reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Pierwsza "stacja elektryczna" otwarta w Warszawie

Aktualizacja: 17.01.2010

Pierwszy w Polsce punkt ładowania akumulatorów dla samochodów o napędzie elektrycznym uruchomiono wczoraj w Warszawie. Więcej takich „stacji” ma powstać jeszcze w tym roku. »

Wyrównania pensji nauczycieli w nowym roku

Aktualizacja: 17.01.2010

Samorządy będą miały czas do 20 stycznia, a nie do końca roku, jak dotychczas na przeprowadzenie analizy wynagrodzeń nauczycieli. »

Kierowcy pod specjalnym nadzorem

Aktualizacja: 17.01.2010

Rada Ministrów przyjęła wczoraj założenia do projektu ustawy o kierujących pojazdami, zaostrzającego sankcje za wykroczenia drogowe. »

Dodatkowe fundusze na walkę z wykluczeniem społecznym i bezdomnością

Aktualizacja: 17.01.2010

Prawie 4 mln zł. dodatkowych środków na programy „Aktywne Formy Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu” oraz „Powrót osób bezdomnych do społeczności” przeznaczy jeszcze w tym roku Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. »

ZUS przestanie wydawać papierowe legitymacje ubezpieczeniowe

Aktualizacja: 17.01.2010

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprzestanie wydawania i potwierdzania papierowych legitymacji ubezpieczeniowych z końcem grudnia 2009 roku. Od stycznia 2010 prawo do świadczeń z opieki zdrowotnej potwierdzać będą inne dokumenty określone przez Narodowy Fundusz Zdrowia - poinformował ZUS. »

Prezydent Częstochowy odwołany w referendum

Aktualizacja: 17.01.2010

Prezydent Częstochowy Tadeusz Wrona został odwołany ze stanowiska w niedzielnym referendum - to oficjalny wynik głosowania podany przez częstochowską delegaturę Krajowego Biura Wyborczego. Za odwołaniem Wrony opowiedziała się zdecydowana większość wyborców, którzy wzięli udział w referendum. »

250 mln zł na remonty dworców

Aktualizacja: 17.01.2010

W 2010 roku po raz pierwszy remonty dworców kolejowych będą finansowane z państwowego budżetu. »

Urzędy będą musiały podnieść efektywność obsługi bezrobotnych

Aktualizacja: 17.01.2010

W urzędach pracy ma być więcej specjalistów aktywizujących bezrobotnych. Skrócony też zostanie czas oczekiwania na pierwsze spotkanie z pośrednikiem pracy. »

Waloryzacja diet w jednostkach pomocniczych gmin

Aktualizacja: 17.01.2010

Poselski projekt nowelizacji ustawy o samorządzie gminnym, przewidujący zmianę wysokości kwot wypłacanych organom wykonawczym jednostek pomocniczych gmin, zostanie przedstawiony na rozpoczynającym się w środę posiedzeniu Sejmu. »

Nie będzie zmian w sposobie wypisywania recept

Aktualizacja: 17.01.2010

Aptekarze nie zyskają prawa poprawiania większej liczby danych pacjenta na recepcie. Chorzy nie będą mogli wykupić leków z pełną odpłatnością, jeśli druk recepty jest źle wypisany. »

Wspólny samorząd adwokatów i radców prawnych

Aktualizacja: 17.01.2010

Na przełomie 2011 i 2012 r. ma rozpocząć działalność nowy samorząd adwokacki, powstały w wyniku planowanego połączenia zawodów adwokata i radcy prawnego - wynika z planów Ministerstwa Sprawiedliwości. Założenia do projektu ustawy o zawodzie adwokata, przewidujące nową organizację adwokatury, są obecnie konsultowane m.in. ze środowiskami prawniczymi. »

Śląskie uczelnie będą wspólnie wspierać pomysły na biznes

Aktualizacja: 17.01.2010

Sześć uczelni z woj. śląskiego wspólnie stworzy system wspierania studentów, absolwentów i młodych naukowców, którzy chcą wdrożyć swoje pomysły biznesowe. Ma to umożliwić finansowany z unijnych środków program "Start". »

NIK o narodowym programie walki z rakiem

Aktualizacja: 17.01.2010

Ministerstwo Zdrowia musi poprawić wdrażanie "Narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych", bo część przedsięwzięć okazała się zbyt kosztowna, źle zaplanowana i nadzorowana oraz mało efektywna - uznała w swoim raporcie Najwyższa Izba Kontroli. »

Podatek od nieruchomości można naliczać dopiero od wpisania zmian w ewidencji gruntów

Aktualizacja: 17.01.2010

Dopiero po wprowadzeniu zmian w ewidencji gruntów można zamiast podatku rolnego naliczać podatek od nieruchomości. »

Nie sprawdziły się rządowe programy antykryzysowe

Aktualizacja: 17.01.2010

Po dopłaty do kredytów dla tracących pracę zgłosiło się zaledwie 631 osób. Kilkadziesiąt firm jest zainteresowanych uzyskaniem dopłat do wynagrodzeń dla pracowników. Rezerwa dla najuboższych, do której trafiają pieniądze z wyższej akcyzy, została zlikwidowana. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Jarosław Ziółkowski

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama