reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Nasza Kasa - bezpłatny dostęp do danych finansowych każdej gminy w Polsce!

Nasza Kasa - bezpłatny dostęp do danych finansowych każdej gminy w Polsce!

Bezpłatny dostęp do danych finansowych każdej gminy w Polsce umożliwia aplikacja naszakasa.org.pl. Pozwala na poznanie struktury budżetu poszczególnych gmin, a także prześledzenie zmian, jakie w tej strukturze zachodziły w czasie.

Aplikacja Nasza Kasa została stworzona dla wszystkich, którzy chcą wiedzieć skąd pochodzą i na co są wydatkowane pieniądze z budżetów samorządów gminnych, m.in.:
• jak dochody i wydatki danej gminy zmieniały się w czasie?
• jakie jest zadłużenie gminy?
• jaką część przychodów gminy stanowią np. wpływy z podatków?
• na co gmina wydała w ostatnim roku najwięcej?

Aplikacja naszakasa.org.pl pozwala na poznanie struktury budżetu poszczególnych gmin, a także prześledzenie zmian, jakie w tej strukturze zachodziły w czasie. Pod kątem tych funkcji stworzone są wszystkie dostępne w niej wizualizacje. Za to w serwisie mojapolis.pl, te same dane można zobaczyć na raz dla wszystkich gmin w Polsce – na mapach, wykresach i w tabelach.

Jakie dane prezentowane są w Naszej Kasie?

Dane prezentowane w Naszej Kasie pochodzą z Ministerstwa Finansów. Zastosowane w aplikacji klasyfikacje wydatków i źródeł finansowania samorządów bazują na szczegółowej klasyfikacji dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów oraz środków pochodzących ze źródeł zagranicznych, ale nie stosują jej w sposób dosłowny. Zaproponowane grupowania dochodów i wydatków samorządów są autorską propozycją twórców aplikacji, której stworzenie było podyktowane chęcią maksymalnego przybliżenia danych o finansach samorządów lokalnych osobom niezajmującym się nimi na co dzień. Szczegółowa informacja o relacjach miedzy klasyfikacją stosowaną w aplikacji, a szczegółową klasyfikacją dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów oraz środków pochodzących ze źródeł zagranicznych została opisana i udostępniona zostanie w najbliższym czasie w Słowniku pojęć..

Zobacz serwis: Wiadomośći

Dane prezentowane w aplikacji dotyczą zamkniętego roku budżetowego i przedstawiają zarówno wydatki planowane, jak i rzeczywiste. Dlatego strukturę budżetu można obejrzeć dla roku poprzedniego i wcześniejszych, a nie bieżącego.

Dzięki komu powstała aplikacja?

Twórcą i pomysłodawcą aplikacji naszakasza.org.pl jest Stowarzyszenie Klon/Jawor, jednak wpływ na jej obecny kształt miało także Laboratorium EE i Logotomia.
Aplikacja powstała w ramach projektu „Dane, Debata, Demokracja (3D)”, realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Przeczytaj także: Nowe zasady naliczania opłat za odpady komunalne

Źródło: nasza kasa.org.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR
Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz działa na rynku od 2004 roku. Świadczymy kompleksowe usługi doradztwa prawnego dla podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych, zarówno polskich jak i zagranicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama