reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Zmiany w służbie zdrowia - sieć szpitali

Zmiany w służbie zdrowia - sieć szpitali

Sieć szpitali funkcjonuje od kilku miesięcy. Resort zdrowia zapowiada kolejne zmiany.

System podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (PSZ), czyli tzw. sieć szpitali funkcjonuje od 1 października 2017 r.

Głowala przypominała, że placówki znajdujące się w sieci są na sześć poziomów systemu zabezpieczenia Świadczeń - trzy podstawowe (z których pierwszy stopień to głównie szpitale powiatowe, drugi - ponadpowiatowe, a trzeci – wojewódzkie) oraz szpitale: pediatryczne, ogólnopolskie, a także onkologiczne i pulmonologiczne.

Zobacz: Zdrowie

Wiceminister mówiła, że do sieci zakwalifikowały się 594 szpitale, z których 516 to placówki publiczne, a 78 to szpitale niepubliczne. "To, że szpital nie wszedł do sieci nie oznacza, że został zdyskwalifikowany z systemu; może się ubiegać o środki w ramach konkurów, które są prowadzone na bieżąco" – wskazała.

Placówki zakwalifikowane do sieci mają gwarantowaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia; finansowanie świadczeń oparte jest w znacznej mierze na ryczałcie. Wiceminister powiedziała, że trudno oceniać działanie regulacji, bo nie ma jeszcze pełnych raportów za pierwsze miesiące.

Głowala podkreślała, że MZ monitoruje na bieżąco sytuację związana z siecią szpitali. "Cały czas patrzymy jak to funkcjonuje, nie wykluczamy zmian, gdy coś będzie działać nie tak" – powiedziała.

W zamyśle MZ, wprowadzenie sieci szpitali ma poprawić koordynację leczenia pacjenta i zapewnić lepszą dostępność do poradni przyszpitalnych; skrócić mają się także kolejki na SOR-ach i w izbach przyjęć. (PAP)

autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

edytor: Danuta Starzyńska-Rosiecka

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

PAP

Zdjęcia

Zmiany w służbie zdrowia - sieć szpitali./ fot. Fotolia
Zmiany w służbie zdrowia - sieć szpitali./ fot. Fotolia

Wideoszkolenie: JPK_VAT w nowej formie149.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Przybysz

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama