| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Świadectwa umiejętności obok lekarskich specjalizacji

Aktualizacja: 28.07.2010

Świadectwa umiejętności lekarskich obok długotrwałych specjalizacji - taką zmianę proponuje rząd, który przyjął we wtorek założenia do projektu nowelizacji Ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty. »

Ustawa ułatwiająca odbudowę wałów - podpisana

Aktualizacja: 28.07.2010

Pełniący obowiązki prezydenta Grzegorz Schetyna podpisał w poniedziałek ustawę ułatwiającą odbudowę wałów przeciwpowodziowych po tegorocznej powodzi - poinformowała we wtorek Kancelaria Prezydenta na stronach internetowych. »

Rząd w sprawie granic niektórych gmin i miast

Aktualizacja: 28.07.2010

Rząd wydał rozporządzenie w sprawie ustalenia granic i nazw gmin oraz siedzib ich władz, granic niektórych miast oraz nadania niektórym miejscowościom statusu miasta, przedłożone przez ministra spraw wewnętrznych i administracji - informuje CIR. »

To będzie najbardziej nowoczesny spis rolny

Aktualizacja: 27.07.2010

1 września br. rozpocznie się powszechny spis rolny. Będzie to najbardziej nowoczesny spis, całkowicie oparty o technikę elektroniczną i w dużym stopniu wykorzystujący różne rejestry - poinformował we wtorek rzecznik GUS dr Wiesław Łagodziński. »

Elektrownie wiatrowe w regionach

Aktualizacja: 27.07.2010

Ponad jeden gigawat energii mogą już wytworzyć zainstalowane w Polsce elektrownie wiatrowe. Takich instalacji jest obecnie 347 - poinformowała Agnieszka Głośniewska z Urzędu Regulacji Energetyki. »

Wyższe opłaty za pobyt w sanatorium

Aktualizacja: 27.07.2010

Od października zapłacimy więcej za zakwaterowanie i wyżywienie w sanatorium uzdrowiskowym – projekt nowego rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia obecnie jest przedmiotem uwag. »

"Gazeta Wyborcza": wojna na górze o powszechny internet

Aktualizacja: 27.07.2010

Prezes UKE wzywa MSWiA do podpisania umowy, która od kilku tygodni z nieznanych przyczyn zalega w szufladach resortu. Bez niej nie będzie wsparcia UKE dla samorządów chcących budować u siebie szerokopasmowy internet - ostrzega "Gazeta Wyborcza". »

"Rzeczpospolita": sprawdzą, czy szkoły są gotowe uczyć maluchy

Aktualizacja: 27.07.2010

Jesienią zacznie się pierwsze w kraju badanie przygotowania placówek do przyjęcia sześciolatków - dowiedziała się "Rzeczpospolita". »

Unia Europejska dofinansuje zakup lokomotyw i remonty taboru

Aktualizacja: 27.07.2010

Unia Europejska dofinansuje zakup 11 nowoczesnych lokomotyw dla Kolei Mazowieckich i remont 150 elektrycznych zespołów trakcyjnych tego przewoźnika. Wartość obu inwestycji to ponad 408,8 mln zł, z czego dofinansowanie wyniesie 166,8 mln zł. »

Każda jednostka samorządu utworzy centrum integracji społecznej

Aktualizacja: 26.07.2010

Już nie tylko gminy ale także powiaty i województwa będą mogły tworzyć centra integracji społecznej - jednostki realizujące na poziomie lokalnym zadania reintegracji społecznej i zawodowej. »

Niepełnosprawni otrzymają pierwszeństwo w zatrudnieniu w urzędzie

Aktualizacja: 26.07.2010

Jeśli w pierwszej piątce kandydatów do pracy w urzędzie znajdzie się osoba niepełnosprawna, będzie ona miała pierwszeństwo w zatrudnieniu – to kwintesencja projektowanych zmian w ustawie o służbie cywilnej oraz ustawie o pracownikach samorządowych. »

Elektroniczne dowody osobiste w 2011 r.

Aktualizacja: 27.07.2010

Sejm przyjął w piątek (23.07) jednogłośnie ustawę o nowych dowodach osobistych, zakładającą, że od 2011 roku będziemy mogli posługiwać się elektronicznym dokumentem tożsamości, a prawo do niego będzie przysługiwało Polakom już z chwilą urodzenia. »

"Puls Biznesu": Pocztowa rewolucja

Aktualizacja: 26.07.2010

Poczta Polska przejdzie lifting i oszczędzi miliardy - oznajmia "Puls Biznesu". »

"Dziennik Gazeta Prawna": Bardzo drogie podręczniki szkolne

Aktualizacja: 26.07.2010

Z ustawy o systemie oświaty po cichu zniknął przepis gwarantujący, że rodzice nie będą musieli co roku kupować nowych podręczników - ujawnia "Dziennik Gazeta Prawna". »

Wojsko zmienia zasady żywienia żołnierzy

Aktualizacja: 23.07.2010

Armia zmienia zasady żywienia żołnierzy - ubędzie osób uprawnionych do bezpłatnych posiłków, zmniejszy się też liczba stołówek wykorzystywanych przez wojsko. MON chce zaoszczędzić w ten sposób blisko 250 mln zł. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Castrol

Castrol jest jednym z największych na świecie producentów olejów silnikowych i środków smarnych. Produkty Castrol powstają w oparciu o analizy, zaawansowane technologie i innowacje. Castrol od zawsze kładzie nacisk na opracowywanie środków smarnych najwyższej jakości. W tym celu stworzył zaawansowane centra technologiczne, działające w Wielkiej Brytanii, a także w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Japonii, Indiach i Chinach. Castrol posiada dostęp do wszystkich typów baz oraz dodatków olejowych, dzięki czemu do każdego z produkowanych przez siebie środków smarnych może dobierać najlepsze bazy i dodatki z całego świata.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »