reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Śląskie: Marszałek chce zmian w prawie o usługach turystycznych

Śląskie: Marszałek chce zmian w prawie o usługach turystycznych

Urzędy marszałkowskie powinny mieć prawo wglądu w dokumentację finansową biur podróży i możliwość zgłaszania wniosków o upadłość tych firm - uważa marszałek woj. śląskiego Adam Matusiewicz.

Zgodnie z obecnie obowiązującym prawem urzędy marszałkowskie kontrolują zarejestrowane na ich terenie biura podróży. W trakcie kontroli pod lupę brane są m.in. zabezpieczenia finansowe przekazywane przez organizatorów do marszałka oraz czy zakres terytorialny wskazany w zabezpieczeniu finansowym jest zgodny z tym określonym w zaświadczeniu o wpisie do Rejestru Organizatorów Turystyki.

W 2011 roku pracownicy urzędu marszałkowskiego w Katowicach przeprowadzili w sumie 61 kontroli - 18 planowych i 43 doraźne, na podstawie informacji przekazywanych telefonicznie i pisemnie przez klientów. W tym roku na zaplanowanych 41 kontroli odbyły się już 30, wśród nich 19 było zaplanowanych, 11 - doraźnych.

W tym roku główne zastrzeżenia kontrolerów dotyczyły braku potwierdzonej znajomości języka obcego przez pilotów, w dwóch przypadkach zbyt niskiej sumy gwarancyjnej. W jednym przypadku zapadła decyzja zakazująca prowadzenia działalności organizatora turystyki.

Jeśli klient jest niezadowolony z wakacji, może złożyć skargę u organizatora w terminie 30 dni od zakończenia wyjazdu. Jeżeli biuro turystyczne nie ustosunkuje się do reklamacji na piśmie w ciągu 30 dni od dnia jej złożenia, uważa się, że uznało ją za uzasadnioną. Jeżeli odpowiedź biura nie jest dla klienta satysfakcjonująca, roszczenia można skierować na drogę sądową lub do urzędu marszałkowskiego.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Wideoszkolenie: JPK_VAT w nowej formie149.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Galt

Prawo, podatki, księgowość

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama