reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Helsińska Fundacja Praw Człowieka ws. kar za znieważenie prezydenta

Aktualizacja: 13.06.2010

Za sprzeczną z konstytucją i prawem europejskim Helsińska Fundacja Praw Człowieka uznaje karalność "publicznego znieważenia prezydenta RP", za co grozi do 3 lat więzienia. To opinia HFPC dla Trybunału Konstytucyjnego, który wkrótce zbada konstytucyjność tego zapisu. »

PKW: nie ma problemów z wyborami na terenach powodziowych

Aktualizacja: 13.06.2010

Głosowanie w wyborach prezydenckich jest możliwe do przeprowadzenia we wszystkich gminach na obszarze, gdzie wystąpiła powódź - poinformował w piątek przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Stefan Jaworski. »

Mija dwadzieścia lat od utworzenia jednostki GROM

Aktualizacja: 13.06.2010

Elitarna jednostka specjalna GROM - której święto przypada 13 czerwca - obchodzi w tym roku dwudziestolecie istnienia. Żołnierze formacji zasłynęli w tym czasie operacjami m.in. na Bałkanach i w Iraku. »

Sejm uchwalił nowelę ws. kar za złamanie zakazu stadionowego

Aktualizacja: 11.06.2010

Sejm uchwalił w piątek nowelizację ustawy o imprezach masowych, która wprowadza sankcje karne za złamanie zakazu stadionowego; zmiana skraca też okres przechowywania zapisu z kamer, jeśli nie jest on potrzebny jako dowód. »

MF przygotowało projekt tzw. reguły wydatkowej

Aktualizacja: 10.06.2010

Wprowadzenie tzw. reguły wydatkowej pozwoli zaoszczędzić do 2012 r. 8,5 mld zł - poinformowało Ministerstwo Finansów. Resort przygotował projekt nowelizacji ustawy o finansach publicznych, przewidujący wprowadzenie reguły. »

MSWiA: zmiany emerytur mundurowych - od 2012 r.

Aktualizacja: 10.06.2010

Zmiany w przepisach dotyczących emerytur mundurowych mają nastąpić od 2012 r.; nie będą dotyczyć funkcjonariuszy będących obecnie w służbie, a jedynie tych, którzy wtedy do niej wstąpią - powiedział w czwartek w Sejmie wiceszef MSWiA Zbigniew Sosnowski. »

"Dziennik Polski": kłopot z oryginalnymi cenzurkami

Aktualizacja: 11.06.2010

Rozporządzenie o nowych świadectwach szkolnych okazało się niezgodne z ustawą - stwierdza "Dziennik Polski". »

Sejm powołał Marka Belkę na prezesa NBP

Aktualizacja: 11.06.2010

Sejm powołał prof. Marka Belkę na prezesa Narodowego Banku Polskiego. Jego kandydaturę poparli posłowie Platformy Obywatelskiej i Lewicy. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości i Polskiego Stronnictwa Ludowego byli przeciw. »

W Sejmie projekt ustawy ws. usuwania skutków powodzi

Aktualizacja: 11.06.2010

Sejm zajmie się w piątek przedłożonym przez rząd projektem ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z usuwaniem skutków powodzi z maja i czerwca 2010 - poinformował w czwartek wieczorem marszałek Sejmu Bronisława Komorowski. Będzie to ostatni punkt piątkowych obrad. »

TK: Karta Nauczyciela zgodna z konstytucją

Aktualizacja: 10.06.2010

Trybunał Konstytucyjny uznał w środę, że przepisy Karty Nauczyciela dotyczące zasad zatrudniania nauczycieli w szkołach prowadzonych przez samorządy są zgodne z konstytucją. »

Ponad pół mln zł na remonty szlaków turystycznych w Tatrach

Aktualizacja: 09.06.2010

Ponad pół miliona złotych wyda w tym roku Tatrzański Park Narodowy (TPN) na remonty górskich szlaków turystycznych. Główne prace mają ruszyć w czerwcu. »

W MSZ powstał wydział do spraw polityki energetycznej

Aktualizacja: 09.06.2010

Utworzony w MSZ wydział ds. polityki energetycznej zajmie się wzmacnianiem bezpieczeństwa dostaw ropy i gazu i wspieraniem dalszego rozwoju wewnętrznego rynku energii w ramach prac na forum UE - poinformował Szymon Polak z Departamentu Polityki Ekonomicznej MSZ. »

ARiMR: ostatni termin na złożenie wniosku o dopłatę

Aktualizacja: 09.06.2010

Tylko do najbliższego piątku rolnicy mogą składać wnioski o dopłaty bezpośrednie i 11 pozostałych płatności uzupełniających za 2010 r. Potem nie dostaną już żadnych dopłat. »

Targi studiów podyplomowych - od piątku w Warszawie

Aktualizacja: 09.06.2010

Ponad 500 ofert edukacyjnych dla magistrów i licencjatów przedstawi 15 uczelni publicznych i prywatnych podczas pierwszego "Salonu Studia Po Dyplomie Perspektywy 2010", który odbędzie się 11 i 12 czerwca w Warszawie. »

Kwalifikacje państwowego inspektora sanitarnego

Aktualizacja: 10.06.2010

Od 7 czerwca bieżącego roku obowiązuje rozporządzenie ministra zdrowia określające dodatkowe kwalifikacje jakie musi uzyskać kandydat na państwowego inspektora sanitarnego, który posiada tytuł zawodowy magistra. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Warzecha – Ważydrąg

Ekspert podatkowy, księgowa, właścicielka Biura Rachunkowego EVA

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama