reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Szkoły będą badane pod względem jakości pracy i kształcenia

Aktualizacja: 17.01.2010

System badania i oceny jakości kształcenia oraz pracy szkół wprowadza nowe rozporządzenie ministra edukacji o nadzorze pedagogicznym, które wchodzi w życie w poniedziałek. Określa ono m.in. zakres wymagań stawianych szkole i ma służyć poprawie jakości jej działania. »

Nie sprawdziły się rządowe programy antykryzysowe

Aktualizacja: 17.01.2010

Po dopłaty do kredytów dla tracących pracę zgłosiło się zaledwie 631 osób. Kilkadziesiąt firm jest zainteresowanych uzyskaniem dopłat do wynagrodzeń dla pracowników. Rezerwa dla najuboższych, do której trafiają pieniądze z wyższej akcyzy, została zlikwidowana. »

Nowa ustawa o finansach publicznych - dyskusja skarbników

Aktualizacja: 17.01.2010

W dniach 19-20 listopada w Krasnobrodzie odbędzie się Forum Skarbników Województwa Lubelskiego, organizowane przez Regionalny Ośrodek Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej w Lublinie. »

Europejskie Stolice Kultury 2016 w Polsce i Hiszpanii

Aktualizacja: 17.01.2010

Minister Kultury Bogdan Zdrojewski ogłosił w tym tygodniu oficjalne rozpoczęcie konkursu na przyznanie jednemu z polskich miast tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. »

Lekarski pozew za dyskryminację płacową

Aktualizacja: 17.01.2010

Prawie 40 tysięcy złotych odszkodowania od pracodawcy za dyskryminację płacową specjalistów wobec lekarzy rezydentów domaga się lekarka z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku w pozwie, który rozpatruje w poniedziałek rejonowy sąd pracy w Białymstoku. »

Referendum w Gliwicach bez mocy prawnej

Aktualizacja: 17.01.2010

Niedzielne referendum w sprawie odwołania prezydenta Gliwic Zygmunta Frankiewicza i tamtejszej rady miejskiej okazało się nieważne ze względu na niską frekwencję. Wyniosła ona 11,74 proc. zamiast wymaganych 60 proc. liczby wyborców biorących udział w ostatnich wyborach samorządowych. »

Pisemny egzamin zawodowy prawie jak test na prawo jazdy

Aktualizacja: 17.01.2010

Resort nauki chce w szkołach zawodowych kształcenie przedmiotowe zastąpić modułowym. Uczniowie będą zdawać kilka egzaminów zawodowych zamiast jednego końcowego. Eksperci postulują o zwiększenie wymiaru zajęć praktycznych u pracodawców. »

Powstanie infrastruktura informacji przestrzennej

Aktualizacja: 17.01.2010

Na zeszłotygodniowym posiedzeniu Rada Ministrów przyjęła przygotowany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji projekt ustawy, przewidujący powstanie infrastruktury informacji przestrzennej. »

Grunty pod inwestycje publiczne będą wywłaszczane niezwłocznie

Aktualizacja: 17.01.2010

Przedsiębiorca, który przystępuje do wykonania inwestycji o charakterze publicznym, szybciej będzie mógł wejść na cudzy grunt, by rozpocząć budowę. »

Wybory tylko jednodniowe

Aktualizacja: 17.01.2010

Podczas ostatniego posiedzenia Sejm odrzucił jednak propozycję dwudniowego głosowania w wyborach parlamentarnych, prezydenckich, do Parlamentu Europejskiego oraz w ogólnokrajowych referendach. »

Samorządowe stypendia dla studentów

Aktualizacja: 17.01.2010

Na ostatnim posiedzeniu Sejm przegłosował poprawki Senatu do nowelizacji ustawy o szkolnictwie wyższym i ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, umożliwiającej studentom i doktorantom korzystanie z pomocy materialnej fundowanej przez samorządy oraz prywatnych darczyńców. »

Gminy nie będą się spierać o przedszkolaków

Aktualizacja: 17.01.2010

Sejm zmienił zasady rozliczania kosztów uczęszczania dziecka do przedszkola na terenie gminy, w której ono nie mieszka. »

Większy budżet Policji w przyszłym roku

Aktualizacja: 17.01.2010

Budżet policji ma wzrosnąć w 2010 r. - w porównaniu z rokiem bieżącym - o 544 mln zł, czyli o 7,8 proc. - wynika z opracowywanej ustawy budżetowej. Komendant główny policji Andrzej Matejuk podkreśla, że mimo tego wzrostu nadal będzie to "budżet trudny". »

Nowy Kodeks Wyborczy - debata w Sejmie

Aktualizacja: 17.01.2010

Sejm omawiał w środę projekty zmian w prawie wyborczym, wprowadzające instytucję pełnomocnika, dwudniowe głosowanie oraz przepisy ograniczające nadużycia w finansowaniu kampanii wyborczych. »

Szablon uchwały budżetowej

Aktualizacja: 17.01.2010

Przykładową wersję uchwały budżetowej na 2010 r. przygotowała Regionalna Izba Obrachunkowa w Warszawie. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Mikołaj Przywara

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama