reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Łódzkie: 17,6 mln zł kosztował remont dworca PKP w Piotrkowie Tryb.

Aktualizacja: 19.07.2012

Ponad 17,6 mln zł kosztował remont dworca kolejowego w Piotrkowie Trybunalskim, który w czwartek oficjalnie oddano do użytku. Budynki historycznego dworca zostały wyremontowane we współpracy z konserwatorem zabytków. »

Będą dodatkowe pieniądze dla samorządów

Aktualizacja: 18.07.2012

Ministerstwo rozwoju regionalnego przygotowało dodatkowe konkursy dla samorządów, których celem jest przygotowanie ich do ubiegania się o unijne pieniądze na lata 2014-2020 - powiedział wiceminister Paweł Orłowski. Na razie do wzięcia jest ok. 50 mln zł. »

Śląskie rozdysponowało większość unijnych środków dla wsi

Aktualizacja: 18.07.2012

Woj. śląskie rozdysponowało przeważającą część środków, przypadających na ten region w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Nie udało się jednak wykorzystać większości z puli przeznaczonej na scalanie gruntów. »

Podlaskie: CBA zawiadomiło prokuraturę ws. samorządowców z Hajnówki

Aktualizacja: 18.07.2012

Centralne Biuro Antykorupcyjne skierowało do Prokuratury Okręgowej w Białymstoku zawiadomienie o naruszeniu ustawy antykorupcyjnej oraz o samorządzie gminnym przez zastępcę burmistrza i przewodniczącego rady Hajnówki (Podlaskie). »

Śląskie: Wyłudzają pieniądze za darmowe broszury o funduszach UE

Aktualizacja: 18.07.2012

Nawet kilkaset złotych każą sobie płacić nieuczciwe firmy doradcze za poradniki, informatory czy ulotki na temat funduszy europejskich. W rzeczywistości są one darmowe - informuje częstochowski magistrat, ostrzegając przed oszustami. »

Poszkodowani przez trąbę powietrzną otrzymali zasiłki celowe

Aktualizacja: 18.07.2012

22 rodziny z woj. kujawsko-pomorskiego oraz 23 z woj. pomorskiego, które zostały poszkodowane przez trąbę powietrzną, otrzymały zasiłki celowe; w sumie wydano na nie 178 tys. zł. Pomocy finansowej udzielają też samorządy. »

Łódzkie: 800 dzieci w wakacyjnym projekcie "Eko-Młodzi w Łodzi"

Aktualizacja: 17.07.2012

Ponad 800 dzieci z terenu województwa łódzkiego ma odwiedzić w wakacje Łódzki Dom Kultury w ramach ekologicznego projektu "Eko-Młodzi w Łodzi". Najmłodsi obejrzą filmy przyrodnicze, zwiedzą też łódzki Ogród Botaniczny i wezmą udział w konkursach. »

W MEN rozpoczęto rozmowy na temat ustawy Karta Nauczyciela

Aktualizacja: 17.07.2012

W MEN odbyło się pierwsze spotkanie przedstawicieli rządu ze związkami zawodowymi i stroną samorządową na temat ewentualnych zmian w ustawie Karta Nauczyciela. Nie przyniosło ono przełomu. Ustalono, że następne spotkania będą miały charakter ekspercki. »

Śląskie: 12 mln zł na programy ograniczania emisji zanieczyszczeń

Aktualizacja: 16.07.2012

Blisko 12 mln zł ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach trafi w tym roku do 22 gmin woj. śląskiego, realizujących programy ograniczania emisji zanieczyszczeń powietrza do atmosfery z budynków mieszkalnych. »

Wojewoda pomorski: nawałnica uszkodziła 34 budynki

Aktualizacja: 16.07.2012

Służby wojewody pomorskiego doliczyły się 34 budynków, które zostały w różnym stopniu uszkodzone przez trąbę powietrzną, jaka przeszła w sobotę nad regionem. W poniedziałek na konta gmin trafiły pieniądze na zasiłki. Poszkodowanym chcą też pomóc inne instytucje. »

Ostrów Wielkopolski: wysoka ocena finansów miasta

Aktualizacja: 16.07.2012

Wysoką ocenę "A" utrzymała ponownie w odniesieniu do Ostrowa Wielkopolskiego agencja Fitch Ratings-Londyn/Warszawa. Uznała, że wyniki operacyjne miasta będą stabilne do 2014 r. Dobre noty otrzymały także finanse spółek komunalnych. »

MPiPS: rząd ustali wysokość minimalnej płacy w rozporządzeniu

Aktualizacja: 16.07.2012

Komisja Trójstronna nie doszła w piątek do porozumienia w sprawie płacy minimalnej w 2013 r., w związku z tym rząd ustali wysokość najniższego wynagrodzenia w rozporządzeniu - poinformował rzecznik prasowy resortu pracy Janusz Sejmej. »

Sejm uchwalił zmiany w ustawie o działach administracji dotczące MAC

Aktualizacja: 13.07.2012

Sejm uchwalił w piątkowym głosowaniu zmiany w ustawie o działach administracji rządowej, które sankcjonują podział MSWiA na MAC i MSW. Minister administracji i cyfryzacji będzie odpowiadał m.in. za przeciwdziałanie klęskom żywiołowym. »

Projekt nowelizacji ustawy o gospodarce nieruchomościami do podkomisji

Aktualizacja: 13.07.2012

Senackim projektem nowelizacji ustawy o gospodarce nieruchomościami, dotyczącym m.in. zwrotu nieruchomości byłym właścicielom, zajmie się podkomisja - postanowiły połączone komisje sejmowe. »

Lubuskie: Burmistrz Szprotawy zerwał umowę, wykonawca zapowiada proces

Aktualizacja: 12.07.2012

Wykonawca największej inwestycji w Szprotawie (Lubuskie) czuje się pokrzywdzony decyzją burmistrza o wypowiedzeniu umowy na prace budowlane związane z gospodarką wodno-ściekową i zapowiada proces sądowy. Łączna wartość kontraktu wynosi ponad 98 mln zł. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

SANPRO

Doradztwo personalne, rekrutacja, organizacja zatrudnienia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama