reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Nie można zaskarżać wyroków i postanowień NSA

Aktualizacja: 25.10.2011

Orzeczenia Naczelnego Sądu Administracyjnego są ostateczne, stają się prawomocne z chwilą ich wydania i nie można ich zaskarżać - przypomniał NSA w postanowieniu. »

Gmina nie zawsze odliczy VAT

Aktualizacja: 25.10.2011

Gmina nie może odliczać podatku zawartego w cenie towarów i usług, które wykorzystuje do budowy obserwatorium nietoperzy i ochrony ich siedliska - stwierdziła Izba Skarbowa w Katowicach. »

O nowych trendach na Kongresie Marketingu i Innowacji w Samorządach

Aktualizacja: 13.10.2011

Już 18 listopada br. Rzeszów stanie się miejscem debaty o nowoczesnych i innowacyjnych narzędziach wykorzystywanych w promocji miast i regionów. Pierwsza edycja Kongresu Marketingu i Innowacji skierowana jest do przedstawicieli samorządów, pracowników agencji, firm oraz instytucji okołobiznesowych. »

NSA: Za pracę w warunkach trudnych i uciążliwych nauczycielowi przysługują dwa dodatki

Aktualizacja: 18.10.2011

Jeśli nauczyciel pracuje w warunkach trudnych i uciążliwych – przysługują mu dwa dodatki do wynagrodzenia. Ograniczenie przez organ samorządu praw nauczyciela w tym zakresie jest niezgodne z prawem. »

WSA: Dieta tylko dla radnych – nie dla członków zarządu

Aktualizacja: 18.10.2011

Uchwała rady powiatu nie może przyznać diet członkom zarządu – orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach. »

Gminy wiejskie potrzebują więcej pieniędzy na rozwój

Aktualizacja: 21.10.2011

 Gminy wiejskie potrzebują więcej środków na rozwój; pieniędzy brakuje przede wszystkim na rozbudowę infrastruktury wiejskiej, a zwłaszcza na budowę dróg lokalnych - mówiono podczas środowej debaty poświeconej finansowaniu gmin wiejskich. »

CKE szykuje próbę z nowego egzaminu dla gimnazjalistów

Aktualizacja: 19.10.2011

7, 8 i 9 grudnia odbędzie się badanie wiedzy i umiejętności uczniów trzecich klas gimnazjów - informuje Centralna Komisja Egzaminacyjna. Udział szkół w badaniu jest dobrowolny i ma pomóc w przygotowaniach do nowego egzaminu gimnazjalnego na wiosnę 2012 r. »

Cena za język migowy w urzędach

Aktualizacja: 18.10.2011

Wydatki związane z realizacją ustawy o języku migowym w urzędach mogą wynieść nawet 5 mln zł rocznie – obliczył „Dziennik Gazeta Prawna”. »

Ujawnianie danych uczniów poza szkołę - niedozwolone

Aktualizacja: 19.10.2011

Wszystkie sytuacje, kiedy dane dot. ucznia przekazywane są poza szkołę, to sytuacje z zasady niedozwolone - powiedział na briefingu prasowym w Łodzi Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, Wojciech Wiewiórowski. »

Europejski Kongres Gmin Wiejskich

Aktualizacja: 18.10.2011

Rozpoczyna się największe spotkanie samorządowców w trakcie polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej - Europejski Kongres Gmin Wiejskich. Kongres odbywa się w Warszawie w dniach 19-20 października 2011 roku. Organizatorem tego wydarzenia jest Związek Gmin Wiejskich RP. »

Asystent rodziny i koordynator pieczy zastępczej - zasady wynagradzania

Aktualizacja: 18.10.2011

Jest projekt rozporządzenia regulującego wymagania kwalifikacyjne i zasady wynagradzania pracowników wprowadzonych ustawą o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej - czyli asystentów rodziny i koordynatorów pieczy zastępczej. »

NIK: gminy nie dbają o schroniska dla zwierząt

Aktualizacja: 18.10.2011

Ponad połowa schronisk dla zwierząt jest przepełniona. Każdego dnia trafiają do nich średnio cztery kolejne zwierzęta. Chociaż sytuacja z roku na rok pogarsza się, urzędnicy w znikomym stopniu interesują się problemem bezpańskich psów i kotów - wynika z ustaleń NIK. »

MPiPS: zwolnienia lekarskie bez NIP

Aktualizacja: 18.10.2011

Aby otrzymać zaświadczenie lekarskiej o niezdolności do pracy nie trzeba będzie podawać NIP, wystarczy tylko PESEL - zakłada projekt rozporządzenia przygotowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. »

Wszystkie gminy muszą mieć konto na ePUAP i Elektroniczną Skrzynkę Podawczą

Aktualizacja: 18.10.2011

Każda gmina musi mieć założone konto dla podmiotu publicznego na Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej oraz zainstalowaną Elektroniczną Skrzynkę Podawczą. »

"Dziennik Gazeta Prawna": Układ gminno-dyrektorski

Aktualizacja: 17.10.2011

Samorządy dają dorobić dyrektorom szkół. Dzięki temu nie muszą płacić wyrównań pedagogom, alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna". Niektórzy dyrektorzy zarabiają dzięki temu nawet 11 tys. zł miesięcznie. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

SMM Legal

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama