reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Warmińsko-Mazurskie: Powstanie ponad 420 km trasy rowerowej

Aktualizacja: 31.07.2012

Ponad 420 km oznakowanej trasy rowerowej powstanie w ciągu trzech lat w woj. warmińsko-mazurskim. W poniedziałek Urząd Marszałkowski w Olsztynie podpisał umowę na dofinansowanie tej inwestycji ze środków unijnych. »

Lubelskie: Od 2013 roku większe kontrakty na chmiel

Aktualizacja: 31.07.2012

Spółka Powiśle z Kępy Choteckiej (Lubelskie) - największy polski dostawca granulatów chmielowych dla browarów - w 2013 roku zwiększy produkcję i kupi od rolników 40 proc. więcej chmielu niż w tym roku. W przyszłym roku wzrosną też ceny chmielu. »

Koszalin: Ponad 70 mln zł na projekt przeciwpowodziowy

Aktualizacja: 31.07.2012

Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych (ZZMiUW) zwiększył zakres projektu przeciwpowodziowego, który będzie realizowany w Koszalinie i okolicach miasta. W efekcie wartość projektu wzrosła do ponad 70 mln zł. »

Warmińsko-Mazurskie: Powstanie monitoring przejść dla zwierząt

Aktualizacja: 31.07.2012

Przeznaczone dla dzikich zwierząt przejścia nad ruchliwymi drogami w woj. warmińsko-mazurskim zostaną wyposażone w kamery monitoringu. Według leśników pozwoli to ocenić, czy tzw. zielone mosty nie są wykorzystywane przez kłusowników do zastawiania sideł. »

Świnoujście: W sierpniu kopuła przykryje drugi zbiornik w gazoporcie

Aktualizacja: 31.07.2012

Na początku sierpnia stalowa kopuła przykryje drugi zbiornik na gaz w budowanym obecnie świnoujskim gazoporcie. Podobnie jak w przypadku pierwszego zbiornika, zastosowana zostanie nowotarska metoda podnoszenia konstrukcji na poduszce powietrznej. »

Rzeszów: Ponad 411 mln zł na usprawnienie komunikacji miejskiej

Aktualizacja: 31.07.2012

Zakup 80 nowoczesnych autobusów oraz przebudowę 11 skrzyżowań w Rzeszowie zakłada m.in. projekt usprawnienia miejskiej komunikacji. Inwestycje warte są ponad 411 mln zł, z czego ponad 311 mln zł stanowi dofinansowanie z programu Rozwój Polski Wschodniej. »

Komisja edukacji o łamaniu i naginaniu prawa przez samorządy

Aktualizacja: 27.07.2012

Sejmowa Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży wystosowała dezyderat do premiera, w którym zwraca uwagę na łamanie lub omijanie prawa przez samorządy, jeśli chodzi o funkcjonowanie szkół. Apeluje w nim zwrócenie uwagi przez wojewodów na ten problem. »

Warmińsko-mazurskie: 4,8 mln zł kosztowała przebudowa mariny w Nowej Pasłęce

Aktualizacja: 30.07.2012

4,8 mln zł kosztowała przebudowa portu żeglarskiego w Nowej Pasłęce (Warmińsko-mazurskie). Nowa marina, która została w sobotę oddana do użytku, mieści 22 jachty. »

Gdańsk: Demonstracja przeciwników elektrowni atomowej

Aktualizacja: 30.07.2012

Około 200 osób wzięło udział w niedzielę w Gdańsku w demonstracji przeciwników elektrowni atomowej. Manifestacja zakończyła tygodniowy obóz antyatomowy, który odbywał się przez ostatni tydzień w Lubiatowie (Pomorskie). »

Stolica: Wandale zniszczyli przystanki; naprawa kosztowała 750 tys. zł

Aktualizacja: 28.07.2012

750 tys. zł kosztowała naprawa zniszczonych przez chuliganów przystanków autobusowych i tramwajowych w pierwszej połowie roku. ZTM podczas akcji "Powiadom, nie toleruj" zachęca pasażerów, by zgłaszali policji lub straży miejskiej przypadki wandalizmu. »

Warszawa: Graffiti dla uczczenia artystów-powstańców

Aktualizacja: 30.07.2012

W ramach akcji Graffiti Jam, organizowanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego, w stolicy powstało wielkie graffiti przedstawiające wizerunki artystów, którzy wzięli udział w Powstaniu Warszawskim. Jego 68. rocznica przypada w środę. »

Białowieski Park Narodowy nie zostanie powiększony

Aktualizacja: 26.07.2012

Ministerstwo Środowiska na razie nie planuje powiększenia Białowieskiego Parku Narodowego - poinformował wiceminister środowiska i Główny Konserwator Przyrody Janusz Zaleski. »

Białystok: ok. 60 mln zł nadwyżki w budżecie po pierwszym półroczu

Aktualizacja: 26.07.2012

Blisko 60 mln zł nadwyżki jest w budżecie Białegostoku po pierwszym półroczu tego roku - poinformowała na konferencji prasowej skarbnik miasta Stanisława Kozłowska. Dodała, że o 21 mln zł spadło zadłużenie miasta. »

Lokalne lotnisko w Kaniowie otrzyma pieniądze na rozwój

Aktualizacja: 26.07.2012

Samorząd woj. śląskiego przeznaczył blisko 800 tys. zł na rozwój infrastruktury lokalnego lotniska w Kaniowie k. Czechowic-Dziedzic. Władze lotniska myślą o przedłużeniu drogi startowej. »

M. Boni: inwestycja w cyfryzację może przynieść miliony złotych oszczędności

Aktualizacja: 24.07.2012

Proces przechodzenia ze świata analogowego do cyfrowego jest kosztowny, ale przyniesie konkretne efekty. Przede wszystkim miliony złotych oszczędności, ale również poprawienie wskaźnika innowacyjności polskiej gospodarki, a co za tym idzie, również jej kondycji. – Polska musi sprostać stojącym przed nią wyzwaniom technologicznym – mówi Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Rachelski i Wspólnicy Kancelaria Prawna

Uwalniamy od problemów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama