reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

MEN chce rozmów ze związkowcami i samorządowcami o Karcie Nauczyciela

Aktualizacja: 29.06.2012

MEN chce rozpocząć rozmowy ze związkami zawodowymi i stroną samorządową na temat Karty Nauczyciela, awansu zawodowego i wynagrodzeń nauczycieli - zapewnił wiceminister edukacji Maciej Jakubowski. Do pierwszego spotkania miałoby dojść na początku lipca. »

Podkarpackie: Tłumacze języka migowego pomogą niesłyszącym w urzędzie

Aktualizacja: 27.06.2012

Podkarpacki Urząd Wojewódzki przygotowuje rejestr tłumaczy polskiego języka migowego. Niesłyszący mają otrzymać bezpłatną pomoc podczas załatwiania spraw w urzędzie - poinformowała rzeczniczka wojewody podkarpackiego Małgorzata Oczoś. »

Bydgoszcz: Powiadamianie mieszkańców sms-ami o sytuacjach kryzysowych

Aktualizacja: 27.06.2012

W Bydgoszczy uruchomiono we wtorek system powiadamiania mieszkańców sms-ami o sytuacjach kryzysowych, które zagrażają ich życiu i zdrowiu, a także mieniu i środowisku. »

MŚ: ustalono poziomy recyklingu odpadami

Aktualizacja: 27.06.2012

Gminy do końca 2020 roku będą musiały osiągać do 50 proc. poziomu recyklingu odpadami komunalnymi oraz do 70 proc. odpadami np. budowlanymi - to efekt rozporządzenia ministra środowiska, które weszło w życie 26 czerwca. »

Komisje o niewykorzystanych środkach na pomoc dla uczniów

Aktualizacja: 27.06.2012

Sejmowe Komisje Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej pozytywnie oceniły realizację budżetu w 2011 r., jeśli chodzi o edukację, jednocześnie zwróciły uwagę na niewykorzystanie środków m.in. na pomoc materialną dla uczniów. »

Projekt ustawy o odpadach - do podkomisji

Aktualizacja: 27.06.2012

Rządowy projekt ustawy o odpadach został skierowany do dalszych prac w podkomisji. Dokument ten ma wdrożyć unijne dyrektywy; zawiera też wszystkie dotychczasowe regulacje dotyczące odpadów. »

Dolnośląskie: Rozbudowa infrastruktury komunalnej za ponad 150 mln zł

Aktualizacja: 27.06.2012

Ponad 150 mln zł wynosi wartość projektów rozbudowy sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, które zamierzają zrealizować w najbliższych latach spółki komunalne na Dolnym Śląsku. »

Nowelizacja obecnych przepisów zamiast ustawy metropolitalnej

Aktualizacja: 27.06.2012

Prace nad zmianami prawa dotyczącego metropolii zostaną podjęte poprzez nowelizacje obecnie obowiązujących przepisów, a nie poprzez stworzenie nowej ustawy metropolitalnej - powiedziała wiceminister administracji i cyfryzacji Magdalena Wilamowska. »

Projekt ustawy o działach do komisji - MAC chce pilnego uchwalenia

Aktualizacja: 27.06.2012

Sejmowa podkomisja skończyła prace nad projektem ustawy o działach, który sankcjonuje podział MSWiA na dwa resorty. W czwartek zajmie się nim komisja administracji i SW. MAC chce pilnego uchwalenia ustawy. Według Marka Wójcika z PO będzie większość do jej przyjęcia. »

Rząd poparł zmianę sposobu wyznaczania granic parków narodowych

Aktualizacja: 26.06.2012

Rząd poparł zmianę zasad wyznaczania granic parków narodowych, proponowaną w obywatelskim projekcie nowelizacji ustawy o ochronie przyrody. Zamiast uzgodnienia granic parku m.in. z samorządami, nowelizacja proponuje jedynie zasięgnięcie opinii. »

Podlaskie: Podpisano umowy w programie "Cyfrowa szkoła"

Aktualizacja: 26.06.2012

13 podlaskich szkół zostanie wyposażonych w interaktywne pomoce naukowe w ramach pilotażu rządowego programu "Cyfrowa szkoła". Samorządowcy i wojewoda podlaski podpisali umowy w tej sprawie. »

Kontrola ministra w samorządach

Aktualizacja: 26.06.2012

O kontroli wykonywania przez samorządy województw zadań związanych z wyborem lokalnych grup działania, resort rolnictwa zawiadamia samorządy na piśmie w terminie pięciu dni roboczych przed rozpoczęciem kontroli. »

Zastępstwo w gminie

Aktualizacja: 26.06.2012

Gdy w stosunku do wójta wydane zostanie postanowienie prokuratora albo sądu o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych, sprawy w urzędzie przejmie zastępca wójta. »

Lubelskie: Sejmik udzielił absolutorium zarządowi województwa

Aktualizacja: 26.06.2012

Sejmik województwa lubelskiego udzielił w poniedziałek absolutorium zarządowi województwa z wykonania budżetu w 2011 r. »

Lubelskie: 116 wniosków o dotacje na wytwarzanie "zielonej energii"

Aktualizacja: 26.06.2012

116 wniosków o dotacje na projekty związane z wytwarzaniem energii ze źródeł odnawialnych wpłynęło na konkurs ogłoszony przez Urząd Marszałkowski w Lublinie. Na ich dofinansowanie będzie około 150 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Patrycja Kubiesa

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama