reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Program "Rozwój Polski Wschodniej" najbardziej zaawansowanym

Program "Rozwój Polski Wschodniej" najbardziej zaawansowanym

Program "Rozwój Polski Wschodniej", z którego 5 regionów otrzymuje dodatkowe fundusze z UE, jest najbardziej zaawansowanym obecnie programem pod względem wykorzystania środków - poinformowała podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego Iwona Wendel.

Kudrycka powiedziała, że w ciągu ostatnich sześciu lat uczelnie na wschodzie Polski bardzo się rozwijają. Podała, że tylko w Podlaskiem w inwestycje infrastrukturalne na wyższych uczelniach jest obecnie zaangażowanych ponad 600 mln zł, z czego 300 mln zł to pieniądze z programu "Rozwój Polski Wschodniej", pozostałe pochodzą z innych programów.

Obecny na konferencji przewodniczący Parlamentu Europejskiego prof. Jerzy Buzek mówił, że trzeba się zastanowić, na ile idea makroregionów ma szanse się sprawdzić. "Bardzo ważne, jak zagospodarowujemy środki, jak je zagospodarujemy w przyszłości, jest ważne, jak będzie wyglądał przyszły budżet UE" - zaznaczył Buzek.

Podkreślał, że w całej UE "nie jest łatwo". Nawiązując m.in. do sytuacji w Grecji ocenił, że w Polsce "jest stosunkowo dobrze", choć wiele jest do reformowania. "Mamy zawirowania gospodarcze, ale na tle zawirowań gospodarczych polityka regionalna i działania na poziomie regionów sprawdziły się. Polska należy do najlepszych przykładów" - powiedział Buzek.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Compliance 360° w firmie (PDF)59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Studia I, II stopnia, studia podyplomowe, dyplom University of London, biznes, zarządzanie, finanse, filologie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama