reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Pracownik samorządowy zwolniony przed emeryturą nie otrzyma nagrody jubileuszowej

Aktualizacja: 07.09.2010

W przypadku gdy pracownik samorządowy, któremu brakuje mniej niż 12 miesięcy do uzyskania nagrody jubileuszowej zostanie zwolniony z pracy – traci on prawo do nagrody, nawet jeśli otrzyma wkrótce emeryturę lub rentę - orzekł Sąd Najwyższy. »

Dyrektor urzędu ustali kryteria zwolnień

Aktualizacja: 07.09.2010

Rządowy projekt ustawy o racjonalizacji zatrudnienia w administracji państwowej nie przewiduje sztywnych kryteriów zwolnień – podał „Dziennik Gazeta Prawna”. Decyzję w tej sprawie podejmą dyrektorzy urzędów. »

NSA: Data wydania decyzji to nie data doręczenia

Aktualizacja: 06.09.2010

Bieżący informator Związku Powiatów Polskich zwraca uwagę na wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z 15 lipca, który zakreślił różnicę pomiędzy datą wydania decyzji a datą jej doręczenia. »

"Dziennik Gazeta Prawna": Terapia szokowa dla policjantów

Aktualizacja: 07.09.2010

Rząd chce zmniejszyć przywileje policji. Przebywający na zwolnieniu lekarskim nie dostaną pełnej pensji, poza wypadkami na służbie, zapowiada "Dziennik Gazeta Prawna". »

"Gazeta Wyborcza": Paraliżująca moc fiskusa

Aktualizacja: 07.09.2010

Ministerstwo Finansów przygotowało projekt rozporządzenia w sprawie środków przymusu bezpośredniego, stosowanych przez inspektorów i pracowników kontroli skarbowej, informuje "Gazeta Wyborcza". »

Rząd wkrótce o ustawie żłobkowej

Aktualizacja: 06.09.2010

W przyszłym tygodniu rząd zajmie się projektami ustawy żłobkowej i ustawy o pieczy zastępczej. Resort pracy, który je przygotował, ma nadzieję, że oba projekty jeszcze we wrześniu trafią do Sejmu. »

UKE: Inwestycje szerokopasmowe – poradnik dla samorządów

Aktualizacja: 06.09.2010

Urząd Komunikacji Elektronicznej umieścił na stronie internetowej poradnik dla jednostek samorządu terytorialnego zainteresowanych inwestycjami szerokopasmowymi. »

E-sąd - więcej spraw, więcej etatów

Aktualizacja: 07.09.2010

Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski podjął decyzje o kolejnym wzmocnieniu e-sądu. Zarówno kadrowe, jak i finansowe. Do dzisiaj do e-sądu wpłynęło prawie 330 tysięcy spraw (dokładnie 329 420 spraw). »

"Rzeczpospolita": Piraci drogowi ratują budżety samorządów

Aktualizacja: 06.09.2010

Gminy zarabiają krocie na mandatach, a niektóre na dochodach z grzywien opierają swoje budżety. Chce to zmienić SLD - informuje "Rzeczpospolita". »

Samorządy wydają coraz więcej na promocję

Aktualizacja: 06.09.2010

Z danych opublikowanych przez Ministerstwo Finansów wynika, że wydatki samorządów na cele promocyjne sukcesywnie rosną. »

Rząd przyjął wstępnie projekt budżetu na 2011 r.

Aktualizacja: 05.09.2010

Rząd przyjął wstępnie w piątek wieczorem projekt budżetu na 2011 r., przewidujący deficyt w wysokości 40,2 mld zł. Rząd zmniejszył o ok. 1 mld zł wydatki państwa, jednocześnie zwiększając o taką samą kwotę dochody. »

BBN redukuje o jedną trzecią liczbę etatów

Aktualizacja: 02.09.2010

W działającym w nowej strukturze Biurze Bezpieczeństwa Narodowego liczbę etatów zredukowano o jedną trzecią, głównym zadaniem Biura będą prace analityczne - poinformował w czwartek szef BBN Stanisław Koziej. »

Sawicki: zmiany w ubezpieczeniach rolnych najwcześniej w 2012 roku

Aktualizacja: 02.09.2010

Ministerstwo rolnictwa przygotowuje założenia do nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, jednak nowe rozwiązania nie wejdą w życie wcześniej niż w 2012 roku - poinformował minister rolnictwa Marek Sawicki. »

Rząd i związki zawodowe ws. podwyżek dla nauczycieli

Aktualizacja: 03.09.2010

Przedstawiciele rządu i nauczycielskich związków zawodowych podpisali w czwartek komunikat dotyczący wynagrodzeń nauczycieli w 2011 roku. Strona rządowa podtrzymała w nim propozycje siedmioprocentowej podwyżki dla nauczycieli od 1 września 2011 r. »

2,5 tys. rolników przekazało dane o gospodarstwie przez internet

Aktualizacja: 03.09.2010

W ciągu dwóch pierwszych dni powszechnego spisu rolnego, 2,5 tys. rolników przekazało dane o swoim gospodarstwie rolnym przez internet - poinformował w czwartek rzecznik GUS Wiesław Łagodziński. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Lege Artis

Ekspert wieszjak.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama