reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Na Okęcie pociągiem - za dwa lata

Aktualizacja: 17.01.2010

Dzisiejsze podpisanie umowy na budowę torów kolejowych łączących port lotniczy Warszawa Okęcie z linią Warszawa - Radom oznacza kolejną szansę na połączenie lotniska z siecią kolejową, które miało zostać uruchomione już cztery lata temu. »

Rekordowe "janosikowe" może uderzyć w Mazowsze

Aktualizacja: 17.01.2010

O ile nie zmienią się zasady ustalania poziomu subwencji wyrównawczej na rzecz biedniejszych województw, Mazowszu może grozić oddanie z jej tytułu kwoty 940 mln zł, czyli około połowy swoich przewidywanych dochodów. »

Nowelizacja Prawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi

Aktualizacja: 17.01.2010

Sejm zmienił w piątek przepisy regulujące zasady wyłączenia sędziego od orzekania w sądach administracyjnych. »

Za 1 listopada nie przysługuje dzień wolny

Aktualizacja: 17.01.2010

Pracownikom nie przysługuje dzień wolny w zamian za 1 listopada, który w tym roku wypada w niedzielę. Firmy muszą zapłacić im jednak za nadgodziny, jeśli pracowali w trakcie zmiany czasu na zimowy. »

Sejm zmienił prawo zamówień publicznych

Aktualizacja: 17.01.2010

Nie będzie można podpisać umowy o zamówienie publiczne w sytuacji, gdy od decyzji zamawiającego złożono odwołanie - przewiduje znowelizowane w piątek przez Sejm prawo zamówień publicznych. »

Polska europejskim liderem

Aktualizacja: 17.01.2010

Z opublikowanych przez Komisję Europejską danych wynika, że Polska odnotowała najlepsze wyniki w pozyskiwaniu środków z funduszy strukturalnych UE »

Wielkie koncerny blokują dostęp do tanich leków

Aktualizacja: 17.01.2010

Dzięki tańszym zamiennikom leków pacjenci i budżet oszczędzają rocznie około 7 mld zł. Oszczędności byłyby wyższe, gdyby duże firmy farmaceutyczne nie broniły rynku za wszelką cenę. »

Wojsko do końca roku przyjmie jeszcze kilkuset ochotników

Aktualizacja: 17.01.2010

Od stycznia w wojsku będą służyć tylko żołnierze zawodowi. Jednostki wojskowe wciąż mają wolne miejsca i przyjmują ochotników do armii. »

Kopalnie walczą z gminami o 60 mln zł

Aktualizacja: 17.01.2010

Gminy górnicze obawiają się, że nowelizacja prawa górniczego pozbawi je kilkudziesięciu milionów złotych przychodów rocznie z tytułu taksy pobieranej od kopalni za podziemne wyrobiska. »

Senat o audycie w NIK oraz wybieraniu wiceprezesów

Aktualizacja: 17.01.2010

Wprowadzenie audytu zewnętrznego w Najwyższej Izbie Kontroli oraz wybór wiceprezesa NIK przez Sejm w sytuacji, gdy nie zostanie przez marszałka powołany kandydat zgłoszony przez prezesa Izby budziły duże kontrowersje podczas wtorkowej debaty w Senacie nad nowelizacją ustawy o Najwyższej Izbie Kontroli. Prezes NIK Jacek Jezierski jest przeciwny tym zapisom. »

Fundusz Rozwoju Inwestycji Komunalnych - nowe możliwości

Aktualizacja: 17.01.2010

Kolejny szczebel samorządu terytorialnego może zostać objęty dofinansowaniem z Funduszu Rozwoju Inwestycji Komunalnych. W Ministerstwie Rozwoju Regionalnego trwają prace nad nowelizacją obowiązujących przepisów. »

Powstaje wirtualny ZUS

Aktualizacja: 17.01.2010

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przystępuje do budowy Platformy Usług Elektronicznych. Nowy projekt umożliwi klientom dokonywanie formalności za pośrednictwem internetu lub telefonu. »

Niecały miesiąc na przygotowanie budżetów

Aktualizacja: 17.01.2010

Najpóźniej do 15-go listopada br. organy wykonawcze jednostek samorządu terytorialnego muszą przedstawić projekty budżetów na 2010 r. »

Znajomość języka rosyjskiego umożliwi mianowanie

Aktualizacja: 17.01.2010

Zmiana prawa Kancelaria premiera przygotowała już projekt rozporządzenia wskazujący m.in. certyfikaty językowe uprawniające do przystąpienia do egzaminu na urzędnika mianowanego. »

Polacy w tym roku wydadzą 15 mld zł na leczenie

Aktualizacja: 17.01.2010

Polacy coraz więcej płacą za usługi medyczne z własnej kieszeni. W tym roku ta kwota wzrośnie o 15 proc. – to aż 2 mld zł więcej, niż wydaliśmy w zeszłym roku. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

PwC Studio

Serwis prawno-podatkowy PwC

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama