| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

W wielu miastach wzrosły opłaty za żłobki; miejsc nadal brakuje

Aktualizacja: 07.09.2011

Dzięki obowiązującej od kwietnia ustawie żłobkowej w całym kraju przybyć ma w tym roku ok. 4,5 tys. miejsc w placówkach dla dzieci do lat trzech; jednak mimo to - i przy podniesieniu opłat - np. w Warszawie na przyjęcie do żłobka czeka ponad 6 tys. dzieci, w Krakowie ok. 3 tys., a w Gdańsku ok. tysiąca. »

Metryka dla każdej sprawy – ustawa opublikowana

Aktualizacja: 07.09.2011

Każda sprawa administracyjna i podatkowa będzie miała metrykę prowadzoną w taki sposób aby bez problemu można było powiązać czynności podejmowane w postępowaniu z konkretnymi osobami. »

Program "Rozwój Polski Wschodniej" najbardziej zaawansowanym

Aktualizacja: 07.09.2011

Program "Rozwój Polski Wschodniej", z którego 5 regionów otrzymuje dodatkowe fundusze z UE, jest najbardziej zaawansowanym obecnie programem pod względem wykorzystania środków - poinformowała podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego Iwona Wendel. »

Polska chce, by inwestycje PPP nie obciążały finansów publicznych

Aktualizacja: 07.09.2011

Polska zabiega na forum UE, by budowa autostrad w drodze partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) nie zwiększała długu i deficytu publicznego. To temat drugiego dnia nieformalnego spotkania ministrów transportu 27 krajów UE w Sopocie. »

MEN przeciwko nierealnym opłatom za przedszkola

Aktualizacja: 06.09.2011

Opłata za opiekę nad dziećmi w przedszkolach musi być realna, a nie "wzięta z sufitu" - ocenił we wtorek wiceminister edukacji Zbigniew Włodkowski, który wrócił z Biskupca na Warmii, gdzie rodzice prowadzą strajk okupacyjny publicznego przedszkola. »

IX KONGRES MIAST POLSKICH - Infrastruktura kluczem do rozwoju miast

Aktualizacja: 07.09.2011

Kongres Miast Polskich odbywa się już po raz ósmy, tym razem w Lublińcu w dniach 15-16 września 2011 roku. »

Samorządowcy z Dolnego Śląska w Akademii!

Aktualizacja: 02.09.2011

Akademia Lokalnej Polityki Publicznej dostarcza pracownikom samorządu wiedzę związaną z tym, jakie korzyści płyną z partycypacji na poziomie lokalnym i jak skutecznie włączać mieszkańców w  podejmowanie decyzji o przyszłości gmin i powiatów. Dziś do udziału w Akademii zapraszamy samorządowców z województwa dolnośląskiego. »

Nowe wzory paszportów

Aktualizacja: 02.09.2011

Od 1 września obowiązują nowe wzory paszportów, paszportów służbowych, paszportów dyplomatycznych oraz paszportów tymczasowych. »

W szkołach ponadgimnazjalnych będą Podstawy przedsiębiorczości

Aktualizacja: 02.09.2011

Uczniowie szkół ponagimnazjalnych, którzy będą uczyli się zgodnie z nową podstawą programową będą mieli przedmiot Podstawy przedsiębiorczości. Będą mogli też uzupełnić wiedzę na zajęciach z Ekonomii w praktyce. Reforma edukacji wkroczy do tych szkół w roku 2012/2013. »

Terminy kwalifikacji wojskowej 2012

Aktualizacja: 02.09.2011

Kwalifikacja wojskowa w 2012 r. ogłoszona zostanie 20 stycznia i potrwa od 6 lutego do 30 kwietnia. »

Lokowanie urządzeń przesyłowych - konferencja

Aktualizacja: 02.09.2011

Hallmark Events zaprasza na seminarium w dniu 27 września 2011 r. w Warszawie Pt.: Najważniejsze regulacje prawne lokowania urządzeń przesyłowych. Współpraca przedsiębiorstw sieciowych z właścicielami gruntów. »

ABW chce pomóc samorządom zaatakowanym przez hakerów

Aktualizacja: 02.09.2011

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zwróciła się z propozycją pomocy do samorządów, których strony internetowe zostały zaatakowane przez hakerów - poinformowała rzeczniczka ABW Katarzyna Koniecpolska-Wróblewska. »

Brak możliwości cofnięcia dziecka do przedszkola

Aktualizacja: 01.09.2011

Według Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców w prawie oświatowym jest luka -nie ma przepisów regulujących cofnięcie dziecka ze szkoły do edukacji przedszkolnej. W efekcie - jak twierdzi stowarzyszenie - dyrektorzy odmawiają przepisania dziecka z I klasy do zerówki. »

Sejm uchwalił ustawę o autostradach i funduszu drogowym

Aktualizacja: 01.09.2011

Sejm przyjął w środę nowelę ustawy o autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu Drogowym. Precyzuje ona przepisy dotyczące procedur przetargowych na budowę i eksploatację autostrad. »

Kolejni beneficjenci programu MALUCH

Aktualizacja: 01.09.2011

Resort pracy opublikował listę 25 ofert, które zwyciężyły w trzeciej turze drugiej edycji programu MALUCH. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

KG Legal

Kancelaria prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »