REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Wiadomości

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Uelastycznienie czasu pracy – projekty ustaw już w Sejmie

Ułatwienie elastycznego gospodarowania czasem pracy, to główny cel projektów ustaw, którymi ma zająć się Sejm, na rozpoczynającym się dziś, tj. 6 marca 2013 r. posiedzeniu.

Projekt ustawy samorządowej - MAC pracuje nad poprawą warunków świadczenia usług przez JST

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w dalszym ciągu pracuje nad projektem ustawy samorządowej. Proponowane regulacje mają na celu poprawę warunków świadczenia usług przez jednostki samorządu terytorialnego.

Dzienniczek nauczyciela - większa kontrola czasu pracy

Od lat wypomina się nauczycielom, że nikt nie kontroluje ponad połowy ich czasu pracy. Ministerstwo Edukacji chce to zmienić i zapowiada dzienniczki nauczyciela. Pedagodzy będą tam wpisywać, ile czasu przepracowali.

Nowe warunki techniczne budynków w gminie!

Weszły w życie nowe przepisy regulujące warunki techniczne jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

REKLAMA

Mediacja skuteczną metodą rozwiązywania sporów

Mediacje mogą być bardziej skuteczną metodą rozwiązywania konfliktów niż proces sądowy - uważają prawnicy. Dlatego w Ministerstwie Sprawiedliwości podpisano dziś deklaracje stosowania innych alternatywnych sposobów rozwiązywania sporów w sprawach gospodarczych.

E-administracja - liczne zmiany dla poprawy funkcjonowania

Aby poprawić funkcjonowanie e-administracji, w pełni wykorzystać e-systemy do zarządzania państwem oraz, w większym stopniu rozszerzyć dostęp do szerokopasmowego Internetu, należy wprowadzić liczne zmiany.

Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie do Programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne, dla instytucji kultury!

Narodowe Centrum Kultury ogłosiło nabór wniosków o dofinansowanie w ramach nowego Programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne.

Od dziś nowe kwoty emerytur, rent i dodatków - czyli waloryzacja 2013

Od 1 marca 2013 r., czyli od dziś obowiązują nowe kwoty najniższych emerytur i rent, a także dodatków oraz kwot maksymalnych zmniejszeń emerytur i rent, z tytułu osiągania przychodu z działalności zarobkowej.

REKLAMA

Do dziś pracodawcy muszą przekazać PIT-11!

Dzisiejszy dzień, tj. 28 lutego to ostatni dla pracodawców dzień na przekazanie pracownikom PIT 11. Opóźnienie w jego przekazaniu grozi sankcją karną.

Likwidacja szkół - dziś mija termin zgłaszania uchwał intencyjnych

Dwieście, a według niektórych szacunkowych danych nawet siedemset szkół zniknie od nowego roku szkolnego z edukacyjnej mapy Polski. Organy prowadzące, do dzisiaj mają czas, aby wstępnie określić, które placówki pójdą do likwidacji.

Przedłużony termin składania deklaracji do systemu e-Deklaracje

E-deklaracje, których termin upłynął 25 lutego (VAT-7 rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc) będą przyjmowane przez system e Deklaracje do 3 marca 2013 r.

Spadek opłat za pobyt dziecka w przedszkolu

Projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty zakłada, że już od września tego roku opłaty dla rodziców za 6 i 7 godzinę pobytu dziecka w przedszkolu spadną do 1 złotego. Po roku złotówkę będą kosztować już trzy dodatkowe godziny, a od 1 września 2015 roku wszystkie będą bezpłatne.

Nowe interpretacje wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków!

Instytucja Zarządzająca POKL udzieliła wyjaśnień w związku z pojawiającymi się wątpliwościami interpretującymi zapisy Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach POKL odnośnie osób samozatrudnionych oraz limitów kosztów pośrednich w projektach partnerskich.

Nasza Kasa - bezpłatny dostęp do danych finansowych każdej gminy w Polsce!

Bezpłatny dostęp do danych finansowych każdej gminy w Polsce umożliwia aplikacja naszakasa.org.pl. Pozwala na poznanie struktury budżetu poszczególnych gmin, a także prześledzenie zmian, jakie w tej strukturze zachodziły w czasie.

„MALUCH 2013” – szansą na dotacje dla gminy

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło I edycję konkursu ofert na finansowe wspieranie gminnych projektów rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH 2013 – edycja 1”. Termin składania ofert upływa już 18 marca 2013 r.

Nowa zaktualizowana BeSti@ już udostępniona!

Regionalne Izby Obrachunkowe udostępniły nową zaktualizowaną wersję szablonu zestawienia w systemie BeSti@ (z dn. 20.02.2013), który umożliwia przeniesienie wprowadzonych do systemu danych z tabeli Wieloletniej Prognozy Finansowej do Excela.

Nowe domy pomocy społecznej, dla osób z uzależnieniem alkoholowym

Sejm znowelizował ustawę o pomocy społecznej, która ma usprawnić udzielanie pomocy osobom potrzebującym. Nowela wprowadza m.in. nowy typ domu pomocy społecznej.

RIO: Czas na złożenie lutowych sprawozdań finansowych dobiega końca!

Nowe zasady naliczania opłat za odpady komunalne

Ustawa z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach po raz kolejny została znowelizowana. Wprowadzone m.in. w zakresie naliczania opłat za odpady zmiany, tym razem zostały uznane za korzystne dla samorządów.

Podlasie: Dotacje na energię odnawialną, e-usługi w szpitalach

Zarząd Województwa Podlaskiego podjął decyzje o dofinansowaniu najlepszych projektów, zgłoszonych w trzech konkursach w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego: na inwestycje w odnawialne źródła energii, na zastosowanie technologii informacyjnych i komunikacyjnych w obsłudze pacjentów oraz na budowę szerokopasmowego internetu.

Ruszyła V edycja konkursu Kampania Społeczna Roku

W przedsięwzięciu mogą brać udział organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, instytucje publiczne, firmy, agencje reklamowe i PR oraz osoby prywatne.

Energia odnawialna szansą rozwoju Podlasia

- Nie stawiamy pytania, czy należy zmienić politykę energetyczną, tylko jak to zrobić. W przeciwnym wypadku nasze dzieci i wnuki będą miały ogromny kłopot – stwierdził Lutz Ribbe z Fundacji EuroNatur. Nad odpowiedzią na to pytanie zastanawiali się polscy i niemieccy eksperci podczas konferencji, zatytułowanej „Energia odnawialna szansą rozwoju województwa podlaskiego”.

Lubelskie też jest Eko

Województwo lubelskie włącza się w akcję „W 90 dni do Eko”. To ogólnopolski program promujący zdrowy styl życia. Jest skierowany do wszystkich, którzy chcą porzucić złe nawyki i żyć zdrowo, ale nie bardzo wiedzą, jak to zrobić.

Przetargi na budowę brakujących fragmentów trasy S8

W najbliższym czasie rozpocznie się wybór wykonawców dróg z dotacji unijnych na lata 2014–2020. Wśród nich mają się między innymi znaleźć przetargi na budowę brakujących fragmentów trasy S8 z Warszawy do Białegostoku - informuje "Rzeczpospolita".

200 tys. zł na organizację szkoleń ratowników wodnych

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłosiło konkurs na realizację i prowadzenie szkoleń ratowników wodnych w 2013 r. Zaplanowano kwotę łącznie 200 tys. zł. Do konkursu mogą przystąpić podmioty uprawnione do wykonywania ratownictwa wodnego, które w ciągu 31 dni od publikacji (4 lutego br.) prześlą swoją ofertę.

Zjednoczone Emiraty Arabskie zainwestują na Podlasiu?

Delegacja rządowa Zjednoczonych Emiratów Arabskich odwiedziła Białystok. W piątek 8 lutego goście spotkali się z przedstawicielami białostockiego i podlaskiego samorządu.

Ponad 5 mln zł na ochronę przeciwpowodziową w Lubuskiem

Ponad 5 mln zł trafi do Lubuskiego na zadania realizowane w ramach Programu Odra 2006. - Pieniądze zostaną przeznaczane na uzupełnianie wałów i budowę umocnień – poinformował na spotkaniu z dziennikarzami Stanisław Tomczyszyn, członek zarządu województwa lubuskiego. Te ważne zadania, realizowane przez samorząd mają uchronić przed powodziami oraz przyczyniać się do budowy systemu zintegrowanej gospodarki wodnej lubuskich rzek.

Małopolska: prace nad systemem informatycznym w służbie zdrowia

Elektroniczna rejestracja pacjentów, przekazywanie dokumentacji medycznej i zleceń badań drogą elektroniczną, integracja systemów informatycznych pomiędzy wszystkimi małopolskimi szpitalami dla ułatwienia kompleksowej obsługi medycznej chorego – to wszytko już niedługo może stać się jak najbardziej realne. Małopolska Rada ds. Społeczeństwa Informacyjnego pracuje nad sposobem wprowadzenia takich rewolucyjnych zmian w służbie zdrowia w naszym regionie.

Świętokrzyskie: Kolejne gminy z unijnym wsparciem

Stadion sportowy w Wojciechowicach, modernizacja amfiteatru w Opatowie, nowa droga w gminie Zagnańsk – a wszystko to dzięki unijnemu wsparciu. Kolejne trzy samorządy podpisały w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach umowy o dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Opolskie: remont nyskiej tamy

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu podpisał umowę z wykonawcą na roboty budowlane dla drugiego przedsięwzięcia w ramach projektu pn. Modernizacja zbiornika wodnego Nysa w zakresie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego (etap I).

Pomorskie: Budowanie partnerstwa międzysamorządowego

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku, 15 lutego 2013 r. odbędzie się spotkanie samorządowców. Tematem forum będzie współpraca samorządów w ramach obszarów funkcjonalnych i pozyskiwanie funduszy unijnych w perspektywie 2014-2020.

Warmia i Mazury: Budowa ekologicznych portów żeglarskich

Seminarium inicjowane przez samorząd województwa odbędzie się w najbliższy czwartek (7 lutego) w Sali Sesyjnej Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Marszałkowskiego. Poświęcone będzie w całości realizacji programu budowy ekologicznych mini przystani żeglarskich wraz z systemami odbioru i segregacji odpadów na wybranych obszarach regionu warmińsko-mazurskiego.

Lubuskie: Babimost rozwija skrzydła

- W bieżącym roku chcielibyśmy przeznaczyć prawie 12 mln zł na kilka bardzo ważnych inwestycji. Zadania, które realizujemy na terenie lotniska w Babimoście są istotne dla wzrostu bezpieczeństwa. Przedsięwzięcia prowadzone będą przez kilku beneficjentów. Oczywiście największym jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Wszystkie te zadania dofinansowane są w wysokości 85 % z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego – powiedział wicemarszałek Jacek Hoffmann podczas konferencji prasowej.

Kołobrzeg: Ponad 870 tys. zł w ramach PO RYBY

Na tyle opiewają trzy umowy w ramach Programu Operacyjnego Ryby na lata 2007-2013. Dwie z nich podpisali w Kołobrzegu wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Andrzej Jakubowski oraz członek zarządu Anna Mieczkowska.

Koleje Śląskie: co zawiodło?

Główną przyczyną grudniowych problemów Kolei Śląskich był brak dostatecznej ilości taboru. Rozkład jazdy był dobry, ale zbyt ambitny. To główne wnioski Zespołu Doradców Gospodarczych TOR, którzy opracowali „Analizę przyczyn występowania problemów z realizacją rozkładu jazdy 2012/2013 w Kolejach Śląskich"

RegioStars 2013 dla projektu z Warmii i Mazur!

„Indywidualne Ścieżki Zatrudnienia” – warmińsko-mazurski projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego został laureatem prestiżowego konkursu RegioStars 2013, organizowanego przez Komisję Europejską.

Budżet obywatelski w Podlaskim

Prace nad Budżetem Obywatelskim idą ”pełną parą” i zbliżają się ku końcowi. Do biura sejmiku wpłynęło 26 wniosków. Obecnie złożone propozycje oceniane są we właściwych departamentach Urzędu Marszałkowskiego.

EBI udziela wsparcia w wysokości 150 mln euro na rozwój polskich samorządów

Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) przyznał PKO BP kredyt na kwotę 150 mln euro. Środki pochodzące z nowej linii kredytowej zostaną przeznaczone na finansowanie potrzeb inwestycyjnych polskiego sektora samorządowego. Wsparcie otrzymają głównie projekty mające na celu oszczędzanie energii, budowę i modernizację infrastruktury lokalnej oraz projekty związane z ochroną środowiska, ochroną zdrowia i oświatą.

Bogatsze samorządy nadal będą wspierać biedniejsze

Bogatsze samorządy nadal będą wspierać biedniejsze. Tak wynika z orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że przepis wprowadzający "janosikowe" jest zgodny z ustawą zasadniczą.

Unijne miliony na przedszkola

- Ponad 50 mln euro, czyli ok. 200 mln zł z Programu Kapitał Ludzki przeznaczymy na modernizację oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych. Dodatkowymi pieniędzmi regiony będą dysponowały od 1 lipca 2013 r. – powiedziała minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska podczas wspólnej konferencji prasowej z minister edukacji narodowej Krystyną Szumilas.

Ruszyła budowa najsłynniejszej polskiej obwodnicy

Niezbędną wycinką drzew i krzewów rozpoczęła się właśnie budowa obwodnicy Augustowa (woj. podlaskie). Wcześniej – 20 grudnia ubiegłego roku inwestor przekazał wykonawcy plac budowy, a geodeci rozpoczęli wytyczanie pasa drogowego w terenie.

Kujawsko-pomorskie: Dotacje na start w biznesie

Ponad pół tysiąca osób bezrobotnych z Kujawsko-Pomorskiego otrzymało już bezzwrotną dotację na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej w ramach przygotowanego przez Urząd Marszałkowski projektu „Przedsiębiorczość szansą na rozwój regionu kujawsko-pomorskiego”. W tym roku szansę na otrzymanie wsparcia ma kolejne 1,4 tysiąca osób. Trwa drugi nabór do udziału w projekcie.

Dofinansowanie na współpracę na poziomie lokalnym

Rozpoczął się nabór wniosków o dofinansowanie z Funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego projektów realizowanych przez partnerstwa jednostek samorządu terytorialnego przy udziale przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego lub organizacji przedsiębiorców. Nabór wniosków potrwa od 25 stycznia do 5 kwietnia 2013 r. Na dofinansowanie projektów przeznaczono ok. 7,4 mln euro.

W Suwałkach powstało Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych

Swoją działalność rozpoczyna Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Suwałkach. To efekt umowy podpisanej między władzami miasta i stowarzyszeniami, które będą prowadzić Centrum.

Białystok: Milion na zabytki

Milion złotych - tyle pieniędzy jest do podziału na remonty zabytków w Białymstoku. Właściciele lub zarządcy mogą starać się o dofinansowanie połowy kosztów, a w szczególnych przypadkach nawet o 90%.

Mazury za pół ceny

„Mazury za pół ceny” to inicjatywa Lokalnej Organizacji Turystycznej „Mazury Południowe”, która trwa od grudnia 2012 i zakończy się w lutym 2013 roku.

Zachodniopomorskie: Konkurs na przestrzeń publiczną

Lokalne samorządy już po raz czwarty mogą się ubiegać o laury w Konkursie Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego na Najlepszą przestrzeń publiczną Województwa Zachodniopomorskiego. O tym kto je otrzyma, zadecyduje Kapituła Konkursu.

Podkarpackie ma nowy klaster

Rozpoczął swe funkcjonowanie nowy klaster - „Podkarpackie Smaki". Jego twórcami są rzeszowskie Stowarzyszenie „Pro Carpathia" oraz 20 przedsiębiorstw i instytucji z Podkarpacia.

Podlaskie: Dotacje dla właścicieli zabytków

Zarząd Województwa Podlaskiego ogłosił konkurs na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, znajdującym się na terenie województwa podlaskiego.

Konsultacje społeczne Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego do 2020 roku zakończone

- Przygotowywane przez regiony dokumenty to swoiste mapy, wytyczające cele i kierunki ich rozwoju na najbliższe osiem lat - podkreśliła minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska podczas konferencji podsumowującej konsultacje społeczne projektu Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego do 2020.

REKLAMA