REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Fundacja ISD obala mit noszenia teczki! Szkolenie dla ambitnych doradców!

Pracownik /Fotolia
Pracownik /Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Fundacja The Institute of Strategy and Development Poland Foundation (ISD) organizuje bezpłatne szkolenie dla doradców i dyrektorów biur poselskich. Piątkowe wydarzenie ma na celu obalenie mitów, które krążą wokół pracy młodych ludzi.

Szkolenie ma uświadomić doradcom jakie narzędzia mogą wykorzystać i jakimi zasadami powinni się kierować, aby sprawnie wspierać Parlamentarzystów w ich pracy. Dzięki doświadczonym prelegentom, uczestnicy szkolenia dowiedzą się, jak poprawnie komunikować się z wyborcami i mediami. Organizatorzy chcą, aby uczestnicy szkolenia zdobyli kompleksową wiedzę, która będzie wsparciem w codziennej pracy.

REKLAMA

- Celem szkolenia jest przygotowanie pracowników biur poselskich i senatorskich do pełnienia swojej roli kompetentnego doradcy i godnego reprezentowania najważniejszych osób w Państwie. Chcemy obalać mity! Naszym zadaniem jest przygotowanie doradców i dyrektorów biur do takiego pełnienia obowiązków, aby Parlamentarzyści mieli pewność, że stoją za nimi ludzie, którzy potrafią szybko i sprawnie reagować na problemy związane z pełnioną przez nich funkcją – mówi Nikola Jennek, Dyrektor Zarządzający Fundacji.

Redakcja poleca: Umowy terminowe – jak zawierać i wypowiadać (książka)

REKLAMA

Prelegenci zostali dobrani w taki sposób, aby reprezentować różne strony sceny politycznej i różne punkty widzenia. Ich wspólnym celem jest dzielenie się zdobytym doświadczeniem, aby młodzi pracownicy wiedzieli jakich nie popełniać błędów. Wśród trenerów szkolenia będą dziennikarze, byli rzecznicy prasowi, doradcy i parlamentarzyści. Szkolenie składa się z trzech części. W pierwszej zostaną przedstawione zasady funkcjonowania Parlamentu i wskazania jak wykorzystać dostępne narzędzia, aby w skuteczny sposób reagować na bieżące potrzeby. Część druga będzie dotyczyć zasad komunikacji na linii doradca – wyborcy oraz doradca – media. W tej części trenerzy przedstawią reguły, którymi warto kierować się w kontakcie z wyborcami oraz wskazówki, jak unikać pułapek w kontakcie z mediami. Ostatnia część szkolenia to krótkie warsztaty, dzięki którym będzie można utrwalić zdobytą wiedzę. Końcowa część to także zadanie do wykonania – dla odważnych próba zmierzenia się z sytuacją, która może przydarzyć się w codziennej pracy.

Fundacja The Institute of Strategy and Development to organizacja pozarządowa, powstała w 2015 roku. Działa w obszarach trzech bloków tematycznych: Inkubatora Dialogu, Inkubatora Wiedzy oraz Inkubatora Przedsiębiorczości i Innowacji. Powstała z myślą tworzenia pomostów pomiędzy różnymi podmiotami społeczeństwa. W swojej aktywności koncentruje się na wspieraniu określonych grup społeczne poprzez wzmacnianie ich kompetencji.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

 - Stąd właśnie szkolenie – wiele mówi się o pomocy młodym, ale czy oni w rzeczywistości czują, że ktoś o nich dba? Wielu moich znajomych bierze udział w szkoleniach, które nie wnoszą do ich życia niczego poza teorią, która jak wiemy z praktyką ma niewiele wspólnego. Chcemy to zmieniać.

W piątkowym szkoleniu wezmą udział praktycy związani z życiem publicznym, a nie teoretycy, którzy „coś tam gdzieś przeczytali”. Jesteśmy przekonani, że zaczniemy zmieniać polską rzeczywistość. Tak realnie, nie tylko  w teorii – powiedziała Anna Miastkowska, Dyrektor do spraw komunikacji zewnętrznej.

Szkolenie „Crash test dla doradców – obalamy mit noszenia teczki. Zostań kompetentnym doradcą” odbędzie się w dniu 26 lutego 2016 r., na Stadionie Narodowym w Warszawie.

W wydarzeniu wezmą udział ludzie o różnych poglądach politycznych, aby obiektywnie przekazać wiedzę i doświadczenie.

Nad szkoleniem patronaty objęty organizacje związane z działalnością młodych ludzi jak StudentNews.pl; Młodzi dla Polski czy Niezależne Zrzeszenie Studentów. Wśród patronów merytorycznych warto wymienić Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, Pracodawcy RP czy Instytut Inicjatyw Publicznych. Patronat medialny sprawuje  Infor.pl oraz Radio Kampus.

Patronaty merytoryczne sprawują:

Patronaty medialne sprawują:

Polecamy serwis: Pracownicy

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Sektor publiczny
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Wybory samorządowe 2024. 29 marca upływa ważny termin dla niepełnosprawnych i starszych wyborców

    Piątek to ostatni dzień, w którym wyborcy z niepełnosprawnością i osoby starsze mogą złożyć wniosek o głosowanie przez pełnomocnika w wyborach samorządowych.

    Jak stosować rozporządzenie o pracach domowych? Co jest jasne? Co budzi wątpliwości? [min B. Nowacka, 1 kwietnia 2024 r.]

    Wątpliwości dotyczą trzech definicji wykorzystanych w rozporządzeniu - nauczyciela i uczniowie nie mają wskazówek jak je rozumieć i stosować.

    Rozbijanie garnka na plecach i chłostanie rózgą. Znasz te stare kaszubskie zwyczaje wielkanocne?

    Jak kiedyś obchodzono Wielkanoc na Kaszubach? Czym był tzw. Płaczëbóg? Co jadano na świąteczne śniadanie? 

    Znasz te wielkanocne zwyczaje z Górnego Śląska? Jeden z nich jest na krajowej liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego

    Jakie zwyczaje wielkanocne panują na Górnym Śląsku? Niektóre z nich znane są tylko w jednej miejscowości. Słyszeliście o paleniu żuru, kulaniu jaj czy bramie z wydmuszek? 

    REKLAMA

    Dentysta na NFZ 2024 – jakie zabiegi? Jeszcze w tym roku więcej świadczeń gwarantowanych! [projekt rozporządzenia]

    Chyba większość osób leczy w Polsce zęby prywatnie, ale trzeba wiedzieć, że można to zrobić również w ramach ubezpieczenia zdrowotnego, czyli – jak to się mówi potocznie „na NFZ”. Lista takich refundowanych świadczeń stomatologicznych jest całkiem długa. Trzeba tylko znaleźć dentystę (stomatologa), który ma podpisaną umowę z NFZ na udzielanie świadczeń stomatologicznych. Przedstawiamy listę świadczeń gwarantowanych (refundowanych przez NFZ) z zakresu leczenia stomatologicznego obowiązujących teraz, a także informujemy o projekcie rozporządzenia, które ma wydłużyć listę tych świadczeń - najprawdopodobniej jeszcze w 2024 roku.

    Bilety na EURO 2024 dla kibiców z Polski - sprzedaż od 28 marca. Gdzie można kupić? Jakie ceny?

    W dniu 28 marca 2024 r. o godzinie 14.00 rozpocznie się sprzedaż biletów dla kibiców reprezentacji Polski na turniej finałowy piłkarskich mistrzostw Europy Euro 2024. Sprzedaż potrwa do 8 kwietnia i prowadzona jest wyłącznie przez UEFA. Będzie dostępna na portalu euro2024.com.

    Rusza program "Aktywna Szkoła" 2024

    Rusza program "Aktywna Szkoła" 2024 - informuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wnioski samorządy przygotują we współpracy ze szkołami. Program ma na celu aktywizację społeczności wokół obiektów sportowych, które były dotychczas niedostępne.

    Rząd: Dyplom MBA z Collegium Humanum nie pozwoli zasiąść w radzie nadzorczej spółki Skarbu Państwa

    Centrum Informacyjne Rządu poinformowało 27 marca 2024 r., że w procesie opiniowania kandydatów do rad nadzorczych dyplomy MBA uzyskane w Collegium Humanum nie będą uznawane przez Radę ds. spółek z udziałem Skarbu Państwa i państwowych osób prawnych.

    REKLAMA

    Prof. Szukalski: Łódź i Poznań już są na etapie demograficznego zjazdu

    Prof. Piotr Szukalski, demograf z Uniwersytetu Łódzkiego w rozmowie z PAP o kondycji polskich miast i ich przyszłości demograficznej. 

    Wielkanoc 2024. Ile wolnego mają uczniowie na święta? Kiedy kolejne dni wolne?

    Wolne na święta. Wielkanocna przerwa w nauce zacznie się już od czwartku 28 marca. Uczniowie do zajęć wrócą 3 kwietnia. Kiedy będą następne dni wolne? 

    REKLAMA