reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Traktat Lizboński wzmacnia kompetencje samorządów

Aktualizacja: 17.01.2010

Obowiązujący od 1-go grudnia 2009 r. Traktat Lizboński zakłada, że każda nowa inicjatywa legislacyjna Unii Europejskiej będzie musiała zawierać oszacowanie administracyjnych i finansowych skutków dotyczących gmin i regionów. »

Obszar Natury 2000 opodatkowany

Aktualizacja: 17.01.2010

Grunty znajdujące się na obszarze objętym programem Natura 2000 nie zostaną zwolnione z podatku od nieruchomości. »

Maleje liczba uczniów w szkołach

Aktualizacja: 17.01.2010

Do połowy grudnia dyrektorzy olsztyńskich szkół podstawowych i gimnazjów mają przedstawić plany reorganizacji swoich placówek. Powodem jest malejąca liczba uczniów i konieczność dostosowania sieci szkół do potrzeb. Oszczędności po reorganizacji szkół mają wynieść około milion złotych. »

Kampania zapobiegania żebractwu w mieście

Aktualizacja: 17.01.2010

Urząd m.st. Warszawy rozpoczął walkę z żebractwem. We wtorek (2.12) ruszyła kampania "Pomagam, nie daję", mająca na celu dotarcie z informacją o formach pomocy do jak największej liczby osób proszących o jałmużnę, jak również uświadomienie mieszkańcom Warszawy, że udzielanie wsparcia finansowego „na ulicy” nie jest odpowiednią formą pomocy. »

Ponad tysiąc gmin utworzy fundusze sołeckie

Aktualizacja: 17.01.2010

1207 gmin, czyli około połowy wszystkich gmin w Polsce, zdecydowało o utworzeniu w 2010 r. funduszy sołeckich w celu wsparcia finansowego lokalnych inicjatyw. »

Szpitale nie chcą sie przekształcać

Aktualizacja: 17.01.2010

Z planu B, który zakładał oddłużenie służby zdrowia, skorzystały tylko trzy samorządy »

MSWiA zatwierdziło plan dofinansowania dróg lokalnych w 2010 r.

Aktualizacja: 17.01.2010

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło, które samorządy otrzymają dofinansowanie na przebudowę dróg lokalnych w przyszłym roku. »

Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury rozpoczęła działalność

Aktualizacja: 17.01.2010

W Krakowie rozpoczęła w poniedziałek (30.11) działalność Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury (KSSiP), kształcąca kandydatów na prokuratorów i sędziów. »

Polskie "nie" dla szerszej opieki medycznej w UE

Aktualizacja: 17.01.2010

Minister Zdrowia Ewa Kopacz przyznała, że Polska jest przeciwna dyrektywie UE o transgranicznej opiece medycznej w jej obecnym kształcie. »

Za brak kontroli budynku właściciel zapłaci karę

Aktualizacja: 17.01.2010

Dziś upływa termin na przeprowadzenie kontroli budynków o powierzchni większej niż 2 tys. mkw. Właścicielom i zarządcom, którzy tego obowiązku nie wykonają, grozi grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do roku. »

Częstochowa ma już komisarza

Aktualizacja: 17.01.2010

Dotychczasowy Przewodniczący Rady Miejskiej Częstochowy, Piotr Kurpios, odebrał w piątek (27.11) nominację na stanowisko komisarza tego miasta. Po odwołaniu w niedawnym referendum Prezydenta Tadeusza Wrony, Kurpios będzie zarządzał miastem do czasu wyboru nowego prezydenta w przyszłorocznych wyborach samorządowych. »

Warszawa: nowe stawki lokalnych podatków

Aktualizacja: 17.01.2010

Stołeczni radni uchwalili w zeszłym tygodniu wysokość stawek podatków lokalnych, od nieruchomości i środków transportowych, które będą obowiązywać w Warszawie w 2010 roku. »

Kwalifikacje opiekunów dzieci są za niskie

Aktualizacja: 17.01.2010

Opiekunowie w domach pomocy społecznej nie mają odpowiedniego przygotowania do opieki nad niepełnosprawnymi dziećmi. »

Lubelskie: szpitale nie chcą przedłużać umów z NFZ

Aktualizacja: 17.01.2010

Konwent Powiatów Województwa Lubelskiego zobowiązał w ubiegłym tygodniu dyrektorów szpitali powiatowych, aby nie podpisywali aneksów przedłużających wieloletnie umowy z NFZ. Powodem jest niższy poziom finansowania zaproponowany przez Fundusz. »

Obradowała Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego

Aktualizacja: 17.01.2010

Podczas kolejnego (25.11) posiedzenia KWRiST rozpatrzyła ponad 30 projektów ustaw i rozporządzeń przygotowanych m.in. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Środowiska, Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Urszula Wójcik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama