reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > 730 mln euro dla sektora naukowo-badawczego - podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy podpisano umowy kredytowe

730 mln euro dla sektora naukowo-badawczego - podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy podpisano umowy kredytowe

Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy podpisane zostały stosowne umowy z EBI. Dzięki temu Polska otrzyma 730 mln euro dla sektora naukowo-badawczego. Sektor energetyczna także otrzyma środki na inwestycje (250 mln euro).

Przedstawiciele kierownictwa resortu rozwoju, na czele z wicepremierem Mateuszem Morawieckim, uczestniczą w XXVII Forum Ekonomicznym w Krynicy- Zdrój. Biorą udział w licznych spotkaniach oraz panelach dyskusyjnych, podczas których rozmawiają głównie o gospodarce i przyszłości biznesu w Polsce i Europie.

5 września

Pierwszego dnia Forum w Krynicy podpisano z EBI umowy kredytowe, w ramach których Polska otrzyma 250 mln euro na inwestycje w sektorze energetycznym i 730 mln euro dla sektora naukowo-badawczego.

"Uroczystość jest dowodem na to, że potrafimy pozyskiwać środki z najbardziej zaawansowanych funduszy. Dzięki temu nasza gospodarka będzie jeszcze szybciej się rozwijała" - mówił podczas uroczystości podpisania umów wicepremier Mateusz Morawiecki.

Zobacz: Oświata

Szef resortu rozwoju wystąpił też na sesji plenarnej Forum, w której uczestniczyli także Vazil Hudak, Wiceprzewodniczący EBI oraz Arup Banerji, Dyrektor Regionalny Banku Światowego ds. Krajów UE, Europy i Azji Środkowej.

Wiceminister Jerzy Kwieciński wziął udział w dwóch panelach dyskusyjnych. Podczas panelu „Od Centralnego Okręgu Przemysłowego do Planu Morawieckiego” wskazywał na podobieństwa obecnych działań Ministerstwa Rozwoju do planu twórcy COP – Eugeniusza Kwiatkowskiego. Wiceminister uczestniczył również w panelu „Inwestycje w Polsce – bieg z przeszkodami”, podczas którego mówił o działaniach ministerstwa w ramach Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Zobacz: Rozwój i promocja

O tym jak pomóc polskim firmom w zdobywaniu zagranicznych rynków opowiadała podczas panelu poświęconego rozwojowi systemu wspierania eksportu wiceszefowa resortu rozwoju, Jadwiga Emilewicz.

Wiceminister Witold Słowik brał natomiast udział w panelu poświęconym obecności polskich przedsiębiorstw na międzynarodowych rynkach e-commerce. Podczas dyskusji o wyzwaniach dla infrastruktury transportowej w XXI wieku, mówił o najważniejszych kierunkach rozwoju transportu w ramach Strategii Rozwoju Transportu. 

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Ministerstwo Rozwoju

Zdjęcia

730 mln euro dla sektora naukowo-badawczego - podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy podpisano umowy kredytowe./ fot. Fotolia
730 mln euro dla sektora naukowo-badawczego - podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy podpisano umowy kredytowe./ fot. Fotolia

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Waldemar Żuchowski

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama