reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Nowe zasady rejestracji pojazdów i wydawania praw jazdy

Aktualizacja: 17.02.2010

We wtorek (16.02) weszło w życie rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 28 grudnia 2009 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów. Nowelizacja m.in. zwalnia właścicieli rejestrujących pojazd sprowadzony z zagranicy z obowiązku przedłożenia tłumaczenia przysięgłego dowodu rejestracyjnego wydanego w państwie zakupu pojazdu. »

Podsumowanie roku budżetowego w Warszawie

Aktualizacja: 16.02.2010

10,1 mld zł dochodów i 11,3 mld zł wydatków, z czego 2,1 mld zł na inwestycje - tak wygląda wykonanie budżetu Warszawy za 2009 r. Dane Ratusz opublikował na stronie internetowej miasta. »

Wysokie kary za złe odśnieżanie miasta

Aktualizacja: 16.02.2010

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie nałożył kary na firmy odśnieżające miasto. W sumie kilka firm zapłaci 140 tys. zł - poinformowała PAP we wtorek Marta Kwiecień-Zwierzyńska z ZDiTM. »

Powstanie policja kolejowa

Aktualizacja: 16.02.2010

Od 1 stycznia 2012 roku za bezpieczeństwo na terenach kolejowych (m.in. na dworcach i peronach) oraz w pociągach pasażerskich odpowiadać będzie nowa służba specjalistyczna działająca w strukturze Policji. Rada Ministrów przyjęła dziś (16 lutego br.) projekt nowych przepisów - ustawy o zmianie ustawy o transporcie kolejowym oraz niektórych innych ustaw. »

Bezpłatny internet dla wiejskiej młodzieży

Aktualizacja: 15.02.2010

350 laptopów z dostępem do internetu rozdadzą darmo uboższym mieszkańcom samorządowe władze w powiecie Łuków na Lubelszczyźnie. Koszt projektu w wysokości prawie 2,5 mln zł w 85 proc. pokryte zostanie z funduszy UE. »

Nowelizacja ustawy o pożytku publicznym i wolontariacie podpisana

Aktualizacja: 15.02.2010

Prezydent podpisał w poniedziałek nowelizację ustawy o pożytku publicznym i wolontariacie, regulującą zasady zlecania organizacjom pożytku publicznego zadań publicznych oraz zwiększającą nadzór nad tymi organizacjami. »

Liczy się staż pracy w sektorze publicznym

Aktualizacja: 11.02.2010

Osoby, które chcą się ubiegać o wyższe stanowisko w służbie cywilnej, muszą mieć trzyletni staż pracy w budżetówce. »

Rolnicy nie mogą doliczać okresów ubezpieczenia w ZUS

Aktualizacja: 11.02.2010

Od ponad roku ubiegający się o wcześniejszą emeryturę z KRUS nie mogą doliczyć do stażu ubezpieczeniowego lat opłacania składek do ZUS. Związkowcy kierują w tej sprawie wniosek do Trybunału Konstytucyjnego. »

Prawie 41 mln zł dla Podkarpacia

Aktualizacja: 05.02.2010

Promesy na kwotę prawie 41 mln zł na usuwanie skutków klęsk żywiołowych przekazał 108 samorządom Podkarpacia minister spraw wewnętrznych i administracji Jerzy Miller. »

Ruszy budowa Muzeum Historii Polski

Aktualizacja: 05.02.2010

Wniosek pracowni Stefana i Ewy Kuryłowiczów o unieważnienie konkursu na projekt Muzeum Historii Polski został odrzucony przez Krajową Izbę Odwoławczą. Budowa może ruszać - poinformował rzecznik muzeum Marek Stremecki. »

Świętokrzyskie - 68 mln zł z UE na rozwój edukacji

Aktualizacja: 05.02.2010

68 mln zł przeznaczą w tym roku instytucje oświatowe w regionie świętokrzyskim na rozwój edukacji przedszkolnej, zajęcia pozalekcyjne oraz podnoszenie jakości nauczania w szkołach zawodowych. Środki będą pochodzić z UE - zapowiedział zarząd województwa. »

Gminy mają problemy ze ściąganiem zobowiązań

Aktualizacja: 05.02.2010

Ponad 80 proc. polskich gmin ma trudności z egzekwowaniem spłaty zaległych zobowiązań - wynika z opublikowanego w czwartek raportu Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor. »

Szkolenia za pieniądze z UE: osoby zarządzające projektem mogą mniej zarabiać

Aktualizacja: 05.02.2010

Jedna trzecia unijnych budżetów szkoleniowych jest przeznaczana na wynagrodzenia kadry zarządzającej oraz promocję. Rząd chce ograniczyć te wydatki tak, aby więcej unijnych środków trafiało do osób szkolących się. »

Będą wyższe kary dla nielegalnych domów opieki

Aktualizacja: 05.02.2010

Wojewodowie będą musieli zatrudnić więcej pracowników, którzy zajmą się nadzorem nad domami opieki społecznej. »

Mazowsze przygotowane na ewentualną powódź

Aktualizacja: 04.02.2010

Na terenach zalewowych, objętych planami ewakuacji na wypadek powodzi, mieszka na Mazowszu 62 tys. ludzi. To najczarniejszy scenariusz, który raczej się nie sprawdzi, ale jesteśmy przygotowani także na taką ewentualność - uspokaja wojewoda Jacek Kozłowski. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kajetan Kubicz

Adwokat i Senior Associate Kancelarii LTCA

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama