| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Łódź: Linie SAS uruchomią jesienią połączenie Łódź-Kopenhaga

Aktualizacja: 29.05.2012

Skandynawskie Linie Lotnicze SAS uruchomią w końcu października nowe połączenie na trasie Łódź-Kopenhaga. Połączenie będzie obsługiwane przez 50-osobowe samoloty CRJ200. »

Olsztyn: Nowa elektrociepłownia powstanie do 2017 r.

Aktualizacja: 29.05.2012

Do 2017 roku ma powstać nowa elektrociepłownia w Olsztynie, która oprócz zapewnienia dostaw ciepła i energii elektrycznej, być może także rozwiąże problem odpadów komunalnych. »

Umowa na brakujące fragmenty "średnicówki" w Zabrzu

Aktualizacja: 29.05.2012

Umowę na wykonanie dwóch fragmentów Drogowej Trasy Średnicowej na terenie Zabrza podpisali we wtorek w Katowicach przedstawiciele koordynującej inwestycję spółki DTŚ SA oraz lidera konsorcjum, które zbuduje trasę, spółki Eurovia Polska. »

Małopolskie: Unijne dotacje dla wiejskich gmin z pow. dąbrowskiego

Aktualizacja: 29.05.2012

Wiejskie gminy z powiatu dąbrowskiego (Małopolskie) wzbogacą się o wodociągi i kanalizację dzięki unijnemu dofinansowaniu przyznanemu przez władze województwa w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wartość zaplanowanych inwestycji przekracza 7,8 mln zł. »

Mieszkańcy okolic Giżycka chcą odszkodowań za budowę wiatraków

Aktualizacja: 29.05.2012

Mieszkańcy kilku wsi pod Giżyckiem złożyli w swojej gminie wnioski o wypłatę odszkodowań za utratę wartości ich ziemi z powodu budowy w okolicy farm wiatrowych. Zdaniem wójta wnioski te są przedwczesne, ponieważ o budowie farmy jeszcze nie zdecydowano. »

Pomorskie: Plaża w Czołpinie wciąż zamknięta dla turystów

Aktualizacja: 29.05.2012

Odcinek plaży w Czołpinie (Pomorskie), na którym w ubiegłym tygodniu znaleziono niebezpieczne odpady, wciąż jest zamknięty dla turystów - poinformowała dyrektor Słowińskiego Parku Narodowego Katarzyna Woźniak. »

Warmińsko-mazurskie: Przejście w Grzechotkach gotowe na przyjęcie kibiców

Aktualizacja: 29.05.2012

Zielone pasy odpraw oznaczone tablicami Euro2012, zwiększona obsada celników, wcześniejsze anonsowanie przyjazdów grup zorganizowanych - to wszystko ma ułatwić kibicom przekraczanie w czasie mistrzostw w piłce nożnej polsko-rosyjskiej granicy w Grzechotkach. »

Szkoły woj. śląskiego najaktywniejsze w programie Comenius

Aktualizacja: 28.05.2012

Na 474 projekty szkolne zgłoszone do programu europejskiego Comenius w ubiegłym roku, aż 115 pochodziło ze szkół województwa śląskiego. Uczniowie i nauczyciele w ramach wymiany szkolnej wyjeżdżali m.in. do Hiszpanii, Litwy, Niemiec, Włoch, Bułgarii. »

Lubuskie: "Piknik z Naturą" na jubileusz funduszu LIFE

Aktualizacja: 28.05.2012

Konferencja i "Piknik z Naturą" odbędą się w piątek w Chyrzynie i Słońsku (Lubuskie). Będą to główne obchody jubileuszu dyrektywy siedliskowej UE Natura 2000 i funduszu LIFE w naszym kraju. »

Podlaskie: Transprojekt Gdański zaprojektuje obwodnicę Suwałk

Aktualizacja: 28.05.2012

Transprojekt Gdański przygotuje dokumenty projektowe potrzebne do uzyskania pozwolenia na budowę obwodnicy Suwałk (Podlaskie) - podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku. Dodano, że firma dostanie za projekt 1,7 mln zł. »

Projekt promujący Suwalszczyznę laureatem konkursu MRR

Aktualizacja: 28.05.2012

Projekt Suwalskiej Izby Rolniczo-Turystycznej promujący Suwalszczyznę został nagrodzony w konkursie "Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich", zorganizowanym przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. »

Lublin: Rozdawali wejściówki na imprezy kulturalne w zamian za odpady

Aktualizacja: 28.05.2012

Z zainteresowaniem mieszkańców Lublina spotkała się w niedzielę akcja rozdawania wejściówek na imprezy kulturalne, w zamian za surowce wtórne i tzw. elektrośmieci. Rozdano ponad 800 biletów. »

Mazowieckie: Kierowcy mogą już jeździć kolejnym odcinkiem A2

Aktualizacja: 28.05.2012

W niedzielę wieczorem odcinek D autostrady A2 z Pruszkowa - do granicy między gminami Grodzisk Mazowiecki i Jaktorów - został oddany do użytku - poinformowała PAP Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. »

W Gdańsku nie będzie problemów z reklamami podczas Euro

Aktualizacja: 28.05.2012

W Gdańsku, przygotowując się do Euro, zadbano, by nie doszło do kolizji pomiędzy stałymi reklamodawcami a wymogami reklamowymi UEFA. Miasto nie poniesie więc żadnych kosztów związanych z koniecznością usunięcia reklam i napisów nie związanych z partnerami UEFA. »

Kielce: Ponad 700 wystawców na targach Plastpol

Aktualizacja: 28.05.2012

Ponad 700 wystawców z 32 państw ma uczestniczyć w XVI Międzynarodowych Targach Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol 2012 w Kielcach. Impreza rozpocznie się we wtorek i potrwa do piątku. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Skrivanek Tłumaczenia i szkolenia językowe

Skrivanek jest agencją translatorską, która oferuje kompleksowe rozwiązania z zakresu tłumaczeń i szkoleń językowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »