REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Poznańskie spotkania lokalnych samorządów i biznesu

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

Blisko 100 wystawców, ponad 1200 m² powierzchni wystawienniczej i około 20 konferencji oraz debat – to statystyki kończące 3. edycję Targów Produktów i Usług dla Samorządów Lokalnych GMINA.

REKLAMA

Targi GMINA (22-25.11.2011) na dobre wpisały się w krajobraz listopadowych wydarzeń poświęconych ochronie środowiska i kwestiom samorządowym. Zorganizowane równolegle z Międzynarodowymi Targami Ochrony Środowiska POLEKO oraz Międzynarodowymi Targami Techniki Komunalnej KOMTECHNIKA, stanowią doskonały przykład synergii branż. Podczas tegorocznej edycji łącznie wszystkie wydarzenia zwiedziło blisko 20 000 gości. Wydano 200 akredytacji dziennikarskich. Statystyki te wskazują na rosnące zainteresowanie tematyką ekologiczną i samorządową.

REKLAMA

Targi GMINA zgromadziły firmy oferujące m.in. doradztwo  finansowe, nowoczesne place zabaw, system informacji publicznej  dla osób z dysfunkcjami narządów wzroku i słuchu, mobilne przedszkola, witacze dla miast i regionów, systemy informatyczne czy też usługę udźwiękowienia stron internetowych. - To bez wapienia najbardziej kompleksowa oferta dla samorządów – komentuje Joanna Mizerska, dyrektor projektu GMINA - Cieszymy się, iż targi ponownie zyskały zaufanie i uznanie naszych wystawców, poszukujących kontaktu z reprezentantami lokalnych społeczności.

REKLAMA

Targi GMINA zyskały również uznanie profesjonalnych jury konkursowych. W ramach tego wydarzenia nagrodzono Złotym Medalem produkty trzech wystawców. Wyróżniono: firmę Vulcan za system Edukacja, Instytut Technik Innowacyjnych EMAG z Katowic za system informacji publicznej dla osób z dysfunkcjami narządów wzroku i słuchu INFOMAT –E oraz firmę SUN +, dystrybutora linii bezpiecznych urządzeń wyposażenia placów zbaw wykonanych w technologii drewna klejonego. Natomiast Lower Silesia Region  - wystawca salonu INVESTFIELD, zdobyło statuetkę Złotego Akanta za stoisko najskuteczniej odzwierciedlające strategię marketingową.

Dużą popularnością cieszyły się konferencje i wykłady, podczas których poruszono tak aktualne tematy jak: skuteczny marketing miast, partnerstwo publiczno-prywatne, efektywność energetyczna czy też pozyskiwanie funduszy unijnych. Ważnym i aktualnym z legislacyjnego punktu widzenia punktem programu była konferencja Wspólna gospodarka odpadami gmin i regionów – jak nie utopić publicznych pieniędzy w śmieciach, organizowana wspólnie ze Związkiem Miast Polskich w ramach V Zjazdu Gospodarczego Miast.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Targi GMINA były również areną rozstrzygnięcia prestiżowych rankingów. Po raz ósmy Wydział Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej opracował Ranking Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego, który ogłoszony został na targach GMINA. Zwycięzcami plebiscytu okazały się: Sopot (kategoria: miasto na prawach powiatu), Krynica Morska (kategoria: gmina miejska), Międzyzdroje (kategoria: gmina miejsko-wiejska), Kleszczów (gmina wiejska) oraz województwo mazowieckie. Redakcja „Rzeczpospolitej” we współpracy z Instytutem Książki zaprezentowała natomiast wyniki rankingu bibliotek gminnych, w którym zwycięzcą została biblioteka w Czechowicach-Dziedzicach (woj. Śląskie).

Wydarzeniem towarzyszącym targom GMINA był Salon Nieruchomości i Inwestycji INVESTFIELD. Jego zakres tematyczny obejmował: oferty inwestycyjne jednostek samorządu terytorialnego, stref ekonomicznych, biur zajmujących się obrotem nieruchomościami, finansowaniem projektów publicznych, doradztwem prawnym i gospodarczym. W tym roku swą ofertę przedstawiły m.in.: Gmina Czerwionka-Leszczyny, Gmina Sosnowiec, Gmina Zawiercie, Miasto Kostrzyn nad Odrą, Powiat Tarnogórski, Starostwo Powiatowe w Oławie, Urząd Miejski – Koszalin, Urząd Miejski w Bytomiu, Gmina Nowa Dęba, Gmina Tarnobrzeg, Gmina Jaworzno, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Lower Silesia Region, Agencja Rozwoju Mazowsza, Agencja Rozwoju Przemysłu Warszawa Oddział Tarnobrzeg, Agencja Mienia Wojskowego oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

W ramach targów GMINA odbyła się również II edycja Targów Przedsiębiorczości Społecznej, organizowanych przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu oraz MTP. Było to wydarzenie integrujące różnorodne środowiska, m.in.: organizacje obywatelskie, samorządy lokalne, powiatowe i regionalne, przedsiębiorców społecznych, przedstawicieli administracji publicznej i przedstawicieli biznesu. Podczas Targów przedstawiono oferty przedsiębiorstw społecznych - spółdzielni socjalnych, przedsiębiorstw prowadzonych przez organizacje obywatelskie, Zakładów Aktywizacji Zawodowej i innych podmiotów działających w obszarze ekonomii społecznej.

Kolejna edycja targów GMINA, POLEKO i KOMTECHNIKA odbędzie się w dniach 20-23.11.2012.

Więcej informacji: www.gmina.mtp.pl, www.investfield.mtp.pl

Zapisz się na newsletter
Śledź na bieżąco nowe inicjatywy, projekty i ważne decyzje, które wpływają na Twoje życie codzienne. Zapisz się na nasz newsletter samorządowy.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Samorzad.infor.pl

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Odwołanie od decyzji administracyjnej. Najważniejsze informacje

Wiele życiowych spraw załatwianych jest decyzją administracyjną. Może to być np. zameldowanie na pobyt stały lub czasowy, przyznanie lub odmowa zasiłku rodzinnego, cofnięcie świadczeń z MOPS, przyjęcie lub nieprzyjęcie dziecka do przedszkola albo szkoły, określenie wysokości podatku od nieruchomości, pozwolenie na budowę, zajęcie pasa drogowego, zasiłków z tytułu choroby i macierzyństwa, świadczeń z ubezpieczeń społecznych.

Coraz więcej Polaków regularnie podróżuje koleją. Dokąd i jak często jeździmy pociągiem?

Kolej w Polsce przeżywa rozkwit – w ubiegłym roku odnotowano rekordową liczbę przejazdów. Aż 45% Polaków deklaruje sympatię do tego środka transportu, szczególnie młodzi (16–24 lata) i mieszkańcy Pomorza, którzy podróżują średnio 33 razy rocznie. Jaka jest najczęściej uczęszczana trasa? W jakie dni Polacy najczęściej kupują bilety? Jaki rodzaj pociągu preferują?

Renta wdowia. 320 tys. osób już otrzymało świadczenia. Sprawdź, czy też możesz dostać

Już 320 tys. osób otrzymało świadczenia w ramach renty wdowiej z ZUS. Wnioski nadal można składać. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że dzięki rencie wdowiej świadczeniobiorcy zyskają średnio 358,27 zł.

Próg zaostrzony z 50 proc. do 25 proc. Nowe przepisy MEN zmieniają wszystko w szkołach

Istotne zmiany przepisów dla uczniów zakłada nowy projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej, który został już skierowany do konsultacji. Będą surowsze zasady w szkołach. Projekt zakłada m.in., że uczeń nie będzie klasyfikowany z jednego, kilku albo wszystkich przedmiotów, gdy przekroczy próg 25 proc. nieobecności nieusprawiedliwionej.

REKLAMA

Od marzeń do nauki – po co naprawdę Sławosz Uznański – Wiśniewski poleciał w kosmos?

Śledzimy media społecznościowe, zdjęcia Ziemi z orbity i codzienne relacje Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Ale za tą medialną euforią kryje się znacznie więcej niż symboliczny gest. Co z tego lotu wynika dla Polski? Jakie są realne, wymierne korzyści dla gospodarki, nauki i przemysłu?

Pensje w samorządach z wyrównaniem. Czy również dla byłych pracowników?

Nowelizacja rozporządzenia w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych zaczęła obowiązywać od 14 czerwca 2025 r. Nowe stawki wynagrodzeń będą należne pracownikom z wyrównaniem od 1 marca 2025 r.

Stacje hydrologiczne odnotowują rekordy dobowego opadu deszczu. Ulewy w całym kraju

Aż jedenaście stacji hydrologicznych zanotowało opad dobowy wyższy niż dotychczasowa maksymalna suma dobowa - wynika z danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Dwukrotnie wyższy poziom odnotowano na trzech stacjach, na jednej - trzykrotnie wyższy.

„Jak mogliśmy do tego dopuścić?” – dramatyczny stan zdrowia dzieci w jednym z najbogatszych krajów

W ostatnich latach znacznie pogorszył się stan zdrowia dzieci w jednym z najbogatszych krajów świata. Z najnowszego raportu wynika, że najmłodsi chorują i umierają tam częściej niż ich rówieśnicy w innych wysoko rozwiniętych państwach. Główne przyczyny to wypadki, przemoc i choroby cywilizacyjne, ale nie tylko.

REKLAMA

Patrz na skład! Ogólnopolska kampania o świadomej suplementacji

Jak często poświęcamy chwilę, by sprawdzić skład na etykiecie? Kampania „Patrz na skład” zachęca do zastanowienia się nad naszymi codziennymi decyzjami i promuje świadome podejście do suplementacji.

Segregacja odpadów to za mało. Ekspert: "Najlepsze śmieci to te, które nigdy nie powstały"

Dlaczego recykling nie wystarczy? Jakie błędy popełniamy w gospodarowaniu bioodpadami? I co musi się zmienić, by Polska była gotowa na gospodarkę obiegu zamkniętego? O tym wszystkim opowiada Michał Paca – ekspert ds. gospodarki odpadami i zrównoważonego rozwoju.

REKLAMA