reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Bezpłatne środki ochrony przed koronawirusem dla członków komisji wyborczych

Bezpłatne środki ochrony przed koronawirusem dla członków komisji wyborczych

Od 16 do 18 czerwca samorządy mogą zamawiać środki środków ochrony indywidualnej na I turę wyborów prezydenckich dla członków obwodowych komisji wyborczych. Mogą zamówić bezpłatnie: maski, przyłbice, rękawiczki, płyny do dezynfekcji rąk i płyny do dezynfekcji powierzchni.

Ministerstwo Zdrowia przygotowało system umożliwiający samorządom zamawianie bezpłatnych środków ochrony indywidualnej na I turę wyborów prezydenckich dla członków obwodowych komisji wyborczych. Zamówienie należy złożyć przez formularz dostępny na stronie soi.mz.gov.pl do 18.06.2020 r. do godz. 15.

Od dziś, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 15 czerwca 2020 r. w sprawie wykazu środków ochrony osobistej związanej ze zwalczaniem epidemii COVID-19 dla członków obwodowych komisji wyborczych oraz szczegółowych zasad bezpieczeństwa sanitarnego w lokalu wyborczym, samorządy mogą zamówić bezpłatnie: maski, przyłbice, rękawiczki, płyny do dezynfekcji rąk i płyny do dezynfekcji powierzchni.

Polecamy: Nowa matryca stawek VAT

- Nad tym rozporządzeniem pracowaliśmy wspólnie z jednostkami samorządu terytorialnego oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym. Przez portal SOI zabieramy zapotrzebowanie na środki ochrony indywidualnej na I turę wyborów. Materiały będą rozdysponowane przez urzędy wojewódzkie we współpracy z MSWiA. Dysponujemy w rezerwach odpowiednim zapasem  – podkreśla wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Do tej pory wpłynęły już 564 zamówienia. Informacja o planowanym uruchomieniu została wysyłana przez Krajowe Biuro Wyborcze (z adresu soi@csioz.gov.pl) na dedykowane skrzynki dla gmin w domenie @pkw.gov.pl z zaproszeniem – linkiem do aplikacji. W celu zalogowania się do systemu trzeba kliknąć w link i założyć konto. Należy zapamiętać hasło do aplikacji, ponieważ nie ma możliwości samodzielnego restartowania. Do jego wypełnienia nie jest konieczne posiadanie upoważnienia.

Formularz będzie dostępny do 18.06.2020 r. do godz. 15:00. Ważne jest to, że złożenie zamówienia jest możliwe wyłącznie raz. Nie ma możliwości korekty zamówienia.

Na formularzu zamówienia należy wypełnić następujące pola:

  1. liczba obwodowych komisji wyborczych w gminie;
  2. liczba członków wchodzących w skład obwodowych komisji wyborczych;
  3. czas pracy członków obwodowych komisji wyborczych (wyrażony jako iloczyn liczby członków komisji i wymiaru ich czasu pracy);
  4. rękawiczki (opakowania po 100 szt.);
  5. maski;
  6. przyłbice;
  7. płyn do dezynfekcji rąk (w opakowaniach po 5 litrów);
  8. płyn do dezynfekcji powierzchni (w opakowaniach po 5 litrów);
  9. dane osoby wypełniającej formularz – imię i nazwisko, numer telefonu.

Problemy z wypełnieniem formularza należy zgłaszać na adres soi.wybory@mz.gov.pl.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Bezpłatne środki ochrony przed koronawirusem dla członków komisji wyborczych /Fot. Shutterstock
Bezpłatne środki ochrony przed koronawirusem dla członków komisji wyborczych /Fot. Shutterstock

Pracodawca w kryzysie (PDF)49.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Accace Polska

Accace to zespół doświadczonych ekspertów oferujących kompleksową obsługę prawną, profesjonalne usługi doradztwa podatkowego, doradztwa transakcyjnego oraz nowoczesny outsourcing księgowości, kadr i płac.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama