reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Częstochowa: radni za włączeniem 25 ha do Wałbrzyskiej SSE

Częstochowa: radni za włączeniem 25 ha do Wałbrzyskiej SSE

Częstochowscy radni zgodzili się, by 25-hektarowy teren w dzielnicy Dźbów został włączony do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - poinformowało biuro prasowe częstochowskiego magistratu.

Miasto musi jeszcze uzyskać pozytywną opinię zarządu województwa i skierować wniosek do ministra gospodarki.

Częstochowski samorząd nawiązał współpracę z zarządem Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, uznając ją za jedną z najszybciej rozwijających się stref ekonomicznych w kraju. "Strefa byłaby dodatkowym magnesem do przyciągania inwestorów" - ocenił naczelnik wydziału rozwoju miasta Jarosław Ferenc.

W granicach strefy miałby znaleźć się teren o powierzchni 25 ha, znajdujący się w dzielnicy Dźbów, na południe od ul. Leśnej. W pobliżu w przyszłości ma przebiegać autostrada A1 wraz z planowanymi dwoma miejskimi węzłami: południowym i zachodnim.

Obszar jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Miasto przygotowuje go pod działalność produkcyjno-usługową. Trwa m.in. procedura wyznaczania działek pod przyszłe inwestycje. Opracowywany jest też projekt techniczny obsługujących teren dróg - wraz z infrastrukturą odwadniającą, zaopatrzeniem w wodę i odprowadzaniem ścieków.

"Przygotowujemy wniosek o dofinansowanie uzbrojenia tych terenów ze środków europejskich. Wniosek zostanie złożony na początku września" - zaznaczył Ferenc.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "Invest-Park" obejmowała w 2011 r. ponad 2073 ha w 41 podstrefach. Łącznie wydano tam 165 zezwoleń na podjęcie działalności gospodarczej, przyciągając 12,4 mld zł kapitału inwestycyjnego, tworzącego ponad 32 tys. miejsc pracy.

Najbardziej aktualna na rynku książka dotycząca klasyfikacji budżetowej >>

W WSSE do tej pory zainwestowały m.in.: Toyota Motor Corporation, Cersanit, Faurecia, NSK Steering Systems Europe, Whirpool, czy General Electric.

W Częstochowie funkcjonuje już Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Na terenach podstrefy sosnowiecko-dąbrowskiej KSSE działa m.in. zatrudniający tu ok. 5 tys. osób koncern TRW - producent pasów bezpieczeństwa, zamków do pasów, regulatorów wysokości oraz poduszek powietrznych do samochodów.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Siwek Gaczyński & Partners

Kancelaria prawnicza

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama