REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zastosowanie technologii informacyjnych w administracji publicznej - multikonferencja w Bydgoszczy

REKLAMA

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Wiedzą oraz Wydziałem Zarządzania Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy jest organizatorem Multikonferencji pt. Zastosowanie technologii informacyjnych w administracji publicznej oraz narzędzi Business Intelligence w zarządzaniu budżetami jednostek samorządu terytorialnego, która odbędzie się w Bydgoszczy w dniach 25-26 maja 2015 r.

Celem Multikonferencji jest zaprezentowanie dorobku ośrodków naukowych i wyników przeprowadzonych badań w zakresie wspomagania zarządzania finansami jednostek samorządu terytorialnego oraz kontynuacja międzyregionalnych prac badawczo-wdrożeniowych zwiększających efektywność procesów planowania, monitorowania, ewaluacji i optymalizowania realizowanych zadań, a także identyfikacji ryzyk i przeszkód w ich implementacji.

REKLAMA

Idea Multikonferencji jest również odpowiedzią na apel Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego ustanawiający rok 2015 „Rokiem Samorządności” i zachęcający do podejmowania przedsięwzięć podkreślających rolę samorządów w Polsce.

Zobacz również: Mieszkańcy dobrze oceniają e-administrację

REKLAMA

Multikonferencja pod patronatem honorowym: Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego p. Janusza Witkowskiego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego p. Piotra Całbeckiego oraz Prezydenta Bydgoszczy p. Rafała Bruskiego, integruje cztery konferencje:

Urzędu Statystycznego w Bydgoszczy której celem jest zaprezentowanie wyników badań dotyczących efektywności zarządzania finansami i długiem jednostek samorządu terytorialnego, a także zasobów informacyjnych i narzędzi informatycznych wspierających ten proces w praktyce. Konferencja ma wyjątkową formułę, gdyż aby przybliżyć teoretyków i praktyków, będzie ona wzbogacona o sesje warsztatowe, na których osoby zarządzające finansami JST będą miały możliwość praktycznego zapoznania się z narzędziami wspomagającymi ich pracę.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

V konferencja Instytutu Informatyki w Zarządzaniu Uniwersytetu Szczecińskiego, której celem konferencji jest upowszechnianie metod wspomagania decyzji w organizacjach gospodarczych i jednostkach samorządu terytorialnego wykorzystujących nowe standardy oprogramowania z uwzględnieniem warunków zmieniających się kryteriów oceny uzyskanych rozwiązań. Dodatkowo w trakcie obrad konferencji zostaną zaprezentowane przykłady zastosowań modeli opracowanych dla istotnie zróżnicowanych procesów decyzyjnych i dziedzin zastosowań, które pozwolą przybliżyć możliwości ich wykorzystania w praktyce.

XXII konferencja Katedry Informatyki Ekonomicznej Wydziału Ekonomiczno- -Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego, której celem jest poruszenie różnorodnych treści merytorycznych, dotyczących elektronicznej platformy usług w administracji publicznej – od najbardziej ogólnych aspektów społeczno-ekonomicznych, aż do szczegółowych kwestii technicznych i organizacyjnych. Ponadto spotkaniu towarzyszyć będzie prezentacja oferowanych na polskim rynku produktów i usług związanych z e-gospodarką. Poprzez pokazanie istoty zaawansowanych rozwiązań technologicznych na konkretnych przykładach zwiększone zostaną efekty poznawcze konferencji.

XII Kongresu Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Wiedzą, którego celem jest prezentacja dorobku naukowego w zakresie rozwoju systemów wspomagania decyzji i zastosowania narzędzi Business Intelligence w jednostkach administracji publicznej i przedsiębiorstwach, a także przedstawienie korzyści z wdrożenia rozwiązań oraz ich funkcjonalności wspierających cały proces zarządzania, w tym budżetowania. Dodatkowo drugiego dnia konferencji odbędzie się zebranie sprawozdawco-wyborcze Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Wiedzą. Omówiona zostanie, w postaci sprawozdania, działalność władz Stowarzyszenia w minionych czterech latach oraz wybrane zostaną nowe władze, a także będą podjęte niezbędne uchwały walnego zgromadzenia członków Stowarzyszenia.

Wśród uczestników ww. spotkań znajdą się m.in.: przedstawiciele administracji rządowej, przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego wszystkich szczebli, w szczególności osób zarządzających finansami JST, reprezentanci środowiska naukowego, w szczególności związanych z tematyką administracji, zarządzania, ekonomii i informatyki, przedstawiciele ogólnokrajowych i regionalnych organizacji samorządowych, przedsiębiorcy, jak również przedstawiciele współpracujących instytucji i organizacji z innych krajów Europy.

Szczegóły dotyczące multikonferencji odnaleźć można na stronie internetowej Urzędu pod adresem: http://bydgoszcz.stat.gov.pl/seminaria-i-konferencje/konferencja.html

Zobacz również: II Ogólnopolska Konferencja pt.: „Tereny Inwestycyjne w Polsce” odbędzie się w maju

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Sektor publiczny
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Rozbijanie garnka na plecach i chłostanie rózgą. Znasz te stare kaszubskie zwyczaje wielkanocne?

    Jak kiedyś obchodzono Wielkanoc na Kaszubach? Czym był tzw. Płaczëbóg? Co jadano na świąteczne śniadanie? 

    Znasz te wielkanocne zwyczaje z Górnego Śląska? Jeden z nich jest na krajowej liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego

    Jakie zwyczaje wielkanocne panują na Górnym Śląsku? Niektóre z nich znane są tylko w jednej miejscowości. Słyszeliście o paleniu żuru, kulaniu jaj czy bramie z wydmuszek? 

    Dentysta na NFZ 2024 – jakie zabiegi? Jeszcze w tym roku więcej świadczeń gwarantowanych! [projekt rozporządzenia]

    Chyba większość osób leczy w Polsce zęby prywatnie, ale trzeba wiedzieć, że można to zrobić również w ramach ubezpieczenia zdrowotnego, czyli – jak to się mówi potocznie „na NFZ”. Lista takich refundowanych świadczeń stomatologicznych jest całkiem długa. Trzeba tylko znaleźć dentystę (stomatologa), który ma podpisaną umowę z NFZ na udzielanie świadczeń stomatologicznych. Przedstawiamy listę świadczeń gwarantowanych (refundowanych przez NFZ) z zakresu leczenia stomatologicznego obowiązujących teraz, a także informujemy o projekcie rozporządzenia, które ma wydłużyć listę tych świadczeń - najprawdopodobniej jeszcze w 2024 roku.

    Bilety na EURO 2024 dla kibiców z Polski - sprzedaż od 28 marca. Gdzie można kupić? Jakie ceny?

    W dniu 28 marca 2024 r. o godzinie 14.00 rozpocznie się sprzedaż biletów dla kibiców reprezentacji Polski na turniej finałowy piłkarskich mistrzostw Europy Euro 2024. Sprzedaż potrwa do 8 kwietnia i prowadzona jest wyłącznie przez UEFA. Będzie dostępna na portalu euro2024.com.

    REKLAMA

    Rusza program "Aktywna Szkoła" 2024

    Rusza program "Aktywna Szkoła" 2024 - informuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wnioski samorządy przygotują we współpracy ze szkołami. Program ma na celu aktywizację społeczności wokół obiektów sportowych, które były dotychczas niedostępne.

    Rząd: Dyplom MBA z Collegium Humanum nie pozwoli zasiąść w radzie nadzorczej spółki Skarbu Państwa

    Centrum Informacyjne Rządu poinformowało 27 marca 2024 r., że w procesie opiniowania kandydatów do rad nadzorczych dyplomy MBA uzyskane w Collegium Humanum nie będą uznawane przez Radę ds. spółek z udziałem Skarbu Państwa i państwowych osób prawnych.

    Prof. Szukalski: Łódź i Poznań już są na etapie demograficznego zjazdu

    Prof. Piotr Szukalski, demograf z Uniwersytetu Łódzkiego w rozmowie z PAP o kondycji polskich miast i ich przyszłości demograficznej. 

    Wielkanoc 2024. Ile wolnego mają uczniowie na święta? Kiedy kolejne dni wolne?

    Wolne na święta. Wielkanocna przerwa w nauce zacznie się już od czwartku 28 marca. Uczniowie do zajęć wrócą 3 kwietnia. Kiedy będą następne dni wolne? 

    REKLAMA

    MEN: Powstał zespół ds. praw i obowiązków ucznia. Zespół będzie pracował nad powołaniem ogólnopolskiego rzecznika praw ucznia

    W Ministerstwie Edukacji Narodowej powołano zespół ekspercki ds. praw i obowiązków ucznia. Zespół będzie pracował nad zmianami ustawowymi dotyczącymi praw ucznia, a także powołania rzecznika praw ucznia.

    Kiedy wyniki wyborów samorządowych? Szefowa KBW o możliwym terminie

    Szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak ocenia, że zbiorcze wyniki głosowania w wyborach samorządowych mogłyby być ogłoszone w środę 10 kwietnia. 

    REKLAMA