REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Wiadomości

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Mazury za pół ceny

„Mazury za pół ceny” to inicjatywa Lokalnej Organizacji Turystycznej „Mazury Południowe”, która trwa od grudnia 2012 i zakończy się w lutym 2013 roku.

Zachodniopomorskie: Konkurs na przestrzeń publiczną

Lokalne samorządy już po raz czwarty mogą się ubiegać o laury w Konkursie Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego na Najlepszą przestrzeń publiczną Województwa Zachodniopomorskiego. O tym kto je otrzyma, zadecyduje Kapituła Konkursu.

Podkarpackie ma nowy klaster

Rozpoczął swe funkcjonowanie nowy klaster - „Podkarpackie Smaki". Jego twórcami są rzeszowskie Stowarzyszenie „Pro Carpathia" oraz 20 przedsiębiorstw i instytucji z Podkarpacia.

Podlaskie: Dotacje dla właścicieli zabytków

Zarząd Województwa Podlaskiego ogłosił konkurs na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, znajdującym się na terenie województwa podlaskiego.

REKLAMA

Konsultacje społeczne Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego do 2020 roku zakończone

- Przygotowywane przez regiony dokumenty to swoiste mapy, wytyczające cele i kierunki ich rozwoju na najbliższe osiem lat - podkreśliła minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska podczas konferencji podsumowującej konsultacje społeczne projektu Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego do 2020.

Łódź: Otwarto zmodernizowaną bazę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Zmodernizowaną bazę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego otwarto w Łodzi. Do końca tego roku w kraju ma działać 11 takich nowoczesnych obiektów dla nowych śmigłowców ratowniczych.

Kraków: Unijne dofinansowanie na modernizację Pałacu Krzysztofory

Ponad 16,5 mln zł ze środków Unii Europejskiej otrzyma Kraków na modernizację Pałacu Krzysztofory przy Rynku Głównym - głównej siedziby Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Umowę w tej sprawie podpisały władze województwa małopolskiego i Krakowa.

Policyjne patrole na na stokach narciarskich

Wraz z początkiem zimowych ferii małopolscy policjanci rozpoczęli służbę na stokach narciarskich. Mundurowi mają prawo legitymować, pouczać, pilnują porządku oraz reagują na niebezpieczne i niezgodne z prawem zachowania narciarzy - informuje małopolska policja.

REKLAMA

Łódź: 80 mln zł ma kosztować budowa centrum sportowego Politechniki Łódzkiej

Ponad 80 mln zł ma kosztować budowa na terenie Politechniki Łódzkiej centrum sportowo-dydaktycznego. Zakończenie inwestycji planowane jest w 2015 roku. Budowa centrum ma być sfinansowana m.in. z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki, które przekaże 30 mln zł.

Od czwartku łatwiej o paszport

Od czwartku wniosek o wydanie paszportu będzie można złożyć w dowolnym wydziale paszportowym w kraju, bez względu na miejsce zameldowania. Teraz wniosek o ten dokument należy składać w urzędzie właściwym dla miejsca zameldowania.

NIK rozpoczęła kontrolę funkcjonowania fotoradarów

Najwyższa Izba Kontroli sprawdza, czy fotoradary ustawione są w miejscach najbardziej tego wymagających, a ich funkcjonowanie przyczynia się do spadku liczby wypadków.

Katowice: Budowa centrum technologii informatycznych na ukończeniu

Kończy się budowa Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych (CNTI), jednej z największych inwestycji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach - poinformował rzecznik uczelni. Jego otwarcie planowane jest na październik 2013 r.

Trybunał Konstytucyjny znów odroczył rozprawę ws. janosikowego

Trybunał Konstytucyjny po raz kolejny, tym razem do 31 stycznia, odroczył rozprawę w sprawie zgodności z konstytucją przepisów o tzw. janosikowym. Zrobił to na wniosek przedstawicieli Sejmu i ministra finansów.

MSW: do 22 stycznia konsultacje ws. zmian L4 mundurowych

Do 22 stycznia potrwają konsultacje społeczne w sprawie propozycji zmian w zwolnieniach lekarskich mundurowych - poinformowało MSW. Resort chce m.in. obniżyć, ze 100 do 80 proc. pensji, zasiłki chorobowe funkcjonariuszy i żołnierzy.

Zmiany w ewidencji działalności gospodarczej

Rada Ministrów przyjęła 4 grudnia 2012 r. założenia do projektu ustawy o zmianie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Nowelizacja ma uprościć procedury administracyjne związane z rejestracją.

Częstochowa: Drugi nabór na dofinansowanie in vitro jeszcze w styczniu

Jeszcze w styczniu ma być ogłoszony tegoroczny nabór dla małżeństw, które chciałyby skorzystać z oferowanego przez władze Częstochowy dofinansowania procedury in vitro - poinformował rzecznik Urzędu Miasta Włodzimierz Tutaj.

Zakopane: Referendum ws. odwołania burmistrza - nieważne

Niedzielne referendum w Zakopanem w sprawie odwołania burmistrza Janusza Majchra jest nieważne. W głosowaniu wzięło udział za mało osób - ogłosiła Miejska Komisja do Spraw Referendum w Zakopanem.

Warszawa: ZTM proponuje kompromis ws. nocnych kursów metra

Stołeczne metro będzie kursowało nocą w weekendy, ale krócej np. do godz. 1.30 - takie rozwiązanie ws. nocnych kursów podziemnej kolejki proponuje Zarząd Transportu Miejskiego. Wcześniej ZTM zapowiedział likwidację nocnych kursów, co wywołało protesty.

NFZ: 96 proc. placówek przystąpiło do eWUŚ

Do systemu eWUŚ przystąpiło 96 proc. placówek ochrony zdrowia, które mają umowę z NFZ; od 1 do 9 stycznia świadczeniodawcy wysłali ponad 19 mln zapytań, aby sprawdzić online ubezpieczenie pacjentów - podsumowuje NFZ pierwsze dni funkcjonowania systemu.

W 2013 r. 149 miejscowości zmieniło lub zmodyfikowało nazwę

Od 1 stycznia 2013 roku 149 polskich miejscowości zmieniło bądź zmodyfikowało swą nazwę; nowe nazwy otrzymało jedno jezioro, jedno wzgórze oraz dwa sztuczne zalewy.

Samorząd Wodzisławia Śląskiego chce usprawnić działanie urzędu po audycie

Badanie poziomu satysfakcji klientów, system zastępstw i szkoleń, klarowne ścieżki awansu pracowników czy motywacyjny system wynagrodzeń - to niektóre zmiany, jakie po audycie personalnym w urzędzie chce wprowadzić w tym roku samorząd Wodzisławia Śląskiego.

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłasza ogólnopolski konkurs „Zabytek Zadbany” promujący najlepsze wzory konserwacji, utrzymania i zagospodarowania zabytków – edycja 2013

„Zabytek Zadbany” to doroczny, ogólnopolski konkurs Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków. Instytucja realizująca konkurs: Narodowy Instytut Dziedzictwa.

Starachowice: Zawieszony prezydent pozwał magistrat do sądu

Zawieszony w wykonywaniu czynności, oskarżony o korupcję, prezydent Starachowic Wojciech B. pozwał do sądu lokalny samorząd. Chce wypłaty wynagrodzenia, którą miejskie służby finansowe wstrzymały po decyzji sądu o zawieszeniu urzędnika.

Warmińsko-mazurskie: Otwarto pierwsza cyfrową szkołę w regionie

Szkoła Podstawowa nr 34 w Olsztynie jako pierwsza na Warmii i Mazurach została wyposażona w interaktywne pomoce naukowe w ramach rządowego programu "Cyfrowa szkoła".

Śląskie: Sejmik województwa śląskiego nadal z nieobsadzonym mandatem

Mało prawdopodobne, że sejmik województwa śląskiego zbierze się w pełnym 48-osobowym składzie podczas wyboru nowego marszałka i zarządu województwa śląskiego. Władze sejmiku wciąż czekają na rozstrzygnięcie w sprawie wygaszonego kilkanaście miesięcy temu mandatu Bogdana Święczkowskiego.

Wkrótce wspólna strategia rozwoju woj. śląskiego i małopolskiego

Na przełomie lutego i marca tego roku sejmiki województw śląskiego i małopolskiego mają przyjąć wspólną strategię rozwoju. Samorządowcy liczą, że dzięki temu uda się lepiej wykorzystać potencjał obu regionów i skuteczniej realizować duże projekty.

Łódzkie: 150 tys. zł na samorządowe stypendia artystyczne

150 tys. zł przeznaczył w 2013 roku samorząd województwa łódzkiego na stypendia artystyczne, które przyznawane są w dwóch kategoriach: "uczeń" oraz "młody twórca". Jak informuje urząd marszałkowski wnioski o stypendium można będzie składać do 6 lutego 2013 r.

Stolica: Sześć firm chętnych na wybudowanie podziemnych parkingów

Władze Warszawy chcą wybudować wielopoziomowe parkingi podziemne m.in. pod placami: Trzech Krzyży, Bankowym i Konstytucji, co ma usprawnić parkowanie w centrum miasta. Do ich wybudowania, a potem eksploatacji zgłosiło się sześć firm - poinformował ratusz.

W styczniu decyzja ws. zmian w Straży Granicznej. Nowa struktura od 2014 r.

Decyzja w sprawie reorganizacji Straży Granicznej zapadnie w drugiej połowie stycznia; zmiany potrwają do końca roku - poinformował sejmową komisję spraw wewnętrznych wiceszef MSW Piotr Stachańczyk. Zmiany prowadzą do likwidacji zbyt wielu placówek - uważa opozycja.

Warszawa: metro przestanie kursować nocą

Pociągi metra przestaną kursować w weekendowe noce - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego. Powodem są oszczędności. Ostatni nocny pociąg pojedzie w nocy z 9 na 10 lutego, gdy kończą się ferie na Mazowszu.

Lubuskie: 17 lutego referendum ws. odwołania burmistrza i Rady Miejskiej w Żaganiu

Komisarz Wyborczy w Zielonej Górze wyznaczył na 17 lutego br. termin przeprowadzenia referendum ws. odwołania przed upływem kadencji burmistrza Żagania Sławomira Kowala i Rady tego miasta.

Stolica: W 2013 r. m.in. remonty torowisk, przebudowa mostu Grota

Remont torowiska przy Dworcu Centralnym, przebudowa mostu Grota-Roweckiego - m.in. te inwestycje mają być realizowane w tym roku w Warszawie. Zakończyć się ma też budowa południowej obwodnicy Warszawy; w związku z budową II linii metra nie będzie dodatkowych utrudnień.

Kończą się prace nad projektem o decentralizacji NFZ

Prace nad projektem ustawy o decentralizacji Narodowego Funduszu Zdrowia są już na finiszu - poinformował wiceminister zdrowia Sławomir Neumann. Jak powiedział, resort chce, by projekt wiosną trafił do parlamentu, a ustawa weszła w życie w sierpniu.

Mirosław Sekuła oficjalnym kandydatem PO na marszałka woj. śląskiego

Mirosław Sekuła - obecny wiceminister finansów, a w przeszłości szef Najwyższej Izby Kontroli - jest oficjalnym kandydatem Platformy Obywatelskiej na nowego marszałka woj. śląskiego.

Od lipca 1378 osób straci pracę w administracji?

Wojewódzkie centra usług wspólnych - tak mają się nazywać nowe jednostki, które od 1 lipca 2013 r. przejęłyby obsługę administracyjno-logistyczną w urzędach podległych wojewodom. Projekt utworzenia centrów przygotowało Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

Opole: Postępowanie ws. byłego szefa więzienia w Opolu umorzone

Prokuratura Rejonowa w Kluczborku umorzyła postępowanie ws. odwołanego w październiku ub. r. szefa więzienia w Opolu. Postępowanie dotyczyło rysunków autorstwa b. szefa więzienia, które miały znieważać uczucia religijne lub miejsca pamięci.

Gliwice: W programie "Rodzina 3+" zniżki dla rodzin wielodzietnych

W Gliwicach ruszyła akcja zniżkowa dla rodzin wielodzietnych "Rodzina 3+". W jej ramach z 50-procentowych zniżek w obiektach sportowych i kulturalnych może skorzystać ok. 15 tys. mieszkańców miasta.

Od wtorku nowa lista leków refundowanych

Pierwsza w tym roku lista leków refundowanych obowiązuje od wtorku. Znalazły się na niej m.in. nowe leki stosowane w terapii choroby Huntingtona oraz ciężkiej postaci łuszczycy.

Podlaskie: Ponad 9 mln zł z UE na innowacje dla firm

9,4 mln zł dofinansowania z UE mogą otrzymać przedsiębiorcy w Podlaskiem, na innowacyjny sprzęt oraz badania, w ramach konkursu ogłoszonego przez zarząd województwa. Wnioski można składać do 8 lutego 2013 roku.

Mazowieckie: Od 1 stycznia - likwidacja 18 posterunków policji

Kolejnych 18 posterunków policji zostanie zlikwidowanych od 1 stycznia na terenie 4 powiatów woj. mazowieckiego. Przestaną istnieć m.in. wszystkie posterunki działające w ramach komendy policji w Siedlcach. W ich miejsce powstaną 3 komisariaty - podała policja.

Poznań będzie mieć nową spalarnię odpadów komunalnych

Spółka Sita-Zielona Energia, której udziałowcem jest Sita Polska, spółka zależna koncernu Suez Environnement, zbuduje wraz z miastem spalarnię odpadów komunalnych - poinformował prezydent Poznania Ryszard Grobelny. Szacunkowy koszt inwestycji to 724 mln zł.

Śląskie: Wniosek o referendum ws. likwidacji straży miejskiej w Żywcu

Grupa mieszkańców Żywca (Śląskie) chce likwidacji tamtejszej straży miejskiej. Złożyli w magistracie wniosek o przeprowadzenie w tej sprawie referendum - poinformował Grzegorz Szczotka z Kongresu Nowej Prawicy, który wspiera obywatelską inicjatywę.

Pomorskie: Radni przyjęli budżet województwa na 2013 r.

Dochody w wysokości ponad 761 mln zł zaplanowano w budżecie na 2013 r. woj. pomorskiego, który przegłosowali radni sejmiku. Wydatki ustalono na ponad 762 mln zł. Najwięcej pieniędzy przeznaczono na transport.

Poznań: Ponad 6 milionów zł nadwyżki budżetowej miasta

Ponad 6 milionów zł nadwyżki budżetowej przewiduje uchwalony w piątek budżet Poznania. Nadwyżka zostanie przekazana na spłatę zadłużenia miasta.

Podkarpackie: Radni sejmiku wojewódzkiego przyjęli budżet na 2013 r.

60 mln zł wyniesie deficyt w budżecie województwa podkarpackiego na przyszły rok. Radni sejmiku województwa głosami koalicji PO-PSL-SLD przyjęli budżet. Marszałek województwa podkarpackiego Mirosław Karapyta określił budżet jako realistyczny.

Radom: Wybrano firmę, która dokończy remont dworca kolejowego

Remont dworca kolejowego w Radomiu, który w ubiegłym roku rozpoczął Mostostal Białystok, dokończy inna firma - SKB. PKP odstąpiły od umowy z byłym wykonawcą ze względu na duże opóźnienia w realizacji inwestycji. Dworzec ma być gotowy do maja 2013 r.

Ruda Śląska: Radni uchwalili stawki opłat za odbiór śmieci

11 i 17 zł za odbiór śmieci od osoby będą płacić od lipca przyszłego roku mieszkańcy Rudy Śląskiej - zdecydowali w piątek radni. Wysokość stawki będzie zależała od tego, czy odpady będą segregowane.

Białystok: 5 mln zł kosztowała modernizacja bazy pogotowia lotniczego

5 mln zł kosztowała gruntowna modernizacja bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku. Inwestycja jest w 85 proc. dofinansowana ze środków UE.

Mieszkańcy Dąbrowy Górniczej mają decydować o niektórych inwestycjach

W Dąbrowie Górniczej (Śląskie) o budowie np. boisk, placów zabaw, skwerów i podobnych inwestycjach mają decydować sami mieszkańcy. Taką możliwość da im tzw. budżet partycypacyjny, który chce wprowadzić miejscowy samorząd. W styczniu projektem zajmą się radni.

Podlaskie: 24 mln zł z UE na odnawialne źródła energii

24 mln zł dofinansowania z UE mogą uzyskać m.in. samorządy i firmy na projekty związane z odnawialnymi źródłami energii, takie jak budowa biogazowni czy elektrowni wiatrowych w Podlaskiem, w ramach konkursu ogłoszonego przez zarząd województwa.

REKLAMA