reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Więcej pracowników socjalnych w gminach

Aktualizacja: 02.08.2010

Ośrodek pomocy społecznej powinien zatrudniać minimum trzech pracowników socjalnych – stwierdziła sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny w trakcie prac nad projektem zmian w ustawie o pomocy społecznej. »

Prywatyzacja części PKP Intercity - w przyszłym roku

Aktualizacja: 02.08.2010

Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk powiedział w czwartek, że w przyszłym roku zostanie sprywatyzowana część PKP Intercity. To już kolejne przesunięcie daty prywatyzacji drugiego co do wielkości polskiego kolejowego przewoźnika pasażerskiego. »

"Dziennik Gazeta Prawna": 31 lipca obchodzimy Dzień Skarbowości

Aktualizacja: 30.07.2010

"Pobór podatków jest chyba jedną z najstarszych funkcji sprawnego państwa, a mimo to nadal odbierany jest raczej jako zło konieczne" - mówi wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną". »

Karpacki oddział Straży Granicznej - do likwidacji

Aktualizacja: 30.07.2010

Koncepcję likwidacji Karpackiego Oddziału Straży Granicznej (SG) w Nowym Sączu i przejęcia jego kompetencji przez komendę w Raciborzu przedstawił w czwartek komendant główny SG Leszek Elas. Decyzję w tej sprawie ma podjąć do końca sierpnia szef MSWiA Jerzy Miller. »

Kontrola skarbowa ze służbową pałką i maksymalnym dostępem do informacji

Aktualizacja: 29.07.2010

W dniu 30 lipca weszła w życie nowelizacja ustawy o kontroli skarbowej, która znacznie rozszerzyła zakres informacji pozyskiwanych i gromadzonych przez organy kontroli. »

NIK o szpitalach i badaniach klinicznych

Aktualizacja: 29.07.2010

Publiczne szpitale kliniczne, zamiast zarabiać na komercyjnych badaniach zlecanych przez producentów leków i sprzętu medycznego, ponosiły ich koszty. Wynikające z tego straty Narodowego Funduszu Zdrowia są trudne do oszacowania. Kontrola dotycząca jedynie ułamka takich badań wykazała, że NFZ niesłusznie obciążono na 3,7 mln zł. »

"Dziennik Gazeta Prawna": udawana reforma zdrowia

Aktualizacja: 29.07.2010

Rząd twierdzi, że chce uchwalić ustawy reformujące system ochrony zdrowia zawetowane przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W rzeczywistości będą to ich łagodniejsze wersje - ocenia "Dziennik Gazeta Prawna". »

"Rzeczpospolita": modernizacja kolei poczeka

Aktualizacja: 29.07.2010

Na nowe tory brakuje czterech miliardów złotych. Za środków na ich budowę państwo spłaci długi PKP - donosi "Rzeczpospolita". »

CIR: w piątek rząd zajmie się Wieloletnim Planem Finansowym

Aktualizacja: 29.07.2010

Rada Ministrów zajmie się w piątek Wieloletnim Planem Finansowym Państwa - poinformowało w środę Centrum Informacyjne Rządu. Dokument ma określać m.in. wielkość deficytu budżetowego w ciągu najbliższych czterech lat. »

Międzynarodowe Targi Poznańskie inwestują w Lublinie

Aktualizacja: 29.07.2010

Międzynarodowe Targi Poznańskie zostały strategicznym inwestorem Międzynarodowych Targów Lubelskich. Objęły 30,5 proc. kapitału i otrzymały trzy miejsca w sześcioosobowej radzie nadzorczej MTL. »

Obradowała Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego

Aktualizacja: 28.07.2010

Wykaz certyfikatów uprawniających do wykonywania kontroli projektów i systemów teleinformatycznych, sprawna komunikacja służb ratowniczych obsługujących numery alarmowe - to jedne z wielu obszarów zmian w przepisach, uzgodnione przez Komisję Wspólną Rządu i Samorządu Terytorialnego. »

Kolejna próba porozumienia ws. podwyżki płacy minimalnej

Aktualizacja: 28.07.2010

 W piątek przedstawiciele rządu, związków zawodowych i pracodawców z Komisji Trójstronnej kolejny raz spróbują porozumieć się ws. podwyżki minimalnego wynagrodzenia na 2011 r. Rząd chce by wynosiło ono 1386 zł. Związki, by było o 114 zł wyższe. »

Rząd w sprawie granic niektórych gmin i miast

Aktualizacja: 28.07.2010

Rząd wydał rozporządzenie w sprawie ustalenia granic i nazw gmin oraz siedzib ich władz, granic niektórych miast oraz nadania niektórym miejscowościom statusu miasta, przedłożone przez ministra spraw wewnętrznych i administracji - informuje CIR. »

Świadectwa umiejętności obok lekarskich specjalizacji

Aktualizacja: 28.07.2010

Świadectwa umiejętności lekarskich obok długotrwałych specjalizacji - taką zmianę proponuje rząd, który przyjął we wtorek założenia do projektu nowelizacji Ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty. »

Ustawa ułatwiająca odbudowę wałów - podpisana

Aktualizacja: 28.07.2010

Pełniący obowiązki prezydenta Grzegorz Schetyna podpisał w poniedziałek ustawę ułatwiającą odbudowę wałów przeciwpowodziowych po tegorocznej powodzi - poinformowała we wtorek Kancelaria Prezydenta na stronach internetowych. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Sławomir Janiak

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama