reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Fundusze unijne

Abonament płacą prawie wszędzie

Aktualizacja: 13.01.2010

Opłaty RTV musi w Polsce uiszczać prawie każdy, kto ma radio lub telewizor. Nie jest ważne, czy ogląda telewizję. Podobnie wygląda to w innych państwach. »

Dofinansowanie zadań samorządów z Funduszu Pracy

Aktualizacja: 13.01.2010

Do dyspozycji samorządu województwa przeznaczonych zostanie 50 proc. środków Funduszu Pracy, zamiast dotychczasowych 30 proc. Z uwagi na zmieniającą się sytuację na rynku pracy, przedsięwzięcia programowe aktywizacji bezrobotnych będą w szerszym stopniu wymagały udziału projektów ponadlokalnych i regionalnych (wojewódzkich). »

Unia chce przykręcenia śruby rajom podatkowym

Aktualizacja: 13.01.2010

Większość krajów Unii Europejskiej chce zdecydowanie zaostrzyć przepisy o tajemnicy bankowej, które - ich zdaniem - zachęcają do uchylania się od podatków. »

Kto i kiedy może otrzymać dopłaty bezpośrednie do gruntów rolnych

Aktualizacja: 24.10.2013

Rolnicy otrzymali już formularze wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich za 2008 rok. Ze względu na zmianę przepisów wspólnotowych różnią się one od tych, które trzeba było wypełnić w poprzednich latach. Od 15 marca rolnicy będą mogli je składać w biurach powiatowych ARiMR. »

Jaka jest przyszłość odnawialnych źródeł energii w najbliższej dekadzie

Aktualizacja: 13.01.2010

Jakie zmiany wprowadza przygotowany przez Komisję projekt dyrektywy w sprawie odnawialnych źródeł energii? »

Dotacje unijne na informatyzację gminy i powiatu

Aktualizacja: 13.01.2010

Urzędy gminne i powiatowe mogą otrzymać dofinansowanie w ramach kilku unijnych programów pomocowych 2007-2013. Na początku samorządy powinny uzyskać pomoc finansową w ramach regionalnych programów operacyjnych (RPO). Preferowane będą projekty informatyzacji na obszarach wiejskich. »

Fundusze strukturalne nie dla łamiących prawo

Aktualizacja: 13.01.2010

Zasady pewności prawa i ochrony uzasadnionych oczekiwań należy stosować zgodnie z regułami prawa wspólnotowego. »

Jakie środki finansowe przeznaczone są na e-administrację

Aktualizacja: 13.01.2010

Gdzie należy składać wnioski w sprawie dofinansowania projektów informatycznych? Jakie dotacje mogą otrzymać samorządy z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka? »

Wzruszenie ostatecznej decyzji administracyjnej

Aktualizacja: 13.01.2010

Wykładnia przepisu prawa wspólnotowego dokonana przez ETS wiąże organ wydający decyzję administracyjną na podstawie wcześniejszego niż wyrok ETS stanu faktycznego. »

Nie w każdym regionie zaliczki z funduszy UE

Aktualizacja: 13.01.2010

Nie wszyscy beneficjenci pomocy unijnej będą mogli skorzystać z zaliczek. Niektóre regiony zrezygnowały z wcześniejszego wypłacania części unijnych dotacji. »

Zasada proporcjonalności w polityce rolnej

Aktualizacja: 13.01.2010

Prawodawca wspólnotowy, będąc wprawdzie związany zasadą proporcjonalności, dysponuje w dziedzinie wspólnej polityki rolnej szerokim zakresem uznania, który odpowiada odpowiedzialności politycznej przyznanej mu w art. 34-37 TWE. »

Grecja a wspólnotowa polityka wodna

Aktualizacja: 13.01.2010

Brak sporządzenia wymaganych przez dyrektywę analiz i przeglądów prowadzi do naruszenia przez opieszałe państwo członkowskie jego zobowiązań traktatowych. »

INTERREG IVC wzmocni współpracę między regionami

Aktualizacja: 13.01.2010

Program INTERREG IVC ma wspierać władze regionalne i lokalne w postrzeganiu współpracy międzyregionalnej jako środka rozwoju poprzez dostęp do doświadczeń innych. Dzięki temu inicjatywy pomyślnie zrealizowane w innych regionach mogą być rozpowszechniane w całej Europie. »

Innowacyjnej inwestycji łatwiej uzyskać unijne wsparcie

Aktualizacja: 13.01.2010

Od tego, jak bardzo będzie innowacyjna inwestycja, może zależeć, czy firma dostanie dotacje - taka zasada powinna przyświecać przedsiębiorcom, którzy przygotowują się do aplikowania o fundusze unijne. »

UE wspiera odnawialne źródła energii

Aktualizacja: 13.01.2010

W 2020 roku aż 20 proc. zużywanej energii ma pochodzić ze źródeł odnawialnych. Można uzyskać unijne wsparcie na realizację inwestycji mających to umożliwić. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

KPRF Law Office

Nowy wymiar obsługi prawnej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama