reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

"Rzeczpospolita": Kontrole skarbowe w kurortach

Aktualizacja: 02.08.2010

Aby załatać dziurę budżetową, resort finansów wysyła kontrolerów do kurortów - informuje "Rzeczpospolita". »

W 2011 r. deficyt budżetowy 45 mld zł.

Aktualizacja: 30.07.2010

Maksymalny dopuszczalny deficyt budżetowy w przyszłym roku wyniesie 45 mld zł, w 2012 roku 40 mld zł, zaś w 2013 roku 30 mld zł. Od przyszłego roku będą również obowiązywały - przez trzy lata - trzy stawki VAT: 6 proc., 8 proc. i 23 proc. - poinformowało PAP źródło rządowe powołujące się na projekt "Wieloletniego Planu Finansowego Państwa" przygotowanego przez Ministerstwo Finansów. »

W 2015 r. Polska będzie zdolna do osiągnięcia kryteriów z Maastricht

Aktualizacja: 01.08.2010

W 2015 roku Polska będzie zdolna do osiągnięcia kryteriów z Maastricht - poinformował w piątek premier Donald Tusk. »

Premier: reforma KRUS i systemów mundurowych musi być spokojna

Aktualizacja: 01.08.2010

Będziemy musieli szukać ewolucyjnych, spokojnych metod odchodzenia od przywilejów emerytalnych - powiedział w piątek na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu premier Donald Tusk. Zaznaczył, że chodzi zarówno o reformę KRUS, jak i systemów mundurowych. »

Więcej pracowników socjalnych w gminach

Aktualizacja: 02.08.2010

Ośrodek pomocy społecznej powinien zatrudniać minimum trzech pracowników socjalnych – stwierdziła sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny w trakcie prac nad projektem zmian w ustawie o pomocy społecznej. »

Prywatyzacja części PKP Intercity - w przyszłym roku

Aktualizacja: 02.08.2010

Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk powiedział w czwartek, że w przyszłym roku zostanie sprywatyzowana część PKP Intercity. To już kolejne przesunięcie daty prywatyzacji drugiego co do wielkości polskiego kolejowego przewoźnika pasażerskiego. »

"Dziennik Gazeta Prawna": 31 lipca obchodzimy Dzień Skarbowości

Aktualizacja: 30.07.2010

"Pobór podatków jest chyba jedną z najstarszych funkcji sprawnego państwa, a mimo to nadal odbierany jest raczej jako zło konieczne" - mówi wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną". »

Karpacki oddział Straży Granicznej - do likwidacji

Aktualizacja: 30.07.2010

Koncepcję likwidacji Karpackiego Oddziału Straży Granicznej (SG) w Nowym Sączu i przejęcia jego kompetencji przez komendę w Raciborzu przedstawił w czwartek komendant główny SG Leszek Elas. Decyzję w tej sprawie ma podjąć do końca sierpnia szef MSWiA Jerzy Miller. »

Kontrola skarbowa ze służbową pałką i maksymalnym dostępem do informacji

Aktualizacja: 29.07.2010

W dniu 30 lipca weszła w życie nowelizacja ustawy o kontroli skarbowej, która znacznie rozszerzyła zakres informacji pozyskiwanych i gromadzonych przez organy kontroli. »

NIK o szpitalach i badaniach klinicznych

Aktualizacja: 29.07.2010

Publiczne szpitale kliniczne, zamiast zarabiać na komercyjnych badaniach zlecanych przez producentów leków i sprzętu medycznego, ponosiły ich koszty. Wynikające z tego straty Narodowego Funduszu Zdrowia są trudne do oszacowania. Kontrola dotycząca jedynie ułamka takich badań wykazała, że NFZ niesłusznie obciążono na 3,7 mln zł. »

"Dziennik Gazeta Prawna": udawana reforma zdrowia

Aktualizacja: 29.07.2010

Rząd twierdzi, że chce uchwalić ustawy reformujące system ochrony zdrowia zawetowane przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W rzeczywistości będą to ich łagodniejsze wersje - ocenia "Dziennik Gazeta Prawna". »

"Rzeczpospolita": modernizacja kolei poczeka

Aktualizacja: 29.07.2010

Na nowe tory brakuje czterech miliardów złotych. Za środków na ich budowę państwo spłaci długi PKP - donosi "Rzeczpospolita". »

Międzynarodowe Targi Poznańskie inwestują w Lublinie

Aktualizacja: 29.07.2010

Międzynarodowe Targi Poznańskie zostały strategicznym inwestorem Międzynarodowych Targów Lubelskich. Objęły 30,5 proc. kapitału i otrzymały trzy miejsca w sześcioosobowej radzie nadzorczej MTL. »

CIR: w piątek rząd zajmie się Wieloletnim Planem Finansowym

Aktualizacja: 29.07.2010

Rada Ministrów zajmie się w piątek Wieloletnim Planem Finansowym Państwa - poinformowało w środę Centrum Informacyjne Rządu. Dokument ma określać m.in. wielkość deficytu budżetowego w ciągu najbliższych czterech lat. »

Obradowała Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego

Aktualizacja: 28.07.2010

Wykaz certyfikatów uprawniających do wykonywania kontroli projektów i systemów teleinformatycznych, sprawna komunikacja służb ratowniczych obsługujących numery alarmowe - to jedne z wielu obszarów zmian w przepisach, uzgodnione przez Komisję Wspólną Rządu i Samorządu Terytorialnego. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kinga Badowska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama