reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Tylko sześć polskich gmin w europejskim Porozumieniu Burmistrzów

Aktualizacja: 24.03.2010

Tylko sześć polskich gmin przystąpiło dotąd do powołanego rok temu europejskiego Porozumienia Burmistrzów, służącego włączeniu się samorządów w działania na rzecz ochrony klimatu. Eksperci prognozują jednak, że zainteresowanie gmin takimi działaniami będzie rosnąć. »

Związki nie chcą likwidacji Karty Nauczyciela

Aktualizacja: 25.03.2010

Sekcja Krajowa Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" nie wyraża zgody na próbę likwidacji ustawy Karta Nauczyciela. Nie ma potrzeby dyskutować o zmianie Karty, to nie ona jest wadliwa, ale rozporządzenia do niej - uważa Związek Nauczycielstwa Polskiego. »

Najlepsze strony internetowe sądów - nagrodzone

Aktualizacja: 24.03.2010

W rankingu stron internetowych sądów największą ilość punktów otrzymały Sąd Okręgowy we Wrocławiu i Apelacyjny w Katowicach. Oceniający brali pod uwagę zarówno stronę techniczną jak i zawartość merytoryczną witryn. »

W najbliższym wydaniu Gazety Samorządu i Administracji

Aktualizacja: 25.03.2010

1 kwietnia ukaże się kolejny, siódmy w tym roku numer Gazety Samorządu i Administracji, a w nim: »

Konkursy na wyższe stanowiska w administracji to fikcja

Aktualizacja: 24.03.2010

Urzędy nie organizują konkursów na wysokie stanowiska – donosi Dziennik Gazeta Prawna. »

Bruksela wymaga od Polski konsolidacji finansów publicznych

Aktualizacja: 24.03.2010

Polska powinna szybciej konsolidować finanse publiczne, by ograniczyć deficyt do 3 proc. PKB w planowanym terminie 2012 r. - uznała w środę Komisja Europejska w ocenie polskiego programu konwergencji. »

Samorządy zaniedbują ochronę przeciwpowodziową

Aktualizacja: 24.03.2010

Samorządy zaniedbują kontrole wałów przeciwpowodziowych, a strumienie, potoki i przydrożne rowy nie są w odpowiedni sposób utrzymywane - alarmuje NIK i ostrzega, że każda kolejne powódź może wywołać duże straty. »

Plany nowelizacji ustawy o Inspekcji Ochrony Środowiska

Aktualizacja: 24.03.2010

Inspekcja Ochrony Środowiska jest powołana m.in. do kontroli przestrzegania przepisów o ochronie środowiska oraz badania i oceny stanu środowiska - zakłada przyjęty we wtorek przez rząd projekt noweli ustawy o IOŚ oraz o działach administracji rządowej. »

I Międzynarodowe Forum Samorządowe w Szczecinie

Aktualizacja: 24.03.2010

8 i 9 kwietnia 2010 r. w Szczecinie spotkają się samorządowcy, naukowcy, przedstawiciele świata polityki i biznesu, aby podczas dwudniowego I Międzynarodowego Forum Samorządowego debatować nad „Znaczeniem samorządu terytorialnego dla rozwoju regionalnego w Polsce, Niemczech i na Ukrainie”. »

63,5 mln zł na informatyzację Świętokrzyskiego

Aktualizacja: 23.03.2010

Prawie 63,5 mln zł zostanie zainwestowane w najbliższych trzech latach w rozbudowę infrastruktury informatycznej jednostek samorządu terytorialnego oraz w budowę systemu informacji przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego w ramach projektu "e-Świętokrzyskie". »

Powstaje Międzyuczelniane Centrum NanoBioMedyczne

Aktualizacja: 23.03.2010

Do końca przyszłego roku potrwa budowa Międzyuczelnianego Centrum NanoBioMedycznego w Poznaniu. We wtorek wmurowano pod tę budowę kamień węgielny. »

Mazowsze przekształca kolejne szpitale w spółki

Aktualizacja: 23.03.2010

Sejmik Województwa Mazowieckiego zdecydował w tym tygodniu o rozpoczęciu przekształcenia w spółki trzech kolejnych szpitali. W styczniu mazowieccy radni podjęli taką decyzję m.in. w odniesieniu do jednego z największych warszawskich szpitali – Wojewódzkiego Szpitala Bródnowskiego. »

Lotnisko Modlin - start przetargu

Aktualizacja: 23.03.2010

W przyszłym tygodniu zostanie ogłoszony przetarg m.in. na remont i modernizację drogi startowej na lotnisku pasażerskim Warszawa-Modlin - poinformował PAP prezes spółki Mazowiecki Port Lotniczy (MPL) Warszawa Modlin Piotr Okienczyc. »

Gmina wypłaci becikowe którego nie przyznała

Aktualizacja: 22.03.2010

Sejm przejściowo złagodził zasady przyznawania becikowego. W konsekwencji gminy wypłacą świadczenia, których przyznania odmówiły pod rządem poprzednich przepisów. »

Miasta stawiają na rozwój sieci tramwajowych

Aktualizacja: 22.03.2010

Odtworzenie komunikacji tramwajowej w Olsztynie, rozbudowa sieci m.in. w Częstochowie, Elblągu, Toruniu i Bydgoszczy oraz zamiar uruchomienia pierwszej w historii linii tramwajowej w Płocku to jedne z najważniejszych planów rozwoju komunikacji szynowej w polskich miastach. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Olga Borkowska

Aplikant adwokacki, specjalista z zakresu postępowania cywilnego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama