| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Wybory Prezydenta RP odbędą się 20 czerwca

Aktualizacja: 21.04.2010

Wybory prezydenckie odbędą się 20 czerwca. Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski wydał w środę postanowienie o zarządzeniu wyborów. Od środy rusza więc kampania wyborcza, która zakończy się 18 czerwca. »

Ministerstwo Skarbu Państwa chce sprzedać trzy uzdrowiska

Aktualizacja: 21.04.2010

Resort skarbu zaprosił inwestorów do negocjacji w sprawie kupna trzech uzdrowisk: w Kamieniu Pomorskim, w Przerzeczynie Zdroju i w Wieńcu Zdroju - poinformował we wtorek resort skarbu. Placówki świadczą usługi związane z lecznictwem i rehabilitacją. »

Miasto samodzielnie zrealizuje dużą inwestycję

Aktualizacja: 21.04.2010

Ruda Śląska przejmuje pełną kontrolę nad budową parku wodnego w tym mieście. Z inwestycji, której koszt wyniesie ok. 80 mln zł, wycofał się dotychczasowy partner prywatny - firma Miastoprojekt Wrocław. »

Strasburg: kolejny raz naruszono prawa ojca

Aktualizacja: 21.04.2010

Polska naruszyła prawo do ochrony życia prywatnego i rodzinnego w sprawie uregulowania kontaktów ojca z dzieckiem - orzekł we wtorek Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu. Przyznał skarżącemu 5 tys. euro tytułem zadośćuczynienia za doznane krzywdy. »

WSA: nawet statystyczne dane o podsłuchach CBA - tajemnicą

Aktualizacja: 20.04.2010

Informacje statystyczne o liczbie podsłuchów stosowanych przez CBA nie są informacją publiczną, nie można ich ujawniać - orzekł we wtorek Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, oddalając skargę Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka na decyzję CBA. »

Szkolenia kierowców autobusów miejskich przed Euro 2012

Aktualizacja: 20.04.2010

26 pracowników Zakładowej Służby Ratowniczej z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu odebrało we wtorek certyfikaty ukończenia specjalistycznego kursu w ramach przygotowań do Euro 2012. »

Koleje Mazowieckie kupują nowy tabor

Aktualizacja: 20.04.2010

Koleje Mazowieckie kupiły od firmy Bombardier Transportation 11 elektrycznych lokomotyw. Umowę podpisano we wtorek w Warszawie. Wartość kontraktu to ok. 41 mln euro. Przewoźnik ma otrzymać lokomotywy w połowie przyszłego roku. »

Bronisław Komorowski powołał wiceprokuratorów generalnych

Aktualizacja: 20.04.2010

Pełniący obowiązki prezydenta marszałek Sejmu Bronisław Komorowski powołał we wtorek zastępców prokuratora generalnego: Marka Jamrogowicza, Marzenę Kowalską i Roberta Hernanda - poinformował rzecznik marszałka Jerzy Smoliński. »

Resort skarbu chce sprzedać Gliwicką Agencję Turystyczną

Aktualizacja: 20.04.2010

10 czerwca odbędzie się aukcja 100 proc. akcji Gliwickiej Agencji Turystycznej - poinformował resort skarbu. Zgłoszenia do udziału w licytacji inwestorzy mogą składać w MSP do 4 czerwca. »

Dodatkowe 633 mln euro z UE dla Polski

Aktualizacja: 20.04.2010

Na lata 2011-13 będzie 633 mln euro dodatkowych funduszy spójności dla Polski - ogłosił w poniedziałek komisarz ds. budżetu Janusz Lewandowski. Dodatkowe fundusze trafią też do Czech i na Słowację. »

Marszałkowie wnioskują o prywatne świadczenia w szpitalach publicznych

Aktualizacja: 20.04.2010

Do Ministerstwa Zdrowia docierają kolejne głosy opowiadające się za umożliwieniem szpitalom publicznym wykonywania prywatnych usług odpłatnych dla pacjentów. »

1 procent wspiera społeczeństwo obywatelskie

Aktualizacja: 20.04.2010

Po raz siódmy możemy przekazać 1 proc. podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Z roku na rok coraz więcej Polaków korzysta z tej możliwości. Jednak coraz częściej pojawiają się głosy, że należy zmienić zasady przekazywania 1 procenta. »

Zwolnieni z kosztów sądowych mają prawo do adwokata lub radcy

Aktualizacja: 20.04.2010

Od dziś strony postępowania cywilnego mogą domagać się profesjonalnych pełnomocników z urzędu, jeżeli sąd uzna iż nie są w stanie ponosić dodatkowych kosztów na wynagrodzenia prawników. »

Kolej korzysta na kłopotach w ruchu powietrznym

Aktualizacja: 20.04.2010

Na dworcach kolejowych ustawiają się długie kolejki po bilety na międzynarodowe pociągi. Na niektóre połączenia, m.in. z Warszawy do Amsterdamu i ze stolicy do Villach, już zaczyna brakować miejsc - powiedział PAP rzecznik PKP Intercity Paweł Ney. »

Rusza rozbudowa rzeszowskiego lotniska

Aktualizacja: 20.04.2010

Płyta lotniskowa i do odladzania samolotów zostanie oddana w przyszłym roku na lotnisku w Jasionce (Podkarpackie). Władze portu podpisały umowę z wykonawcą tej inwestycji - firmą Skanska. Wartość kontraktu to 35 mln zł. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Ltdconsulting.pl

Biuro księgowe wzbogacone o doradztwo i consulting gospodarczy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »