REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

81,5 mln zł dla ponad 600 samorządów na poprawę dostępności

program „Dostępne samorządy – granty”
program „Dostępne samorządy – granty”
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

„Dostępne samorządy – granty” - ponad 600 samorządów może otrzymać wsparcie na poprawę dostępności np. urzędów i szkół dla osób z niepełnosprawnościami. W sumie na realizację nowego programu „Dostępne samorządy – granty” przeznaczono 81,5 mln zł

Nabór do programu „Dostępne samorządy – granty” potrwa do 22 kwietnia br.

REKLAMA

Kto prowadzi program „Dostępne samorządy – granty”

Program prowadzi PFRON we współpracy z MFiPR.


 

Ile wynoszą granty w programie „Dostępne samorządy – granty”

W jego ramach samorządy mogą składać wnioski o granty w wysokości do 100 tys. zł lub do 250 tys. zł na poprawę dostępności urzędów oraz jednostek im podległych, czyli przedszkoli, żłobków, szkół, domów kultury czy bibliotek. Na małe granty zarezerwowano 52 mln zł, natomiast na duże 29,5 mln zł.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kto w programie „Dostępne samorządy – granty” musi mieć wkład własny

„Wnioski na kwotę do 100 tys. zł będą sfinansowane w 100 proc. Samorządy, które wystąpią o wsparcie w wysokości 250 tys. zł, będą musiały mieć 20-proc. wkład własny” - poinformował prezes operatora programu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) Krzysztof Michałkiewicz.

Kto wspiera program „Dostępne samorządy – granty”

REKLAMA

„Dostępność dla osób o szczególnych potrzebach to wspólne zobowiązanie i odpowiedzialność każdego podmiotu publicznego oraz nas wszystkim. Dlatego cieszę się, że zainicjowane w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, Partnerstwo na rzecz dostępności liczy już ponad 230 członków, którymi są duże firmy, korporacje, samorządy i organizacje pozarządowe” – zauważył minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.

Przypomniał, że Program Dostępność Plus zainicjował systemową zmianę, polegającą na stopniowym włączeniu dostępności do różnych obszarów i polityk publicznych, do naszej codzienności. „Zmieniliśmy prawo zamówień publicznych i prawo budowlane na bardziej przyjazne dla osób z niepełnosprawnością” – dodał.

Gdzie gminy mogą składać wnioski w programie „Dostępne samorządy – granty”

Wnioski w ramach naboru będą przyjmowane do dnia 22 kwietnia 2022 r. do godziny 16:00. PFRON zastrzega możliwość skrócenia terminu składania wniosków w ramach naboru. Wnioski należy składać wyłącznie w formie dokumentu elektronicznego za pośrednictwem generatora wniosków dostępnego pod linkiem projektyue.pfron.org.pl.

Regulamin naboru oraz wszystkie niezbędne dokumenty, w tym wzory wniosków, instrukcje ich wypełniania oraz komplet załączników, są dostępne na TEJ STRONIE.

Projekt „Dostępne samorządy – granty” jest finansowany z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) 2014-2020.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Globalna awaria systemów Microsoft. Czy mamy się czym martwić w Polsce?

Wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski uspokaja, że obecnie w Polsce systemy infrastruktury informatycznej działają płynnie. 

Jak uczniowie Szkoły w Chmurze poradzili sobie z maturą? "Wyniki są dramatyczne"

Kilkanaście procent polskich maturzystów nie zdało egzaminu maturalnego. Jak poszło uczniom Szkoły w Chmurze? 

Coraz większa liczba dzieci ukraińskich w polskich szkołach

Od 1 września 2024 r. do polskich szkół może pójść między 20 tys. a 60 tys. ukraińskich dzieci - szacuje Paulina Chrostowska z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zdaniem nauczycieli największym wyzwaniem w edukacji uczniów z doświadczeniem migracji jest bariera językowa.

Ta substancja wydłużyła życie myszy ok. 25%, wyszczupliła i zmniejszyła podatność na nowotwory. Teraz testy na ludziach

Międzynarodowa grupa badaczy aktualnie testuje nowy lek hamujący interleukinę 11, który wydłuża życie myszy prawie o jedną czwartą. Nie wiadomo jeszcze jak działa on u ludzi, ale rozpoczęto pierwsze badania kliniczne - informuje tygodnik „Nature” - ukazujące się od 1869 r. jedno z najbardziej prestiżowych czasopism naukowych.

REKLAMA

Co czwarty uczeń nie zdał matury w tej szkole. A oceny końcowe były wysokie. MEN: kuratoria przyjrzą się jakości kształcenia

Minister edukacji Barbara Nowacka poinformowała 18 lipca 2024 r., że kuratoria przyjrzą się wynikom egzaminów maturalnych w Szkole w Chmurze oraz temu, jak mają się one do ocen końcowych uczniów. Oceny te były wyjątkowo wysokie i nie przekładają się na wyniki matur - dodała.

Co oznaczają tajemnicze paski na tubkach past do zębów?

Większość Polaków nie wie, co oznaczają kolorowe paski na tubkach past do zębów. Jakie informacje przekazuje klientowi kolor tajemniczego paska na tubce? Czy konsumenci mogą być wprowadzani w błąd? 

Coś takiego raz na 5-10 tysięcy lat: Asteroida przeleci bliżej Ziemi niż satelity geostacjonarne 13 kwietnia 2029 roku. ESA przyśpiesza misję Ramses

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) przyspiesza realizację nowej misji o nazwie Ramses, która ma na celu dotarcie do asteroidy Apophis – podał portal Space.com. W 2029 r. obiekt będzie bardzo blisko Ziemi, bliżej niż satelity geostacjonarne. Asteroida nie zagraża jednak naszej planecie.

Rodzice coraz rzadziej szczepią swoje dzieci. Najnowsze dane WHO

Alarmujące dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Wyszczepialność dzieci i młodzieży na świecie wciąż nie może odzyskać poziomu sprzed pandemii. 

REKLAMA

Blisko 5 tys. zgłoszeń związanych ze zdarzeniami atmosferycznymi

We wtorek i środę strażacy w całym kraju mieli ręce pełne roboty. Do godz. 6 odnotowano 4998 zgłoszeń związanych z pogodą. Obrażenia odniosły cztery osoby. 

Wojsko Polskie to trzecia armia NATO pod względem liczebności

Polska ma trzecią największą co do liczebności armię w NATO - przekazał szef BBN Jacek Siewiera, powołując się na dane zebrane przez NATO. Z szacunków Sojuszu wynika, że Wojsko Polskie z ponad 216 tys. żołnierzy to trzecia armia NATO - po USA i Turcji.

REKLAMA