reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Fundusze unijne

Jak Unia Europejska pomaga zbudować społeczeństwo informacyjne

Aktualizacja: 13.01.2010

Budowanie społeczeństwa informacyjnego jest jednym z priorytetowych działań podejmowanych przez państwa członkowskie Unii Europejskiej. »

Planowanie i zarządzanie kosztami w projekcie unijnym

Aktualizacja: 13.01.2010

Planowanie i zarządzanie kosztami powinno współgrać z ustalonymi wcześniej celami projektu i opracowanym harmonogramem prac. Wymaga zatem uważnego sterowania ich przebiegiem i szczegółowej kontroli osób odpowiedzialnych za zarządzanie. »

Obniżenie ceny to pomoc publiczna

Aktualizacja: 13.01.2010

Obniżka ceny za mienie państwowe musi być uzasadniona Odwołanie Technische Glaswerke Ilmenau jest oddalone - orzekł Europejski Trybunał Sprawiedliwości (ETS) w wyroku z dnia 11 stycznia 2007 r. w sprawie Technische Glaswerke Ilmenau GmbH /Komisja Wspólnot Europejskich (sygn. akt C-404/04 P) »

Dotacje dla przedsiębiorców prowadzących odzysk odpadów

Aktualizacja: 13.01.2010

Proszę o wskazanie, gdzie moja firma, działająca na terenie województwa opolskiego, może uzyskać dofinansowanie dla przedsiębiorstwa, które zajmuje się przetwarzaniem wszystkich grup odpadów, a w szczególności: recyklingiem pojazdów samochodowych, przetwarzaniem zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych oraz obrotem surowcami wtórnymi. »

Jak wnieść skargę do Trybunału

Aktualizacja: 13.01.2010

Skargę do ETPC składa się na ściśle określonym formularzu. Osoba, która zgłasza swój problem, może też napisać do Trybunału list. »

Skargi na działania instytucji UE

Aktualizacja: 13.01.2010

Każdy, kto stwierdzi, że dotyczące go rozporządzenie lub decyzja organu Unii Europejskiej zostały wydane bez uprawnień do tego czy z naruszeniem procedury bądź postanowień Traktatu, może złożyć skargę o ich unieważnienie. »

Postępowanie przed izbami

Aktualizacja: 13.01.2010

Postępowanie w sprawie będącej przedmiotem skargi wniesionej do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka wymaga reprezentowania strony przez adwokata. »

Naruszenie praw przez państwo

Aktualizacja: 13.01.2010

Skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu może wnieść każdy, kto uważa, że jego prawa zostały naruszone przez państwo lub organy państwa i żadne z odwołań składanych w kraju w tej sprawie tego nie zmieniło »

Wniosek do programu unijnego Kapitał Ludzki

Aktualizacja: 13.01.2010

Opublikowany został druk wniosku do Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (PO KL) 2007 - 2013. Nie jest to ostateczna wersja, ale na jego podstawie można już kompletować dokumenty i tworzyć opis projektu do dofinansowania. »

Nie można wprowadzać beneficjenta w błąd

Aktualizacja: 31.03.2010

Przyznanie rolnikowi prawa do renty strukturalnej bez możliwości wypłaty należnych kwot naruszałoby zasadę stanowiącą, że prawo do renty strukturalnej jest związane ze świadczeniem finansowym. Organ, który nie wydał postanowienia o spełnieniu warunków do uzyskania renty strukturalnej z uwagi na wyczerpanie środków finansowych, postąpił prawidłowo. Zapobiega to wprowadzeniu beneficjenta w błąd. »

Jak skarżyć się do instytucji unijnych

Aktualizacja: 13.01.2010

Prawo wspólnotowe chroni również Polaków. Jeśli przepisy krajowe naruszają regulacje unijne, można bezpośrednio odwołać się przed sądami krajowymi do przepisów Unii Europejskiej. »

Reprezentacja stron przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości i Sądem I Instancji

Aktualizacja: 13.01.2010

Reprezentacja stron w procesie jest zależna od charakteru strony w postępowaniu. »

Marszałkowie będą wdrażać Program Operacyjny Kapitał Ludzki

Aktualizacja: 30.04.2010

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego podpisało z samorządami województw porozumienie regulujące zasady wdrażania regionalnego komponentu Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Zgodnie z umową, marszałkowie będą Instytucjami Pośredniczącymi dla wojewódzkiej części programu, na wdrożenie której otrzymają ok. 7 mld euro. »

Ochrona środowiska w sportach i rekreacji wodnej

Aktualizacja: 13.01.2010

W czerwcu br. Komisja skierowała do Parlamentu specjalny komunikat zawierający sprawozdanie dotyczące możliwości dalszej poprawy właściwości silników łodzi rekreacyjnych pod względem wpływu na środowisko naturalne (KOM(2007)313). »

Bruksela zaakceptowała program Pomoc Techniczna

Aktualizacja: 13.01.2010

Polska może zacząć wydawać pierwsze 600 mln euro z ponad 67 mld euro, które dostaniemy z Unii w latach 2007-2013. KE zatwierdziła pierwszy polski program operacyjny - Pomoc Techniczną. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Lubasz i Wspólnicy

Kancelaria Radców Prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama