reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

MS: już blisko 300 tys. razy obejrzano on-line księgi wieczyste

Aktualizacja: 21.06.2010

Przez trzy dni po umożliwieniu w internecie elektronicznego dostępu do ksiąg wieczystych blisko 300 tys. razy internauci obejrzeli on-line wybrane przez siebie księgi - poinformowało ministerstwo sprawiedliwości. »

W Małopolsce powstanie szlak agroturystyczny dla rodzin z dziećmi

Aktualizacja: 21.06.2010

Gospodarstwa agroturystyczne przyjazne dla rodzin z dziećmi - to kolejna oferta, którą władze województwa małopolskiego chcą stworzyć, by zachęcić turystów do odpoczynku w regionie. »

"Parkiet": Nowy pomysł na Janosika

Aktualizacja: 18.06.2010

940 mln zł czyli 70 proc. wpływów podatkowych i ponad połowę wszystkich dochodów odda innym województwom z tytułu tzw. janosikowego Mazowsze - informuje "Parkiet". Z powrotem dostanie 153 mln zł. »

Gmina nie zakaże inwestycji telekomunikacyjnych bez uzasadnienia

Aktualizacja: 18.06.2010

Ustawa, która ma pozwolić na szybsze pozyskiwanie pieniędzy z Unii Europejskiej na budowę sieci szybkiego internetu, została opublikowana w Dzienniku Ustaw - poinformował w czwartek Urząd Komunikacji Elektronicznej. »

Pierwsze miliony dla samorządów dotkniętych przez powódź

Aktualizacja: 17.06.2010

Szef MSWiA Jerzy Miller przyznał pierwsze pieniądze - 25,1 mln złotych - na odbudowę i remont infrastruktury komunalnej zniszczonej przez tegoroczną powódź. Dziś (17 czerwca) Tomasz Siemoniak, sekretarz stanu w MSWiA wręczył promesy 10 samorządowcom z Opolszczyzny i Dolnego Śląska. »

Woj. śląskie rozpoczęło promocję w Nadrenii Północnej - Westfalii

Aktualizacja: 18.06.2010

Kampanię promocyjną w Nadrenii-Północnej Westfalii prowadzi samorząd woj. śląskiego. Jego przedstawiciele chcą pokazywać polski region w Niemczech jako ciekawe turystycznie miejsce na weekend, eksponując m.in. Szlak Zabytków Techniki Woj. Śląskiego. »

NIK: tylko dwie z siedmiu oczyszczalni funkcjonowały prawidłowo

Aktualizacja: 17.06.2010

Tylko dwie z siedmiu wielkopolskich oczyszczalni ścieków komunalnych prawidłowo badały osady powstające po procesie oczyszczania i trafiające na pola w celu użyźniania gleby - to wyniki kontroli przeprowadzonej przez Najwyższą Izbę Kontroli (NIK). »

MSWiA: prace porządkowe na terenach dotkniętych powodzią

Aktualizacja: 17.06.2010

Na terenach popowodziowych prowadzone są prace porządkowe i akcja odkomarzania. Odpompowywana jest woda z zalanych piwnic, domów oraz gospodarstw. Na bieżąco monitorowana jest sytuacja epidemiologiczna. Badane są próbki wody z sieci wodociągowych i studni. »

MS: ruszył internetowy dostęp do ksiąg wieczystych

Aktualizacja: 16.06.2010

Od środy możliwy jest publiczny, bezpłatny i powszechny dostęp do ksiąg wieczystych prowadzonych w postaci elektronicznej - poinformowało Ministerstwo Sprawiedliwości. Na razie w ten sposób można zajrzeć do ponad 12 mln spośród 18,8 mln ksiąg. »

Samorządowy Lider Zarządzania 2010

Aktualizacja: 16.06.2010

22 czerwca br. w budynku Senatu odbędzie się konferencja podczas której zostaną wyłonieni laureaci czwartej edycji konkursu Samorządowy Lider Zarządzania 2010 - Usługi techniczne i Usługi zdrowotne. Nagrodą dla laureata konkursu będzie wyjazd studyjny do Norwegii dla dwóch przedstawicieli danego samorządu. »

ZNP i bibliotekarze chcą zmienić przepisy ws. bibliotek szkolnych

Aktualizacja: 16.06.2010

Szkoła musi zapewnić uczniom bibliotekę szkolną - centrum informacji, czynną w godzinach pracy szkoły - m.in. takie zapisy znalazły się w projekcie nowelizacji ustawy o systemie oświaty przygotowanym przez ZNP i organizacje bibliotekarzy. »

Lokalni Globalni: Problemem jest frekwencja - nie powódź

Aktualizacja: 03.12.2012

Pewnie mieszkańcy zalanych terenów będą mieli utrudnioną możliwość głosowania, lub będą nim mało zainteresowani. Jednak nawet gdy wybory odbywały się w optymalnych warunkach, to i tak frekwencja regularnie wynosiła poniżej 50 proc. I to jest moim zdaniem większym problemem, niż to, że wybory odbędą się w okresie usuwania skutków powodzi - stwierdza Piotr Absalon - Sekretarz Miasta Radlin »

Rząd przyjął projekt zmian w ustawie o komercjalizacji PKP

Aktualizacja: 16.06.2010

Rząd przyjął we wtorek projekt nowelizacji ustawy o komercjalizacji, restrukturyzacji i prywatyzacji Polskich Kolei Państwowych, który przewiduje m.in., że PKP S.A. będą mogły przekazywać gminom dworce kolejowe wraz z należącymi do nich gruntami. »

"Gazeta Wyborcza": Dalej poczekamy na e - administrację

Aktualizacja: 16.06.2010

W czwartek miała rozpocząć się obiecana przez rząd rewolucja w e-administracji. Nic z tego. Jak na ironię projekt ugrzązł w trybach machiny urzędniczej - ujawnia "Gazeta Wyborcza". »

Nagrody jubileuszowe funkcjonariuszy celnych

Aktualizacja: 15.06.2010

Wysokość nagrody jubileuszowej celnika uzależniona jest od wysokości uposażenia w dniu nabycia prawa do nagrody lub jeśli jest to korzystniejsze - w dniu wypłaty nagrody – stanowi rozporządzenie ministra finansów z dnia 13 maja 2010 r w sprawie sposobu obliczania i wypłacania nagrody jubileuszowej funkcjonariuszom celnym. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dominika Borowicz

Asystentka prawnika w E-Kancelaria Grupa Prawno-Finansowa sp. z o.o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama