reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > 730 mln euro dla sektora naukowo-badawczego - podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy podpisano umowy kredytowe

730 mln euro dla sektora naukowo-badawczego - podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy podpisano umowy kredytowe

Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy podpisane zostały stosowne umowy z EBI. Dzięki temu Polska otrzyma 730 mln euro dla sektora naukowo-badawczego. Sektor energetyczna także otrzyma środki na inwestycje (250 mln euro).

Przedstawiciele kierownictwa resortu rozwoju, na czele z wicepremierem Mateuszem Morawieckim, uczestniczą w XXVII Forum Ekonomicznym w Krynicy- Zdrój. Biorą udział w licznych spotkaniach oraz panelach dyskusyjnych, podczas których rozmawiają głównie o gospodarce i przyszłości biznesu w Polsce i Europie.

5 września

Pierwszego dnia Forum w Krynicy podpisano z EBI umowy kredytowe, w ramach których Polska otrzyma 250 mln euro na inwestycje w sektorze energetycznym i 730 mln euro dla sektora naukowo-badawczego.

"Uroczystość jest dowodem na to, że potrafimy pozyskiwać środki z najbardziej zaawansowanych funduszy. Dzięki temu nasza gospodarka będzie jeszcze szybciej się rozwijała" - mówił podczas uroczystości podpisania umów wicepremier Mateusz Morawiecki.

Zobacz: Oświata

Szef resortu rozwoju wystąpił też na sesji plenarnej Forum, w której uczestniczyli także Vazil Hudak, Wiceprzewodniczący EBI oraz Arup Banerji, Dyrektor Regionalny Banku Światowego ds. Krajów UE, Europy i Azji Środkowej.

Wiceminister Jerzy Kwieciński wziął udział w dwóch panelach dyskusyjnych. Podczas panelu „Od Centralnego Okręgu Przemysłowego do Planu Morawieckiego” wskazywał na podobieństwa obecnych działań Ministerstwa Rozwoju do planu twórcy COP – Eugeniusza Kwiatkowskiego. Wiceminister uczestniczył również w panelu „Inwestycje w Polsce – bieg z przeszkodami”, podczas którego mówił o działaniach ministerstwa w ramach Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Zobacz: Rozwój i promocja

O tym jak pomóc polskim firmom w zdobywaniu zagranicznych rynków opowiadała podczas panelu poświęconego rozwojowi systemu wspierania eksportu wiceszefowa resortu rozwoju, Jadwiga Emilewicz.

Wiceminister Witold Słowik brał natomiast udział w panelu poświęconym obecności polskich przedsiębiorstw na międzynarodowych rynkach e-commerce. Podczas dyskusji o wyzwaniach dla infrastruktury transportowej w XXI wieku, mówił o najważniejszych kierunkach rozwoju transportu w ramach Strategii Rozwoju Transportu. 

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Ministerstwo Rozwoju

Zdjęcia

730 mln euro dla sektora naukowo-badawczego - podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy podpisano umowy kredytowe./ fot. Fotolia
730 mln euro dla sektora naukowo-badawczego - podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy podpisano umowy kredytowe./ fot. Fotolia

Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją (PDF)39.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Patrycja Majzner

Ekspert z zakresu rachunkowości i podatków

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama