| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Ruszy budowa Muzeum Historii Polski

Aktualizacja: 05.02.2010

Wniosek pracowni Stefana i Ewy Kuryłowiczów o unieważnienie konkursu na projekt Muzeum Historii Polski został odrzucony przez Krajową Izbę Odwoławczą. Budowa może ruszać - poinformował rzecznik muzeum Marek Stremecki. »

Prawie 41 mln zł dla Podkarpacia

Aktualizacja: 05.02.2010

Promesy na kwotę prawie 41 mln zł na usuwanie skutków klęsk żywiołowych przekazał 108 samorządom Podkarpacia minister spraw wewnętrznych i administracji Jerzy Miller. »

Gminy mają problemy ze ściąganiem zobowiązań

Aktualizacja: 05.02.2010

Ponad 80 proc. polskich gmin ma trudności z egzekwowaniem spłaty zaległych zobowiązań - wynika z opublikowanego w czwartek raportu Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor. »

Szkolenia za pieniądze z UE: osoby zarządzające projektem mogą mniej zarabiać

Aktualizacja: 05.02.2010

Jedna trzecia unijnych budżetów szkoleniowych jest przeznaczana na wynagrodzenia kadry zarządzającej oraz promocję. Rząd chce ograniczyć te wydatki tak, aby więcej unijnych środków trafiało do osób szkolących się. »

Będą wyższe kary dla nielegalnych domów opieki

Aktualizacja: 05.02.2010

Wojewodowie będą musieli zatrudnić więcej pracowników, którzy zajmą się nadzorem nad domami opieki społecznej. »

Mazowsze przygotowane na ewentualną powódź

Aktualizacja: 04.02.2010

Na terenach zalewowych, objętych planami ewakuacji na wypadek powodzi, mieszka na Mazowszu 62 tys. ludzi. To najczarniejszy scenariusz, który raczej się nie sprawdzi, ale jesteśmy przygotowani także na taką ewentualność - uspokaja wojewoda Jacek Kozłowski. »

Rząd przyjął projekt nowej ustawy o ochronie tajemnic

Aktualizacja: 04.02.2010

Rząd przyjął we wtorek projekt nowej ustawy o ochronie informacji niejawnych. Według niego, tylko szef ABW odpowiadałby za ochronę cywilnych i wojskowych tajemnic wymienianych z NATO i UE, a nie jak dziś - i ABW, i Służba Kontrwywiadu Wojskowego. Brak nowej ustawy może utrudnić polską prezydencję w UE - twierdził wcześniej rząd. »

MSWiA: 165 mln zł dla regionów dotkniętych powodzią

Aktualizacja: 03.02.2010

165 mln zł na odbudowę dróg i mostów otrzymają od MSWiA regiony poszkodowane w wyniku klęsk żywiołowych. Chodzi przede wszystkim o infrastrukturę zniszczoną w czasie powodzi i podtopień w 2009 r. »

Dolny Śląsk gotowy do walki z powodzią

Aktualizacja: 02.02.2010

Służby mundurowe na Dolnym Śląsku są gotowe do walki z ewentualną powodzią w regionie - zapewnił we wtorek wojewoda dolnośląski Rafał Jurkowlaniec. Jednocześnie podkreślił, że obecnie sytuacja w regionie jest stabilna. »

Tomasz Sadzyński objął funkcję Prezydenta Łodzi

Aktualizacja: 02.02.2010

W poniedziałek wieczorem Premier Donald Tusk podpisał nominację dotychczasowego miejskiego radnego (PO) Tomasza Sadzyńskiego na osobę pełniącą funkcję Prezydenta Łodzi. Zaczął on sprawować ten urząd we wtorek, 2-go lutego. »

Wybory sędziów do TK: kluby poselskie zgłosiły dwóch kandydatów

Aktualizacja: 02.02.2010

Adwokat Kazimierz Barczyk i profesor Krystyna Pawłowicz są kandydatami na sędziego Trybunału Konstytucyjnego zgłoszonymi przez kluby poselskie. »

"Szpitalne opłaty pod kontrolą"

Aktualizacja: 02.02.2010

KRYSTYNA KOZŁOWSKA o karcie praw kobiety rodzącej - Opłaty pobierane od pacjentów w szpitalach muszą wynikać z rzeczywistych wydatków ponoszonych przez placówki. Na początek rzecznik praw pacjenta proponuje resortowi zdrowia urealnienie dopłat za porody rodzinne. »

Koordynatorzy będą pomagać rodzicom zastępczym

Aktualizacja: 02.02.2010

Organizatorzy rodzinnej pieczy zastępczej przejmą część obowiązków od powiatowych centrów pomocy rodzinie i zatrudnią koordynatorów, którzy będą wspierać rodziny zastępcze. »

60 mln zł. na usuwanie skutków powodzi

Aktualizacja: 01.02.2010

Województwo Małopolskie otrzyma ponad 60 mln zł z budżetu państwa na odbudowę dróg i mostów zniszczonych po powodziach. Pieniądze trafią do 137 samorządów. »

Tomasz Sadzyński będzie pełnić funkcję Prezydenta Łodzi

Aktualizacja: 01.02.2010

Prawdopodobnie jeszcze dziś Premier Donald Tusk podpisze nominację Tomasza Sadzyńskiego na osobę pełniącą funkcję prezydenta miasta. Dotychczasowy radny Rady Miejskiej Łodzi złożył w piątek swój mandat. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Skrivanek Tłumaczenia i szkolenia językowe

Skrivanek jest agencją translatorską, która oferuje kompleksowe rozwiązania z zakresu tłumaczeń i szkoleń językowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »