reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Temat dnia

Nowe obowiązki dla gmin i dyrektorów szkół

Aktualizacja: 12.01.2010

24 maja weszła w życie ustawa z dnia 11 kwietnia 2007 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz o zmianie niektórych innych ustaw opublikowanej (Dz.U. nr 80, poz. 542). Jej głównym celem jest realizacja założeń rządowego programu Zero tolerancji dla przemocy w szkole. »

Czy zmienione przepisy ułatwią życie w szkołach

Aktualizacja: 12.01.2010

Zmieniona ustawa o systemie oświaty jest istotna przede wszystkim dla dyrektorów szkół. Wprowadza bowiem dużo nowych i trudnych obowiązków. Minister edukacji przekonuje, że nowe przepisy oświatowe ułatwią wprowadzenie porządku w szkole. »

Co się zmienia w prawie zamówień publicznych

Aktualizacja: 12.01.2010

11 czerwca wchodzi w życie obszerna nowelizacja prawa zamówień publicznych. Podwyższa ona z 6 do 14 tys. euro wartość zamówienia, od którego należy stosować tę ustawę a także wprowadza ograniczenia we wnoszeniu środków odwoławczych. »

Kontrola udzielania zamówień

Aktualizacja: 12.01.2010

Czy nowela ustawy o zamówieniach publicznych zmienia uprawnienia prezesa Urzędu Zamówień Publicznych? »

Ograniczenie we wnoszeniu odwołań

Aktualizacja: 12.01.2010

Które zmiany w nowelizacji prawa zamówień publicznych są najważniejsze, a które największe? »

Ministerstwo reformując administrację nie zaplanowało opcji zerowej

Aktualizacja: 12.01.2010

Ministerstwo reformując administrację nie zaplanowało opcji zerowej Utworzenie od przyszłego roku Krajowej Administracji Skarbowej z połączenia dzisiejszej skarbówki i służby celnej nie będzie miało nic wspólnego z opcją zerową. Wszyscy dzisiejsi urzędnicy staną się pracownikami nowej administracji. »

Wszyscy dyrektorzy skarbówki dostaną wypowiedzenia

Aktualizacja: 30.04.2010

W związku z planowanym powołaniem Krajowej Administracji Skarbowej polegającej na połączeniu obecnej skarbówki i służby cywilnej szykują się spore zmiany. »

Gminy szukają inwestorów Euro 2012

Aktualizacja: 12.01.2010

Samorządy stawiają na partnerstwo inwestycyjne. Samorządy w oparciu o p.p.p. chcą budować stadiony, drogi i parkingi podziemne. Rząd musi szybko i radykalnie uprościć obowiązującą ustawę o p.p.p. o przepisy wykonawcze oraz przygotować projekty pilotażowe. »

Szybsze postępowania przed EURO 2012

Aktualizacja: 12.01.2010

ROZMAWIAMYZ TOMASZEM CZAJKOWSKIM, prezesem Urzędu Zamówień Publicznych Uproszczone procedury udzielania zamówień publicznych pozwolą szybko rozpocząć inwestycje związane z EURO 2012. »

Jak prawidłowo powinna być reprezentowana gmina przed sądem

Aktualizacja: 12.01.2010

Na co powinien zwracać szczególną uwagę pełnomocnik reprezentujący gminę w postępowaniu eksmisyjnym? W których powstępowaniach bezwzględnie powinien brać udział pełnomocnicy gminy? Jak gmina może zapobiegać konieczności wypłaty odszkodować właścicielom mieszkań? »

Gmina jako uczestnik postępowania eksmisyjnego

Aktualizacja: 12.01.2010

W każdym wyroku eksmisyjnym sąd orzeka o tym, czy eksmitowany ma prawo do lokalu socjalnego. Obowiązek zapewnienia tego typu mieszkania spoczywa na gminie. Z tego względu ma ona możliwość uczestniczenia w postępowaniu przed sądem. »

W promocji miasta liczą się konsekwencja i spójność przekazu

Aktualizacja: 12.01.2010

Zarządzanie wizerunkiem miasta to zadanie długofalowe, które powinno zostać zapisane w strategii marketingowej. I choć każdy samorząd powinien znaleźć wyróżniki stanowiące podstawę promocyjnego przekazu, to bez wylansowania mody na Polskę, działania lokalnych władz mogą tracić na znaczeniu. »

Otwarta polityka informacyjna kreuje dobry wizerunek

Aktualizacja: 12.01.2010

Samorząd dobrze znający potrzeby i oczekiwania mieszkańców, otwarty na informowanie lokalnej społeczności o podejmowanych działaniach to podstawowe założenia w budowaniu efektywnego public relations miast i miasteczek. »

Jakie korzyści wiążą się z posiadaniem przez gminę statusu uzdrowiska

Aktualizacja: 12.01.2010

Jakie są dobre i złe strony strony posiadania przez gminę statusu gminy uzdrowiskowej? W jaki sposób gminy te mogą starać się o środki pochodzące z Unii Europejskiej? Zazwyczaj uzdrowiska położone są w najpiękniejszych przyrodniczo rejonach kraju i oferują kuracjuszom i turystom z reguły bardzo bogatą ofertę leczniczą i wypoczynkową, a także coraz popularniejszą ofertę typu spa. »

Jak gmina może stać się uzdrowiskiem

Aktualizacja: 12.01.2010

Status gminy uzdrowiskowej przyciąga turystów, dzięki czemu rozwija się gmina. Dodatkowo gmina pobiera opłatę uzdrowiskową, co zwiększa zasobność jej kasy. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawnicza Skibiński

Specjalista w zakresie prawa samorządowego, gospodarczego oraz spraw odszkodowawczych. Kancelaria prowadzi blog prawniczy „Filiżanka Prawa”.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama