REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Szczepienie drugą dawką w dowolnym punkcie oraz loteria dla zaszczepionych od 1 lipca 2021

Subskrybuj nas na Youtube
Szczepienie drugą dawką w dowolnym punkcie oraz loteria dla zaszczepionych od 1 lipca 2021
Szczepienie drugą dawką w dowolnym punkcie oraz loteria dla zaszczepionych od 1 lipca 2021

REKLAMA

REKLAMA

Szczepienia - od 1 lipca 2021 roku ruszyła możliwość szczepienia drugą dawką w dowolnym punkcie oraz loteria z nagrodami dla zaszczepionych. Zmieniono także zasady odnośnie szczepień dla firm.

Szczepienia od 1 lipca 2021

Od początku lipca wszystkie osoby, które przyjęły pierwszą dawkę szczepienia przeciw COVID-19, mogą przyjąć drugą dawkę w dowolnym miejscu. To kolejne udogodnienie w Narodowym Programie Szczepień, które nie ogranicza w planowaniu wakacji. Również 1 lipca rusza loteria z nagrodami dla wszystkich pełnoletnich osób w pełni zaszczepionych.

REKLAMA

– Dziś największym wyzwaniem jest przekonywanie Polaków do szczepienia. Cieszymy się, że 75% Polaków pozytywnie ocenia realizację Narodowego Programu Szczepień – powiedział szef KPRM Michał Dworczyk. I dodał: – Musimy wszyscy skupić się na tym, żeby szczepienia postępowały, żebyśmy się rejestrowali i szczepili. Okres wakacyjny i zmniejszenie intensywności pandemii sprawia, że borykamy się z problemem braku zainteresowania szczepieniami.

Druga dawka przeciw COVID-19 w dowolnym punkcie szczepień

Początkowo obowiązywała zasada, że druga dawka szczepienia przeciw COVID-19 podawana jest w tym samym punkcie co pierwsza. W okresie wakacyjnym może to bardzo ograniczać planowanie wyjazdów po Polsce. Wychodząc naprzeciw Narodowy Program Szczepień, umożliwia w prosty sposób zmianę miejsca przyjęcia drugiej dawki. Możesz to zrobić:

  • za pośrednictwem bezpłatnej infolinii 989 – konsultant poprosi o Twój nr PESEL oraz miasto lub adres nowego punktu szczepień,
  • logując się na Internetowym Koncie Pacjenta na stronie www.pacjent.gov.pl – tam w zakładce szczepienia przeciw COVID-19 możesz kliknąć „Zmiana wizyty” i wybrać dowolny punkt szczepień.

Pamiętaj, że jeżeli chcesz przyjąć drugą dawkę w tym samym punkcie, nie musisz dokonywać żadnych zmian. Wystarczy, że zgłosisz się w wyznaczonym terminie i przyjmiesz drugą dawką. Po otrzymaniu pełnego szczepienia możesz zapisać się do loterii z licznymi nagrodami.

Loteria Narodowego Programu Szczepień

REKLAMA

1 lipca ruszyła loteria z nagrodami dla osób pełnoletnich w pełni zaszczepionych. Osoby zaszczepione jedną dawką Johnson&Johnson lub dwiema dawkami szczepionek firm Astra Zeneka, Moderna lub Pfizer mogą rejestrować się w narodowej loterii. Wystarczy mieć ukończone 18. rok życia. Zarejestruj się, dzwoniąc na bezpłatną infolinię 989 lub logując się na swoim Internetowym Koncie Pacjenta przez stronę www.pacjent.gov.pl. Wyraź zgodę i weź udział w loterii, która potrwa do 30 września 2021 r.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

– Dziś wystartowała Loteria Narodowego Programu Szczepień. Promocja loterii rozpoczyna się dziś o północy, a już zarejestrowało się ponad 200 tys. osób. Jeśli chodzi o natychmiastowe wygrane, to już ponad 100 tys. zł zostało wygranych przez pierwsze ponad 300 osób – powiedział szef KPRM Michał Dworczyk.

Każdy w pełni zaszczepiony ma cztery szanse na nagrody: jedną nagrodę natychmiastową, jedną  nagrodę tygodniową, jedną nagrodę miesięczną oraz jedną nagrodę finałową.

  • Nagrody natychmiastowe – codziennie do wygrania nagrody pieniężne o wartości 200 zł lub 500zł,
  • Nagrody tygodniowe – to nagrody pieniężne w wysokości 50 tys. złotych oraz hulajnogi elektryczne,
  • Nagrody miesięczne – pieniężne w wysokości 100 tys. złotych oraz samochody osobowe,
  • Nagrody finałowe – losowanie 6 października – dwa razy po 1 mln złotych oraz dwa samochody osobowe.

Organizatorem loterii jest Totalizator Sportowy Sp. z o.o. Szczegóły dotyczące loterii, nagród, regulaminu oraz terminów losowań dostępne są na www.gov.pl/szczepimysie/loteria.

Konkursy samorządowe – miliony dla gmin

Przypominamy, że trwają konkursy dla samorządów. Samorządowcy zostali zobowiązani do kontaktu ze wszystkimi niezaszczepionymi mieszkańcami powyżej 60. roku życia. Cały czas trwają konkury, w których gminy mogą wygrać nawet 2 miliony złotych. Na stronie gov.pl/szczepienia-gmin jest prowadzony ranking online. Wystarczy przekroczyć próg 67 proc. zaszczepionych mieszkańców, by wygrać pierwsze nagrody.

Kampania telefoniczna – rozmowy z niezdecydowanymi

Narodowy Fundusz Zdrowia wykonał już 180 tys. połączeń do osób, które jeszcze się nie zaszczepiły. Konsultanci przekonują niezdecydowanych, podkreślając, że szczepienia przeciw COVID-19 to jedyna broń z pandemią. Podczas rozmowy można od ręki zarejestrować się, wybierając dogodny termin i miejsce szczepienia.

Szczepienia w firmach - zmiany

Do dziś zgłosiło się już 780 firm w całej Polsce. To 900 tys. zgłoszonych pracowników, którzy są chętni przyjąć szczepienie przeciw COVID-19 w swoim zakładzie pracy. Od połowy czerwca nie ma już ograniczeń przy zgłoszeniach dla firm. Jest to bardzo elastyczny system. Zakłady pracy mogą zgłaszać się w trzech prostych krokach:

  • wypełniając formularz na gov.pl/szczepimysie,
  • wybierając punkt szczepień, który zrealizuje szczepienie,
  • zgłosić miejsce, w którym będą wykonywane szczepienia.

Pracodawca może zapisać dowolną liczbę pracowników lub ich członków rodzin.

Źródło: gov.pl

Zapisz się na newsletter
Śledź na bieżąco nowe inicjatywy, projekty i ważne decyzje, które wpływają na Twoje życie codzienne. Zapisz się na nasz newsletter samorządowy.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
MKiŚ: wyznaczamy lasy społeczne z ograniczoną wycinką drzew. 158 tys. ha wokół 11 największych aglomeracji

Ministerstwo Klimatu i Środowiska poinformowało 2 lipca 2025 r., że zakończyło pierwszy etap projektu wyznaczania lasów społecznych wokół największych polskich miast. To przełomowy krok w kierunku zmiany podejścia do gospodarki leśnej - z naciskiem na potrzeby społeczne, zdrowotne i ekologiczne mieszkańców aglomeracji. O szczegółach w trakcie konferencji prasowej mówiła ministra klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska oraz wiceminister klimatu i środowiska, główny konserwator przyrody Mikołaj Dorożała.

Zmiany w opłatach za śmieci – będą nowe zasady segregacji, ulgi i kontrola deklaracji [PROJEKT MKiŚ]

W wykazie prac legislacyjnych pojawił się projekt nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Chodzi o zmiany w funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami na poziomie gminnym, które w ocenie projektodawców będą odpowiadać na realne potrzeby JST oraz mieszkańców.

RPO: Dość "wrogich przejęć" między gminami. Potrzebna kontrola sądowa

Rzecznik Praw Obywatelskich apeluje do premiera Donalda Tuska o zawieszenie kontrowersyjnych decyzji dotyczących zmian granic gmin do czasu wprowadzenia nowych przepisów. Od lat brakuje skutecznej kontroli sądowej nad decyzjami Rady Ministrów, które prowadzą do konfliktów między samorządami.

Granica polsko-niemiecka. Polska wprowadza kontrole. Przedsiębiorcy mają 3 pytania

Czy Niemcy przerzucają imigrantów do Polski? Co z granicą polsko-niemiecką? Polska wprowadza kontrole graniczne w celu zapobiegania napływom nielegalnych migrantów. Co na to Niemcy?

REKLAMA

Premier Tusk: po rekonstrukcji w rządzie będą wyłącznie przyzwoici ludzie; około 15 lipca zapadną decyzje personalne

W dniu 30 czerwca 2025 r. na konferencji prasowej Premier Donald Tusk zapowiedział, że około 15 lipca zaproponuje kształt rządu po rekonstrukcji. Rozmowy w tej sprawie są prowadzone z liderami koalicyjnych ugrupowań - PSL, Polski 2050 i Lewicy. Żyjemy w ustrojowym bałaganie, podważane są obiektywne kryteria prawne, dlatego chciałbym, by politycy kierowali się naturalnymi kryteriami, jak zdrowy rozsądek czy zwykła ludzka przyzwoitość, i tacy będą ministrowie po rekonstrukcji - mówił 27 czerwca 2025 r. na konferencji prasowej premier Donald Tusk.

Nowelizacja specustawy powodziowej. Nowe zadania i obowiązki samorządów

Możliwość zamiany zniszczonych nieruchomości na lokale komunalne, obowiązek raportowania decyzji WZ, świadczenie lokalowe, premia powodziowa czy ułatwienia proceduralne w odbudowie zniszczonych domów i obiektów – to najważniejsze zmiany w specustawie powodziowej. Nowelizacja ustawy wzmacnia kompetencje JST, daje im nowe narzędzia, ale też nakłada dodatkowe obowiązki administracyjne i sprawozdawcze.

Czym różni się „odbiór” odpadów komunalnych z nieruchomości od „przyjmowania odpadów”

NSA przypomniał gminom, że ustawodawca rozróżnia pojęcia odbierania odpadów komunalnych od ich przyjmowania i wprowadza odrębnie różne sposoby oddawania odpadów. Co za tym idzie – mechanizmy nie mogą być traktowane jako formy zamienne, kształtowane według własnego uznania gminy.

Wydruk zdjęcia z Google Street View jako dowód w sprawie administracyjnej

Dowodem w postępowaniu administracyjnym może być wszystko, co może przyczynić się do wyjaśnienia sprawy, a nie jest sprzeczne z prawem. Dlatego wydrukom z Geoportalu oraz wydrukom zdjęć Google Street View nie można odmówić mocy dowodowej. Stanowią one jednak tzw. dowody nienazwane i nie mają prawem przewidzianej mocy dowodowej – tak jak w przypadku dokumentów urzędowych, które sporządzone w przepisanej formie przez powołane do tego organy państwowe w ich zakresie działania stanowią dowód tego, co zostało w nich urzędowo stwierdzone.

REKLAMA

Zamówienia publiczne: jakie zmiany są konieczne? 130 tys. zł progu zamiast 80 tys. zł

Konieczne są zmiany w zamówieniach publicznych. Pierwsza dotyczy zasady konkurencyjności, której prawidłowe stosowanie sprawia beneficjentom duże problemy. Druga zmiana polega na podwyższeniu progu kwotowego na 130 tys. zł.

NSZZ „Solidarność” na wojennej ścieżce z MEN: To nie reforma, to degradacja zawodu nauczyciela!

Krajowa Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” ostro krytykuje planowane przez Ministerstwo Edukacji zmiany w zatrudnianiu specjalistów oraz rozszerzenie obowiązków nauczycieli bez dodatkowego wynagrodzenia. Związkowcy alarmują: MEN łamie prawo pracy, podważa autorytet pedagogów i ignoruje realne potrzeby oświaty. W tle – groźba protestów i oskarżenia o systemowe niszczenie zawodu nauczyciela.

REKLAMA