reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Inwestycje infrastrukturalne w woj. śląskim w 2011 r.

Aktualizacja: 27.12.2011

Nowe odcinki autostrady A1 i Drogowej Trasy Średnicowej, pierwsza od lat modernizacja głównej linii kolejowej, rozbudowa lotniska i prace w katowickim Kwartale Kultury - to najciekawsze w woj. śląskim wydarzenia związane z inwestycjami infrastrukturalnymi w 2011 r. »

Dyrektor dostanie, urzędnikowi zamrozili

Aktualizacja: 27.12.2011

W ministerstwach i samorządach rośnie liczba osób otrzymujących finansowe bonusy roczne, informuje "Dziennik Gazeta Prawna" i zapowiada podobną tendencję w 2012 r., z tym tylko, że szeregowym pracownikom płace zamrożono, więc nagrody odbiorą dyrektorzy i prezesi. »

Warmińsko-mazurskie: Samorząd chce więcej pieniędzy na ośrodki adopcyjne

Aktualizacja: 24.12.2011

Marszałek woj. warmińsko-mazurskiego Jacek Protas domaga się zmiany zasad podziału pomiędzy regiony pieniędzy przeznaczonych na funkcjonowanie sieci ośrodków adopcyjnych, bo kwota, jaką ma otrzymać województwo jest - jego zdaniem - zbyt mała wobec potrzeb. »

Gminy komputeryzują się w ramach projektu "Lubuski e-Urząd"

Aktualizacja: 22.12.2011

Gminy i powiaty otrzymały już w ramach projektu "Lubuski e-Urząd" sprzęt komputerowy o wartości 13 mln zł. Dzięki temu przedsięwzięciu lubuskie samorządy zyskują też dostęp do internetu i system elektronicznego obiegu dokumentów. »

NIK: ocena dla Orlików pozytywna, choć były zastrzeżenia

Aktualizacja: 24.12.2011

Najwyższa Izba Kontroli wykryła naruszenia ustawy o zamówieniach publicznych przy zawieraniu umów dotyczących Orlików. Ocena Programu "Moje Boisko - Orlik 2012" przygotowanego przez resort sportu i turystyki jest jednak pozytywna - podała NIK. »

Krakowscy radni nie zgodzili się na likwidację becikowego

Aktualizacja: 22.12.2011

Krakowscy radni po raz kolejny nie zgodzili się na likwidację miejskiego becikowego. Radni PO mają pomysł na nową formę tej zapomogi - 600 zł dla dziecka z przeznaczeniem na pobranie krwi pępowinowej, szczepienia albo zakup rzeczy najpotrzebniejszych dla niemowlęcia. »

Komisje edukacji i samorządu pozytywnie o budżecie oświaty na 2012 r.

Aktualizacja: 22.12.2011

Sejmowe komisje: Edukacji Nauki i Młodzieży oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej pozytywnie zaopiniowały projekt budżetu na 2012 r. dotyczący oświaty, mimo że posłowie PiS i SLD zwracali uwagę, że planowane środki na edukację są niedoszacowane. »

Wniosek o nadanie ulicy w Gdańsku imienia Vaclava Havla

Aktualizacja: 22.12.2011

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz wraz z przewodniczącym Rady Miasta Bogdanem Oleszkiem wystąpili z wnioskiem o nazwanie nowej ulicy w mieście imieniem Vaclava Havla, zmarłego kilka dni temu b. czeskiego prezydenta i działacza opozycji antykomunistycznej. »

Stolica: Koniec budowy części tramwajowej Mostu Północnego w czerwcu

Aktualizacja: 22.12.2011

Budowa części tramwajowej Mostu Północnego oraz wiaduktu nad ul. Modlińską ma zakończyć się pod koniec czerwca przyszłego roku - zakłada aneks do umowy z wykonawcą - poinformowła Małgorzata Gajewska z Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. »

Dobiegają końca prace nad wprowadzeniem reguły wydatkowej dla samorządów

Aktualizacja: 22.12.2011

Prace nad wprowadzeniem reguły wydatkowej dla samorządów dobiegają końca - poinformował minister finansów Jacek Rostowski. »

Podlaskie: 4,9 mln zł z UE na tereny inwestycyjne

Aktualizacja: 21.12.2011

Zarząd województwa podlaskiego zdecydował o przeznaczeniu 4,9 mln zł z UE na przygotowanie terenów inwestycyjnych w Łomży oraz nad zalewem Siemianówka w gminie Narewka (Podlaskie). »

Zachodniopomorskie: Sejmik województwa uchwalił budżet

Aktualizacja: 21.12.2011

Samorząd województwa zachodniopomorskiego w 2012 r. wyda 895 mln zł, szacowane dochody będą na poziomie 748 mln zł. Deficyt wyniesie 147 mln zł. Radni Sejmiku przegłosowali projekt przyszłorocznego budżetu. »

KE chce przeforsować nowe zasady przetargów publicznych

Aktualizacja: 21.12.2011

Unijny komisarz ds. rynku wewnętrznego Michel Barnier zapowiedział zmniejszenie biurokracji dla firm startujących w przetargach publicznych. Jednocześnie zapowiedział unijną regulację koncesji na roboty budowlane i usługi użyteczności publicznej. »

Lubuskie: Sejmik województwa uchwalił budżet regionu na 2012 r.

Aktualizacja: 20.12.2011

Sejmik województwa lubuskiego uchwalił budżet regionu na 2012 r., zakłada on dochody na poziomie 428,6 mln zł, przy wydatkach około 440 mln zł - poinformowała rzecznik zarządu woj. lubuskiego Mirosława Dulat. »

Ranking najlepszych gmin!

Aktualizacja: 21.12.2011

Najlepsze projekty zgłoszone przez gminy w II edycji ogólnopolskiego konkursu „Gmina przyszłości” zostały opublikowane przez Forum Rozwoju Efektywnej Energii w prestiżowym „Rankingu dobrych praktyk”. Publikacja przybliża najbardziej innowacyjne inicjatywy polskich gmin na rzecz podnoszenia efektywności energetycznej i budowania świadomości społecznej nt. przyjaznych źródeł energii. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

pracujwunii.pl

Ekspert w dziedzinie poszukiwania pracy i zatrudnienia za granicą

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama