reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Będzie zmiana przepisów o dyscyplinie finansów publicznych

Będzie zmiana przepisów o dyscyplinie finansów publicznych

Złamanie przepisów dot. zamówień na udzielanie świadczeń zdrowotnych będzie stanowiło naruszenie dyscypliny finansów publicznych - przewiduje projekt, nad którym pracuje resort finansów, funduszy i polityki regionalnej.

Chodzi o projekt nowelizacji ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych oraz niektórych innych ustaw. Jak podano w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów, planuje się, że zmiany zostaną przejęte przez rząd w czwartym kwartale tego roku.
W wykazie zamieszczonym na stronie internetowej KPRM napisano, że projektowana nowelizacja powiązana jest ściśle z obowiązkiem, jaki nakłada na Ministra Finansów Rządowy Program Przeciwdziałania Korupcji na lata 2018-2020. Szef resortu finansów został tam wskazany jako wiodący realizator jednego z działań.

Projektowane przez resort finansów, funduszy i polityki regionalnej przepisy mają umożliwić pociągnięcie do odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych w przypadku udzielania zamówień publicznych wyłączonych spod unormowań Prawa zamówień publicznych.
Ponadto, planowane jest wprowadzenie do katalogu czynów stanowiących naruszenie dyscypliny finansów publicznych zachowań związanych z naruszeniami przepisów w zakresie udzielania zamówień na udzielanie świadczeń zdrowotnych, co ma związek z inicjatywą Najwyższej Izby Kontroli.

Zmiany mają też usprawnić system odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych poprzez zmianę przepisów proceduralnych.

"Usprawnienie postępowania w sprawach o naruszenie dyscypliny finansów publicznych nastąpi m.in. poprzez zmianę terminów przechowywania niedoręczonej korespondencji i opracowanie regulacji w tym zakresie na wzór norm zawartych w Kodeksie postępowania administracyjnego" - wyjaśniono. (PAP)

Autor: Marcin Musiał

mmu/ pad/

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Adrian Goska

Radca prawny, prawnik zarządzający Kancelarii Radców Prawnych Goska&Gortat.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama