Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu ustawa o zamówieniach publicznych. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące ustawa o zamówieniach publicznych.
Zjazd Specjalistów i Ekspertów ds. Zamówień Publicznych 12-13 kwietnia 2018
Aktualizacja: 08.03.2018
Z przyjemnością informujemy, że portal infor.pl objął patronatem jedno z najważniejszych wydarzeń obszaru zamówień publicznych Zjazd Specjalistów i Ekspertów ds. Zamówień Publicznych organizowanym w dniach 12-13 kwietnia w Warszawie przez firmę ApexNet. »
Wspólna obsługa w zakresie zamówień publicznych niedopuszczalna
Aktualizacja: 11.10.2018
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach stwierdził, że prowadzenie wspólnej obsługi w zakresie zamówień publicznych na podstawie przepisów samorządowych ustaw ustrojowych regulujących organizację i funkcjonowanie CUW jest niedopuszczalne. »
Interes w uzyskaniu zamówienia
Aktualizacja: 10.12.2015
Wykazanie interesu przez potencjalnego wykonawcę nie pozbawia go jego posiadania również na późniejszych etapach postępowania. Okoliczności te zostały w sposób jednoznaczny uregulowane przez KIO w orzeczeniu z dnia 24 listopada 2014 r. »
Termin na wniesienie odwołania od czynności zamawiającego
Aktualizacja: 18.06.2014
Dla zachowania terminu wniesienia odwołania konieczne jest jego doręczenie w wymaganym terminie Prezesowi Krajowej Izby Odwoławczej. Odwołanie wnosi się w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu. »
Ochrona podwykonawstwa w zamówieniach publicznych - zmiany
Aktualizacja: 11.10.2013
Sejm uchwalił ustawę dot. ochrony podwykonawstwa w zamówieniach publicznych. Aktualnie obowiązujące przepisy prawa w sposób ograniczony regulują kwestie związane z wykonywaniem umów o zamówienie publiczne. »
Podniesienie progu stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych
Aktualizacja: 02.10.2013
Podniesienie progu stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych wzbudza wiele kontrowersji. Kto odczuje zmiany? »
Zamówienia publiczne: oddział przedsiębiorcy
Aktualizacja: 27.09.2013
Zamówienia publiczne, które są realizowane przez oddziały (zarówno krajowe, jak i zagraniczne) współtworzą całość doświadczenia wykonawcy (tj. spółki), który może się nimi niewątpliwie posługiwać w innych postępowaniach, np. jako wykazanie spełniania warunku udziału w zamówieniu, którym jest doświadczenie. »
Cykl życia produktu w prawie zamówień publicznych
Aktualizacja: 06.09.2013
Cyklem życia produktu, zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych są wszelkie możliwe kolejne fazy istnienia danego produktu, to jest: badanie, rozwój, projektowanie przemysłowe, produkcję, naprawę, modernizację, zmianę, utrzymanie, logistykę, szkolenie, testowanie, wycofanie i usuwanie. »
Usługi priorytetowe oraz niepriorytetowe na gruncie PZP
Aktualizacja: 06.09.2013
W stosunku do usług priorytetowych znajdują zastosowanie obligatoryjnie wszystkie przepisy ustawy PZP, natomiast w stosunku do usług niepriorytetowych można zastosować wiele ułatwień związanych z prowadzeniem postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. »
Obowiązek uzupełnienia dokumentów przez wykonawcę
Aktualizacja: 06.09.2013
Zamawiający ma obowiązek zwrócenia się do wykonawców o uzupełnienie dokumentów i oświadczeń, gdy nie złożyli oni wymaganych dokumentów lub złożyli dokumenty zawierające błędy. Jednakże istnieją sytuacje, kiedy zamawiający może odstąpić od tego obowiązku. »
Najczęstsze błędy samorządów w zamówieniach na usługi bankowe
Aktualizacja: 01.09.2010
Samorządy coraz powszechniej udzielają zamówień na różnego rodzaju kredyty. Standardem stały się zamówienia na bankową obsługę budżetu jednostki samorządu terytorialnego. Niestety, przy prowadzeniu tych postępowań pojawia się wiele wątpliwości, a analiza specyfikacji istotnych warunków zamówienia pokazuje, że o błędy nie jest trudno. »
Umowy ramowe w systemie zamówień publicznych
Aktualizacja: 16.04.2010
Umowa ramowa to umowa zawarta między zamawiającym a jednym lub większą liczbą wykonawców. Jej celem jest ustalenie warunków dotyczących zamówień publicznych, jakie mogą zostać udzielone w danym okresie – w szczególności cen i (jeżeli zachodzi taka potrzeba) przewidywanych ilości. Wartością umowy ramowej jest łączna wartość zamówień, których zamawiający zamierza udzielić w okresie trwania takiej umowy. »
Są nowe rozporządzenia w zamówieniach publicznych
Aktualizacja: 26.02.2010
Od 1 stycznia 2010 r. zostały ustalone nowe tzw. progi unijne dotyczące zamówień publicznych i średni kurs złotego w stosunku do euro stanowiący podstawę przeliczania wartości zamówień publicznych. Zmianie uległy też rodzaje dokumentów, których mogą żądać wykonawcy i zamawiający. »
Kto musi wdrażać systemy zarządzania zgodnością?
ekspert w zakresie wdrażania i serwisowania systemów SAP, autoryzowany Partner SAP
Zostań ekspertem portalu Infor.pl »