REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Poznańskie spotkania lokalnych samorządów i biznesu

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

Blisko 100 wystawców, ponad 1200 m² powierzchni wystawienniczej i około 20 konferencji oraz debat – to statystyki kończące 3. edycję Targów Produktów i Usług dla Samorządów Lokalnych GMINA.

REKLAMA

Targi GMINA (22-25.11.2011) na dobre wpisały się w krajobraz listopadowych wydarzeń poświęconych ochronie środowiska i kwestiom samorządowym. Zorganizowane równolegle z Międzynarodowymi Targami Ochrony Środowiska POLEKO oraz Międzynarodowymi Targami Techniki Komunalnej KOMTECHNIKA, stanowią doskonały przykład synergii branż. Podczas tegorocznej edycji łącznie wszystkie wydarzenia zwiedziło blisko 20 000 gości. Wydano 200 akredytacji dziennikarskich. Statystyki te wskazują na rosnące zainteresowanie tematyką ekologiczną i samorządową.

REKLAMA

Targi GMINA zgromadziły firmy oferujące m.in. doradztwo  finansowe, nowoczesne place zabaw, system informacji publicznej  dla osób z dysfunkcjami narządów wzroku i słuchu, mobilne przedszkola, witacze dla miast i regionów, systemy informatyczne czy też usługę udźwiękowienia stron internetowych. - To bez wapienia najbardziej kompleksowa oferta dla samorządów – komentuje Joanna Mizerska, dyrektor projektu GMINA - Cieszymy się, iż targi ponownie zyskały zaufanie i uznanie naszych wystawców, poszukujących kontaktu z reprezentantami lokalnych społeczności.

REKLAMA

Targi GMINA zyskały również uznanie profesjonalnych jury konkursowych. W ramach tego wydarzenia nagrodzono Złotym Medalem produkty trzech wystawców. Wyróżniono: firmę Vulcan za system Edukacja, Instytut Technik Innowacyjnych EMAG z Katowic za system informacji publicznej dla osób z dysfunkcjami narządów wzroku i słuchu INFOMAT –E oraz firmę SUN +, dystrybutora linii bezpiecznych urządzeń wyposażenia placów zbaw wykonanych w technologii drewna klejonego. Natomiast Lower Silesia Region  - wystawca salonu INVESTFIELD, zdobyło statuetkę Złotego Akanta za stoisko najskuteczniej odzwierciedlające strategię marketingową.

Dużą popularnością cieszyły się konferencje i wykłady, podczas których poruszono tak aktualne tematy jak: skuteczny marketing miast, partnerstwo publiczno-prywatne, efektywność energetyczna czy też pozyskiwanie funduszy unijnych. Ważnym i aktualnym z legislacyjnego punktu widzenia punktem programu była konferencja Wspólna gospodarka odpadami gmin i regionów – jak nie utopić publicznych pieniędzy w śmieciach, organizowana wspólnie ze Związkiem Miast Polskich w ramach V Zjazdu Gospodarczego Miast.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Targi GMINA były również areną rozstrzygnięcia prestiżowych rankingów. Po raz ósmy Wydział Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej opracował Ranking Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego, który ogłoszony został na targach GMINA. Zwycięzcami plebiscytu okazały się: Sopot (kategoria: miasto na prawach powiatu), Krynica Morska (kategoria: gmina miejska), Międzyzdroje (kategoria: gmina miejsko-wiejska), Kleszczów (gmina wiejska) oraz województwo mazowieckie. Redakcja „Rzeczpospolitej” we współpracy z Instytutem Książki zaprezentowała natomiast wyniki rankingu bibliotek gminnych, w którym zwycięzcą została biblioteka w Czechowicach-Dziedzicach (woj. Śląskie).

Wydarzeniem towarzyszącym targom GMINA był Salon Nieruchomości i Inwestycji INVESTFIELD. Jego zakres tematyczny obejmował: oferty inwestycyjne jednostek samorządu terytorialnego, stref ekonomicznych, biur zajmujących się obrotem nieruchomościami, finansowaniem projektów publicznych, doradztwem prawnym i gospodarczym. W tym roku swą ofertę przedstawiły m.in.: Gmina Czerwionka-Leszczyny, Gmina Sosnowiec, Gmina Zawiercie, Miasto Kostrzyn nad Odrą, Powiat Tarnogórski, Starostwo Powiatowe w Oławie, Urząd Miejski – Koszalin, Urząd Miejski w Bytomiu, Gmina Nowa Dęba, Gmina Tarnobrzeg, Gmina Jaworzno, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Lower Silesia Region, Agencja Rozwoju Mazowsza, Agencja Rozwoju Przemysłu Warszawa Oddział Tarnobrzeg, Agencja Mienia Wojskowego oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

W ramach targów GMINA odbyła się również II edycja Targów Przedsiębiorczości Społecznej, organizowanych przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu oraz MTP. Było to wydarzenie integrujące różnorodne środowiska, m.in.: organizacje obywatelskie, samorządy lokalne, powiatowe i regionalne, przedsiębiorców społecznych, przedstawicieli administracji publicznej i przedstawicieli biznesu. Podczas Targów przedstawiono oferty przedsiębiorstw społecznych - spółdzielni socjalnych, przedsiębiorstw prowadzonych przez organizacje obywatelskie, Zakładów Aktywizacji Zawodowej i innych podmiotów działających w obszarze ekonomii społecznej.

Kolejna edycja targów GMINA, POLEKO i KOMTECHNIKA odbędzie się w dniach 20-23.11.2012.

Więcej informacji: www.gmina.mtp.pl, www.investfield.mtp.pl

Zapisz się na newsletter
Śledź na bieżąco nowe inicjatywy, projekty i ważne decyzje, które wpływają na Twoje życie codzienne. Zapisz się na nasz newsletter samorządowy.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Samorzad.infor.pl

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak i kiedy rezerwować wakacje, żeby było najtaniej?

Jak Polacy planują wakacje? Na ostatnią chwilę czy z wyprzedzeniem? Jak najtaniej zarezerwować hotel? Czy Polacy chętnie spędzają wakacje w kraju?

Kalendarz szczepień dorosłych [TABELA]

Kalendarz szczepień dorosłych. Kiedy i na co warto się zaszczepić? Które szczepionki są szczególnie zalecane dla seniorów? Ile dawek poszczególnych szczepionek? Polskie Towarzyszko Medycyny rodzinnej we współpracy z Fundacją MY PACJENCI opracowało kalendarz szczepień dla dorosłych.

Branża pirotechniczna chce wzmocnić potencjał obronny kraju

W odpowiedzi na zapowiadane przez rząd plany dotyczące szeroko zakrojonych szkoleń wojskowych, przedstawiciele branży pirotechnicznej, w liście wysłanym do ministrów obrony oraz spraw wewnętrznych i administracji, podkreślają swoje unikalne kompetencje i zasoby. Chodzi o wzmocnienie bezpieczeństwa państwa oraz efektywną współpracę ze strukturami obronnymi.

Od 1 stycznia 2026 r. nowy obowiązek jednostek sektora finansów publicznych. Chodzi o zmiany w zakresie rejestru umów

Od 1 stycznia 2026 r. nowy obowiązek jednostek sektora finansów publicznych. Chodzi m.in. o zmiany w zakresie rejestru umów. Projekt nowelizacji trafił do opiniowania. Projektodawcą jest Ministerstwo Finansów.

REKLAMA

8400 zł brutto dla pracowników pomocy społecznej? 3-miesięczny urlop? Związkowcy przedstawili propozycje

Ile zarabia pracownik pomocy społecznej? A ile powinien zarabiać? Związkowa Alternatywa domaga się radykalnej poprawy warunków pracy i wynagrodzeń zatrudnionych w tym sektorze. Związek oczekuje skokowego wzrostu płac, dotrzymania przez rząd złożonych wcześniej obietnic, a także zapewnienia urlopu regeneracyjnego i warunków do rozwoju zawodowego dla wszystkich zatrudnionych w sektorze pomocy społecznej.

Gminy mają problemy finansowe, bo słabo ściągają zaległe czynsze, podatki, kary i tym podobne zobowiązania

Podatki, czynsze za mieszkania komunalne, wodę, wywóz śmieci, alimenty i mandaty – takich opłat nie regulują konsumenci oraz firmy wobec gmin. Nazbierało się tego już ponad 17,5 miliarda złotych. Jednocześnie gminy narzekają na brak pieniędzy na remonty, budowę mieszkań i inne ważne przedsięwzięcia.

36 lat w oczekiwaniu na diagnozę. Pacjenci z chorobami rzadkimi wciąż czekają na zmiany

W Polsce ponad 3 miliony osób zmaga się z chorobami rzadkimi, a system opieki zdrowotnej wciąż nie jest odpowiednio przystosowany do ich potrzeb. Czas oczekiwania na diagnozę często rozciąga się na lata, co prowadzi do pogorszenia zdrowia pacjentów i stanowi ogromne obciążenie dla ich rodzin. Oto historie pacjentów, którzy latami czekali na diagnozę.

4666 zł dla każdego sołtysa? Wybory organizowane przez PKW?

Czy sołtysi otrzymają wynagrodzenia na poziomie ustawowej płacy minimalnej? Czy wybory na sołtysa będą organizowane przez Państwową Komisję Wyborczą, a kandydaci organizować będą kampanie w swoich wsiach? Profesjonalizacje działań najmniejszych jednostek administracyjnych zaproponował jeden z kandydatów na Prezydenta PR.

REKLAMA

Status ochrony wilka. Komisja Europejska proponuje zmiany

7 marca 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące załączników do konwencji berneńskiej. Chodzi o zmianę statusu ochrony wilka. Komisja UE proponuje dostosowanie statusu ochrony wilka w prawodawstwie UE do konwencji berneńskiej.

Poradnik kryzysowy. Pierwsze 72 h każde gospodarstwo powinno przetrwać o własnych siłach

Do końca roku do obywateli ma trafić tzw. poradnik kryzysowy. Robert Klonowski z MSWiA przekazał PAP: - Przez trzy dni wszyscy obywatele, każde gospodarstwo domowe, powinno przetrwać o własnych siłach.

REKLAMA