REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

730 mln euro dla sektora naukowo-badawczego - podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy podpisano umowy kredytowe

Subskrybuj nas na Youtube
730 mln euro dla sektora naukowo-badawczego - podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy podpisano umowy kredytowe./ fot. Fotolia
730 mln euro dla sektora naukowo-badawczego - podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy podpisano umowy kredytowe./ fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy podpisane zostały stosowne umowy z EBI. Dzięki temu Polska otrzyma 730 mln euro dla sektora naukowo-badawczego. Sektor energetyczna także otrzyma środki na inwestycje (250 mln euro).

Przedstawiciele kierownictwa resortu rozwoju, na czele z wicepremierem Mateuszem Morawieckim, uczestniczą w XXVII Forum Ekonomicznym w Krynicy- Zdrój. Biorą udział w licznych spotkaniach oraz panelach dyskusyjnych, podczas których rozmawiają głównie o gospodarce i przyszłości biznesu w Polsce i Europie.

REKLAMA

5 września

Pierwszego dnia Forum w Krynicy podpisano z EBI umowy kredytowe, w ramach których Polska otrzyma 250 mln euro na inwestycje w sektorze energetycznym i 730 mln euro dla sektora naukowo-badawczego.

"Uroczystość jest dowodem na to, że potrafimy pozyskiwać środki z najbardziej zaawansowanych funduszy. Dzięki temu nasza gospodarka będzie jeszcze szybciej się rozwijała" - mówił podczas uroczystości podpisania umów wicepremier Mateusz Morawiecki.

Zobacz: Oświata

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Szef resortu rozwoju wystąpił też na sesji plenarnej Forum, w której uczestniczyli także Vazil Hudak, Wiceprzewodniczący EBI oraz Arup Banerji, Dyrektor Regionalny Banku Światowego ds. Krajów UE, Europy i Azji Środkowej.

Wiceminister Jerzy Kwieciński wziął udział w dwóch panelach dyskusyjnych. Podczas panelu „Od Centralnego Okręgu Przemysłowego do Planu Morawieckiego” wskazywał na podobieństwa obecnych działań Ministerstwa Rozwoju do planu twórcy COP – Eugeniusza Kwiatkowskiego. Wiceminister uczestniczył również w panelu „Inwestycje w Polsce – bieg z przeszkodami”, podczas którego mówił o działaniach ministerstwa w ramach Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Zobacz: Rozwój i promocja

O tym jak pomóc polskim firmom w zdobywaniu zagranicznych rynków opowiadała podczas panelu poświęconego rozwojowi systemu wspierania eksportu wiceszefowa resortu rozwoju, Jadwiga Emilewicz.

Wiceminister Witold Słowik brał natomiast udział w panelu poświęconym obecności polskich przedsiębiorstw na międzynarodowych rynkach e-commerce. Podczas dyskusji o wyzwaniach dla infrastruktury transportowej w XXI wieku, mówił o najważniejszych kierunkach rozwoju transportu w ramach Strategii Rozwoju Transportu. 

Zapisz się na newsletter
Śledź na bieżąco nowe inicjatywy, projekty i ważne decyzje, które wpływają na Twoje życie codzienne. Zapisz się na nasz newsletter samorządowy.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Ministerstwo Rozwoju

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Polacy mniej chodzą do kina

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące widzów w kinach w 2024 r. W porównaniu z 2023 r., liczba widzów w kinach stałych spadła o 0,4 proc. do 49,5 mln

Spacer w lesie - lek na codzienny stres

Regularne, 30-minutowe spacery w naturze pięć razy w tygodniu mogą zmniejszyć ryzyko depresji aż o 30% – podaje raport Transforming Scotland's Health. W obliczu prognoz WHO, że do 2030 roku depresja stanie się najczęstszą chorobą na świecie, kontakt z przyrodą to skuteczna forma profilaktyki.

Są fundusze na ekologię, cyfryzację i innowacje

W dobie dynamicznego rozwoju technologii cyfrowej i wdrażania kolejnych innowacji, nie można zapominać o zagrożeniach, które się z nimi wiążą. Zgodnie z unijną zasadą „Do No Significant Harm” („Nie Czyń Znaczącej Szkody”), gdy ubiegamy się o wsparcie z funduszy, jesteśmy zobowiązani do prowadzenia inwestycji w sposób, który nie będzie wyrządzać poważnych szkód środowiskowych czy społecznych.

Spadł ruch na radomskim lotnisku, ale w planach nowe kierunki

Polskie Porty Lotnicze poinformowały, że lotnisko w Radomiu obsłużyło w kwietniu br. ok. 2,5 tys. pasażerów; to spadek o 42 proc. wobec zeszłego roku. W pierwszych czterech miesiącach tego roku ruch w radomskim pocie spadł o 31 proc.

REKLAMA

Ratownicy medyczni nie chcą kamizelek nożoodpornych

Ogólnopolski Związek Zawodowy Ratowników Medycznych (OZZRM) uważa, że pomysł powszechnego wprowadzenia kamizelek nożoodpornych, jako reakcji na śmierć ratownika ugodzonego nożem, nie jest dobry. Co proponują związkowcy?

Ostatni dzwonek dla zdrowia młodych. 7 maja 2025 r. sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się zakazem sprzedaży wszystkich rodzajów papierosów elektronicznych oraz pojemników zapasowych osobom poniżej 18. roku życia

W środę sejmowa Komisji Zdrowia rozpatrzy rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Wcześniej, ponad 20 organizacji działających w ochronie zdrowia apelowało o jak najszybsze jej procedowanie. Chodzi o zakaz sprzedaży wszystkich rodzajów papierosów elektronicznych oraz pojemników zapasowych osobom poniżej 18 r.ż.

Wybory prezydenckie: ułatwienia dla wyborców 60+

Transport do i z lokalu wyborczego. Możliwość głosowania korespondencyjnego albo za pośrednictwem pełnomocnika. Możliwość zmiany miejsca głosowania w obwodzie właściwym dla lokalu przystosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z tych wszystkich ułatwień mogą skorzystać wyborcy, którzy najpóźniej w dniu głosowania w tegorocznych wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ukończą 60. rok życia. A także wyborcy niepełnosprawni – bez względu na wiek.

Plany ewakuacyjne i szkolenia. Nowe zadania gmin w 2025 r.

Do końca 2025 r. gminy muszą opracować plany ewakuacyjne. To jedno z zadań nałożonych na samorządy przez ustawę z 5 grudnia 2024 r. o ochronie ludności i obronie cywilnej.

REKLAMA

Polacy mają problem z rozróżnieniem piw alkoholowych i bezalkoholowych

Z badania zrealizowanego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS wynika, że Polacy mylą piwa alkoholowe i bezalkoholowe oraz chcą całkowitego zakazu reklamowania piwa "zero procent".

4666 zł brutto dla pracownika samorządu? To nie żart

Trwa odpływ fachowców z sektora samorządowego. Powód? Niskie płace, poczucie braku doceniania i marne perspektywy na przyszłość. W programie Gość Infor.pl gościł Jacek Wolszczak, pracownik samorządu z dolnośląskiej Świdnicy.

REKLAMA