REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Praktyczne aspekty przekształceń w ustawie o działalności leczniczej

REKLAMA

W kwietniu Sejm przyjął ustawę o działalności leczniczej. Dyrektorzy spzoz-ów oraz przedstawiciele jednostek samorządów terytorialnych będą musieli podjąć decyzję w sprawie przekształcenia szpitali w spółki.

Funkcjonowanie szpitali w nowych ramach prawnych budzi wiele wątpliwości zwłaszcza w kontekście spłaty finansowych zobowiązań, możliwości udzielania komercyjnych świadczeń czy kwestie dofinansowania ze strony organu założycielskiego.

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy na II edycję ogólnopolskiej konferencji poświęconej prawnym i finansowym aspektom przekształceń w nowych realiach prawnych, która odbędzie się 31 maja w Warszawie.

Podczas spotkania nacisk położony zostanie na szczegółową i praktyczną analizę wszystkich najważniejszych zagadnień związanych z procedurami przekształceń.

Najważniejsze zagadnienia konferencji:

-    formy przekształcenia spzoz w spółkę prawa handlowego

Dalszy ciąg materiału pod wideo

-    zobowiązania i należności spzoz w świetle proponowanej ustawy

-    aspekty finansowe w ustawie o działalności leczniczej (spłata zobowiązań publiczno – prywatnych, finansowanie komercyjne)

-    zasady przekazywania środków publicznych podmiotom wykonującym działalność leczniczą

-    doświadczenia praktyczne jst w procesie przekształceń

-    praktyczne aspekty funkcjonowania szpitala – spółki

Do udziału w konferencji zapraszamy:

-   Przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, Dyrektorów Departamentów Zdrowia oraz Departamentów Prawnych, Departamentów Inwestycji i Nadzoru Właścicielskiego

-   Dyrektorów, Prezesów Publicznych, Niepublicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej

-   Przedstawicieli Kancelarii Prawnych, Banków, Firm Doradczych i Ubezpieczeniowych


Wśród prelegentów konferencji m.in.:


- dr Agnieszka Łukasik – Bućko, Ekspert prawny

- Halina Depcik, Biuro Polityki Zdrowotnej, Urząd Miasta Warszawa

- Wojciech Fornalczyk, Comper Fornalczyk i Wspólnicy

- Jolanta Sobierańska - Grenda, Sekretarz Powiatu Malborskiego

- Dariusz Kostrzewa, Prezes Zarządu, Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o.

- Elżbieta Rablin – Schubert , Associate, Kancelaria Hogan Lovells.


Więcej informacji: tel. 22 258 07 70   lub  na stronie internetowej Hallmark Events

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Samorzad.infor.pl

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
To było takie proste? Bloomberg: Polska zagroziła blokadą chińskiego eksportu do UE. Teraz spokojniej na granicy z Białorusią

Prezydent Andrzej Duda podczas niedawnej wizyty w Pekinie zagroził Chinom zablokowaniem kluczowego kolejowego szlaku transportowego do UE, by osłabić kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej – napisała 24 lipca 2024 r. agencja Bloomberga. To może być przyczyna spadku nielegalnych przekroczeń tej granicy w ostatnich tygodniach.

Barszcz Sosnowskiego groźny nie tylko po dotknięciu

Barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi) to jedna z roślin groźnych dla zdrowia. Warto wiedzieć, że nie tylko dotykanie jej jest ryzykowne. Niebezpieczne może być przebywanie w jej otoczeniu. Co zrobić, gdy już dojdzie do oparzenia?

Rządowi brakuje pieniędzy na służby: Policję, SG, PSP i SOP. Co z programem modernizacyjnym?

Cały czas mamy sytuację niepełnego pokrycia w budżecie wydatków na służby (chodzi o Policję, Straż Graniczną, Państwową Straż Pożarną i Służbę Ochrony Państwa) - poinformował 23 lipca 2024 r. podczas sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych wiceszef MSWiA Czesław Mroczek. Dodał, że w najbliższym czasie przedstawione zostaną propozycje na kolejne lata.

Przeszło 854 mln zł na Sejm w 2025 r. Podwyżki dla posłów i wszystkich pracowników Kancelarii Sejmu. Wzrosną też ryczałty na biura poselskie

Budżet Kancelarii Sejmu na 2025 r. ma wynieść 854 mln 258 tys. zł - to ponad 80 mln więcej niż w 2024 roku. W dniu 23 lipca 2024 r. sejmowa komisja regulaminowa, spraw poselskich i immunitetowych pozytywnie zaopiniowała projekt budżetu Kancelarii Sejmu na 2025 rok. Szef Kancelarii Sejmu Jacek Cichocki poinformował, że w 2025 roku nastąpi wzrost wynagrodzeń wszystkich pracowników Kancelarii Sejmu a także posłów.

REKLAMA

Zmiany w finansowaniu ochotniczych straży pożarnych. Znamy plany ministerstwa

Wiceszef MSWiA Wiesław Leśniakiewicz przekazał, że w resorcie trwają prace nad nowelizacją rozporządzenia ws. przyznawania rekompensaty pieniężnej oraz wyrównania do wysokości rekompensaty wypłacanej strażakowi ratownikowi ochotniczej straży pożarnej.

Zmiany w wynagradzaniu pracowników samorządowych wchodzą w życie 1 sierpnia 2024 r. Pensje od 4000 zł do 6200 zł

1 sierpnia wejdzie w życie znowelizowane rozporządzenie w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych. Ale na wyższe pensje można liczyć przy pensjach należnych od 1 lipca. 

Polaków ubywa, takie są fakty. Dane GUS pokazują co się dzieje, jest coraz gorzej

Polaków jest coraz mniej. W porównaniu z poprzednim rokiem liczba ludności w Polsce zmniejszyła się o prawie 130 tys. osób. Spadek liczby ludności zanotowano w 14 województwach i w 270 powiatach. Takie dane podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Tragiczne dane z weekendu - wypadki i utonięcia

Statystyki z minionego weekendu są zatrważające. W niedzielę w pięciu wypadkach śmiertelnych zginęło 5 osób, łącznie w weekend zginęło 11 osób. 17 osób utonęło.

REKLAMA

Nie żartuj, że masz bombę w walizce, nie zostawiaj bagażu bez opieki. Mandaty są surowe

Pozostawienie na lotnisku bagaży bez opieki staje się plagą. Straż Graniczna od początku czerwca interweniowała już 125 razy. Nałożono mandaty na łączna kwotę 11 tys. zł.

Globalna awaria systemów Microsoft. Czy mamy się czym martwić w Polsce?

Wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski uspokaja, że obecnie w Polsce systemy infrastruktury informatycznej działają płynnie. 

REKLAMA