| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Lokalni Globalni: Problemem jest frekwencja - nie powódź

Aktualizacja: 03.12.2012

Pewnie mieszkańcy zalanych terenów będą mieli utrudnioną możliwość głosowania, lub będą nim mało zainteresowani. Jednak nawet gdy wybory odbywały się w optymalnych warunkach, to i tak frekwencja regularnie wynosiła poniżej 50 proc. I to jest moim zdaniem większym problemem, niż to, że wybory odbędą się w okresie usuwania skutków powodzi - stwierdza Piotr Absalon - Sekretarz Miasta Radlin »

Rząd przyjął projekt zmian w ustawie o komercjalizacji PKP

Aktualizacja: 16.06.2010

Rząd przyjął we wtorek projekt nowelizacji ustawy o komercjalizacji, restrukturyzacji i prywatyzacji Polskich Kolei Państwowych, który przewiduje m.in., że PKP S.A. będą mogły przekazywać gminom dworce kolejowe wraz z należącymi do nich gruntami. »

"Gazeta Wyborcza": Dalej poczekamy na e - administrację

Aktualizacja: 16.06.2010

W czwartek miała rozpocząć się obiecana przez rząd rewolucja w e-administracji. Nic z tego. Jak na ironię projekt ugrzązł w trybach machiny urzędniczej - ujawnia "Gazeta Wyborcza". »

Nagrody jubileuszowe funkcjonariuszy celnych

Aktualizacja: 15.06.2010

Wysokość nagrody jubileuszowej celnika uzależniona jest od wysokości uposażenia w dniu nabycia prawa do nagrody lub jeśli jest to korzystniejsze - w dniu wypłaty nagrody – stanowi rozporządzenie ministra finansów z dnia 13 maja 2010 r w sprawie sposobu obliczania i wypłacania nagrody jubileuszowej funkcjonariuszom celnym. »

Rada Ministrów przyjęła założenia do projektu noweli o działalności kulturalnej

Aktualizacja: 15.06.2010

Planowanie pracy w ramach sezonu, a nie roku kalendarzowego oraz powoływanie dyrektora instytucji artystycznej na czas określony - to niektóre założenia do projektu noweli o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej przyjęte przez Radę Ministrów. »

FRDL: Konferencja „Rozwój samorządów w Polsce” odwołana

Aktualizacja: 15.06.2010

Z przykrością informujemy, że z powodu powodzi zmuszeni jesteśmy odwołać konferencję: „Rozwój samorządów w Polsce” ,która miała się odbyć w Warszawie, we wtorek 22 czerwca br. »

Trybunał: brak możliwości wyboru etyki zamiast religii narusza prawa

Aktualizacja: 15.06.2010

Brak możliwości wyboru w polskich szkołach etyki dla tych uczniów, którzy nie chcą uczęszczać na religię, narusza Europejską Konwencję Praw Człowieka i Podstawowych Wolności - uznał we wtorek Trybunał w Strasburgu. Trybunał badał sprawę rodziny Grzelaków przeciwko Polsce. »

Nowe wzory świadectw, dyplomów i arkuszy ocen

Aktualizacja: 15.06.2010

Obowiązuje już nowe rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2010 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych. »

"Dziennik Polski": głodowe stawki w domach pomocy społecznej

Aktualizacja: 15.06.2010

Średnia miesięczna dotacja na pensjonariusza w małopolskich Domach Pomocy Społecznej jest jedną z najniższych w kraju. Gorzej jest tylko na Podlasiu. Starostowie małopolskich powiatów są oburzeni - alarmuje "Dziennik Polski". »

Nowe przepisy dot. prawa pierwokupu Agencji Nieruchomości Rolnych

Aktualizacja: 15.06.2010

Agencja Nieruchomości Rolnych będzie miała prawo pierwokupu jedynie nieruchomości rolnych większych niż 5 ha - zakłada znowelizowana ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego, którą podpisał pełniący obowiązki prezydenta marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. »

W nowym numerze Gazety Samorządu i Administracji

Aktualizacja: 14.06.2010

W dniu dzisiejszym ukazał się 12-y numer Gazety Samorządu i Administracji, w nim m.in: »

Ministerstwo Gospodarki uruchamia nowy portal internetowy

Aktualizacja: 14.06.2010

 O tym, co dzieje się w polskiej gospodarce z perspektywy resortu, będzie można się dowiedzieć nie tylko po polsku, ale w sześciu innych językach. Umożliwi to nowy portal internetowy Ministerstwa Gospodarki. Jego rozwiązania opierają się na systemie, jaki funkcjonuje na stronie Białego Domu. »

Hall: jest obowiązek organizacji lekcji etyki dla wszystkich chętnych

Aktualizacja: 14.06.2010

Każdy uczeń ma prawo do uczestnictwa w lekcjach etyki, tak jak w lekcjach religii każdego wyznania. Jeśli rodzice wystąpią o zorganizowanie takich lekcji, samorząd terytorialny ma obowiązek takie lekcje zorganizować - podkreśliła minister edukacji Katarzyna Hall. »

Gmina może już zgłaszać dłużników do biura informacji gospodarczej

Aktualizacja: 12.07.2010

Jednostki samorządu mogą już zgłaszać dłużników do biur informacji gospodarczych (BIG) – ustawa z 9 kwietnia 2010 r o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych właśnie weszła w życie. »

TK: Urzędnik musi znać swoje obowiązki

Aktualizacja: 14.06.2010

Funkcjonariusz publiczny, który dopuścił się nadużycia władzy podczas wykonywania obowiązków nie może usprawiedliwiać się nieznajomością przepisów regulujących to przestępstwo – orzekł Trybunał Konstytucyjny. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Narkiewicz-Tarłowska

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »