reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Reorganizacja Straży Granicznej na południu kraju

Aktualizacja: 24.06.2010

W Komendzie Głównej Straży Granicznej od 1 czerwca działa specjalny zespół, który ma przygotować opinię w sprawie reorganizacji oraz funkcjonowania oddziałów SG na południu kraju - poinformował w środę wiceszef MSWiA Adam Rapacki. »

Urzędniku pozywaj urząd, a nie prezydenta

Aktualizacja: 23.06.2010

Dla pracownika samorządowego pracodawcą jest urząd i to przeciw niemu należy kierować pozwy ze stosunku pracy – stwierdził Sąd Najwyższy. »

Ustawa o pracownikach samorządowych pod lupą Unii Metropolii Polskich

Aktualizacja: 23.06.2010

Półtora roku wystarczy aby móc ocenić skutki obowiązywania ustawy – uznała Unia Metropolii Polskich i dokonała krytycznej analizy uregulowań zawartych w ustawie o pracownikach samorządowych. »

Sejmowa komisja edukacji o bezpłatnych zajęciach w przedszkolach

Aktualizacja: 23.06.2010

Przedszkolem publicznym jest przedszkole, które zapewnia bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę w czasie ustalonym przez gminę, ale nie krótszym niż pięć godzin dziennie - taki zapis znalazł się w komisyjnym projekcie nowelizacji ustawy o systemie oświaty. »

Rozpoczęły się kontrole bacówek na Podhalu

Aktualizacja: 23.06.2010

O konieczności zdobycia certyfikatów Unii Europejskiej będą przekonywać baców inspektorzy, sanepid, lekarze weterynarii i samorządowcy. We wtorek rozpoczęła się wizytacja bacówek na terenie powiatu tatrzańskiego. »

Komisja za specustawą przeciwpowodziową

Aktualizacja: 23.06.2010

Uproszczenie i przyspieszenie wykupu gruntów pod inwestycje przeciwpowodziowe - wały, poldery czy zbiorniki retencyjne zakłada projekt ustawy przeciwpowodziowej, którą przyjęła sejmowa komisja nadzwyczajna ds. projektów związanych z likwidacją skutków powodzi. »

NIK o wykonaniu budżetu w zakresie subwencji samorządowych

Aktualizacja: 22.06.2010

Najwyższa Izba Kontroli pozytywnie oceniła wykonanie budżetu państwa za 2009 r. w części 82 – Subwencje ogólne dla jednostek samorządu terytorialnego. »

Trzy dni na wydanie cenzurki przedszkolaka

Aktualizacja: 22.06.2010

Do końca tego tygodnia przedszkola powinny przekazać rodzicom pięcio i sześciolatków informacje o ich przygotowaniu do nauki w szkole. »

Lokalny polityk skazany za zniesławienie wygrał w Strasburgu

Aktualizacja: 22.06.2010

Przewodniczący Rady Miasta Knyszyn, skazany w Polsce na grzywnę za zniesławienie dyrektora szkoły w tym mieście, wygrał w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu sprawę o wolność słowa. Trybunał uznał, że Polska ją naruszyła i zasądził mu 3 tys. euro. »

Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy – lista laureatów

Aktualizacja: 22.06.2010

Przedsiębiorcy nagrodzili 78 urzędów skarbowych – wyróżniających się pod względem jakości obsługi podatników, łatwości komunikacji oraz kompetencji pracowników. Laureaci otrzymali tytuły "Urzędu Skarbowego Przyjaznego Przedsiębiorcy". »

"Rzeczpospolita": Powodzenie e-sądu

Aktualizacja: 22.06.2010

Do dziś do XVI Wydziału Cywilnego Sądu Rejonowego w Lublinie, czyli e-sądu, wpłynęło 180 tys. e-pozwów, z czego 142 tys. zaopatrzono już w nakaz zapłaty - informuje "Rzeczpospolita". W 98 proc. spraw nikt się nie odwołał, wyroki nabrały mocy prawnej i nadają się do egzekucji komorniczej. »

Wspólna odpowiedzialność majątkowa funkcjonariuszy – nowe regulacje

Aktualizacja: 21.06.2010

W Dzienniku Ustaw ukazało się nowe rozporządzenie Rady Ministrów regulujące zasady zawierania umów o wspólnej odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy za mienie powierzone. »

Ruszył internetowy serwis o kąpieliskach

Aktualizacja: 21.06.2010

Informacje dotyczące jakości wody w polskich kąpieliskach można znaleźć w specjalnym internetowym serwisie Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Jest on dostępny na stronie www.gis.gov.pl. »

Lokalni Globalni: Samorządowcy o "janosikowym"

Aktualizacja: 22.06.2010

„Janosikowe" - jednym umożliwia realizację wielu inwestycji, innym spędza sen z powiek i zmusza do minimalizowania wydatków. Najbogatsi płacą najwięcej i najbardziej zależy im na tym, by zmienił się sposób naliczania „janosikowego". Póki co nie ma jednak szans by coś w tym zakresie się zmieniło. Co myślą na ten temat sami samorządowcy? »

PKW: Komorowski - 41,54 proc., Kaczyński - 36,46 proc.

Aktualizacja: 22.06.2010

W wyborach prezydenckich Bronisław Komorowski uzyskał 41,54 proc., a Jarosław Kaczyński - 36,46 proc. - to oficjalne wyniki niedzielnego głosowania podane w poniedziałek wieczorem przez Państwową Komisję Wyborczą. Kandydaci PO i PiS spotkają się 4 lipca w II turze wyborów. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Instytut Rachunkowości Zarządczej CIMA

Założony w 1919 roku Instytut Rachunkowości Zarządczej CIMA (The Chartered Institute of Management Accountants) jest czołową i jednocześnie największą organizacją zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej, liczącą ponad 227 000 członków i studentów w 179 krajach.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama