów więcej niż w roku ubiegłym. »

"Rzeczpospolita": fotoradary pod lupą

Aktualizacja: 24.08.2010

MSWiA sprawdza, czy gminne fotoradary służą poprawie bezpieczeństwa na drogach, czy celom biznesowym. Ze względu bowiem na wysokie koszty sprzętu (ok. 200 tys. zł) niektóre gminy decydują się na dzierżawę fotoradarów od prywatnych firm - ujawnia "Rzeczpospolita". »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Tamara Pokrzywka-Bensalem

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »