reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

"Metro": urząd wie, ale nie powie

Aktualizacja: 21.09.2010

Chcesz wiedzieć, jak sprzątany jest szpital? Jak szkoła twojego dziecka kupuje książki do biblioteki? Masz do tego prawo, ale instytucja raczej ci nie odpowie. Ewentualnie zapyta, po co ta informacja i czy na pewno masz polskie obywatelstwo - zauważa "Metro". »

MF: projekt ustawy okołobudżetowej

Aktualizacja: 22.09.2010

MF opublikowało w poniedziałek projekt ustawy okołobudżetowej. Zakłada on obniżenie od marca 2011 r. zasiłku pogrzebowego, przywrócenie ulg na przejazdy dla studentów, podwyżki pensji dla nauczycieli, ale też podwyżkę VAT i zamrożenie pensji w budżetówce. »

Prezydent o reformie samorządowej: to się udało

Aktualizacja: 21.09.2010

O reformie samorządowej możemy powiedzieć: to się udało - mówił prezydent Bronisław Komorowski, który w poniedziałek wziął udział w uroczystej Gali Jubileuszowej z okazji 20. rocznicy odrodzenia samorządu terytorialnego w Polsce. »

35 tys. żołnierzy zainteresowanych świadczeniem mieszkaniowym

Aktualizacja: 20.09.2010

Ponad 35 tys. żołnierzy zdecydowało się na skorzystanie z wypłacanego przez MON świadczenia mieszkaniowego, które mogą przeznaczyć np. wynajem lokum na wolnym rynku - wynika z danych resortu. »

Pełnomocnictwo do głosowania w wyborach samorządowych

Aktualizacja: 20.09.2010

W Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie sporządzenia aktu pełnomocnictwa do głosowania w wyborach do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw oraz w wyborach wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. »

Rozwiązano konkurs "Zdrowa Gmina" województwa mazowieckiego

Aktualizacja: 17.09.2010

Gminy Paprotnia i Wodynie zajęły ex aequo pierwsze miejsce w konkursie "Zdrowa Gmina", za najciekawsze pomysły na promocję profilaktyki chorób nowotworowych w społecznościach lokalnych oraz najwyższy wzrost liczby zgłoszeń na badania przesiewowe. »

"Życie Warszawy": Alarm dla numeru 112

Aktualizacja: 20.09.2010

Najwyższa Izba Kontroli zajęła się działaniem telefonu alarmowego 112 w Warszawie i województwie mazowieckim, który w Warszawie i pobliskich powiatach obsługują policjanci, w innych regionach województwa strażacy - informuje "Życie Warszawy". »

"Rzeczpospolita": Prezydenci górą

Aktualizacja: 20.09.2010

W miastach, w których znane są już nazwiska kandydatów na prezydenta, największe szanse mają ci, którzy dotychczas zajmowali to stanowisko - wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej". »

Minister finansów o zasadach finansowania armii

Aktualizacja: 19.09.2010

Minister finansów Jacek Rostowski proponuje, aby wydatki z budżetu na wojsko stanowiły 1,95 proc. PKB, ale kwota ta rozliczana byłaby w okresie sześcioletnim. »

Koleje Mazowieckie wyemitują obligacje

Aktualizacja: 19.09.2010

Koleje Mazowieckie wyemitują obligacje o wartości do 100 mln euro - poinformowała w piątek rzeczniczka spółki Donata Nowakowska. Pieniądze mają być przeznaczone na nowoczesne lokomotywy i nowe elektryczne zespoły trakcyjne oraz modernizację taboru. »

Internet coraz powszechniejszy w bibliotekach wiejskich

Aktualizacja: 19.09.2010

Ponad połowa bibliotek wiejskich w regionie kujawsko-pomorskim w ciągu ostatniego roku została podłączona do internetu i udostępnia go swoim użytkownikom. Program informatyzacji, obejmujący także wyposażenie w niezbędny sprzęt, przygotowała i sfinansowała fundacja Billa Gatesa. »

MF: 13 tys. mandatów na 3,2 mln zł w akcji "Weź paragon"

Aktualizacja: 17.09.2010

W ramach prowadzonej latem w kurortach akcji "Weź paragon" kontrolerzy skarbowi wystawili ok. 13 tys. mandatów na kwotę 3,2 mln zł - poinformowało Ministerstwo Finansów. »

Grabarczyk: koleje dużych prędkości to skok cywilizacyjny

Aktualizacja: 17.09.2010

Jeszcze za kadencji tego rządu będzie wytyczona trasa linii dużych prędkości, która połączy Warszawę z Poznaniem i Wrocławiem - powiedział w czwartek minister infrastruktury Cezary Grabarczyk. Dodał, że szybkie koleje to skok cywilizacyjny dla Polski. »

Politycy o wyborach samorządowych: 21 listopada to dobry termin

Aktualizacja: 16.09.2010

Politycy PO, PiS, Lewicy i PSL są zgodni, że 21 listopada to dobry termin wyborów samorządowych. »

Apel do premiera w sprawie ulg na przejazdy dla studentów i uczniów

Aktualizacja: 16.09.2010

Komitet "Przywracamy ulgi dla studentów i uczniów" zaapelował do Donalda Tuska o przyspieszenie prac nad obywatelskim projektem ustawy dot. ulg na przejazdy PKP i PKS. Działania komitetu skrytykował Parlament Studentów RP i resort nauki. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama