| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

FOR: władze samorządowe inwestują więcej niż centralne

Aktualizacja: 23.08.2011

Władze samorządowe w Polsce wydają na inwestycje więcej, niż centralne - wynika z analizy Forum Obywatelskiego Rozwoju. W 2010 roku władze lokalne przeznaczyły na ten cel 47 mld zł, podczas gdy centralne 31 mld zł. »

Program badan statystycznych statystyki publicznej w 2012 r.

Aktualizacja: 23.08.2011

Wiadomo już jakie dane jednostki sektora publicznego będą gromadzić w nadchodzącym roku dla Głównego Urzędu Statystycznego. »

PKP Intercity ma już pieniądze na Pendolino

Aktualizacja: 23.08.2011

PKP Intercity ma już pierwsze pieniądze na sfinansowanie zakupu nowoczesnych składów typu Pendolino - poinformował w poniedziałek prezes spółki Janusz Malinowski. Podkreślił, że projekt przebiega zgodnie z harmonogramem. »

Koniec z NIP osób fizycznych - ustawa opublikowana

Aktualizacja: 22.08.2011

W Dzienniku Ustaw ukazała się nowelizacja ustawy o zasadach ewidencji oraz identyfikacji podatników i płatników. Likwiduje ona od stycznia 2012 r. obowiązek posiadania NIP przez osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej. »

Sejm znowelizował ustawę o dyscyplinie finansów publicznych

Aktualizacja: 22.08.2011

Sejm uchwalił w piątek nowelę ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Zmiana pozwoli skuteczniej karać osoby naruszające dyscyplinę finansową i w efekcie wyeliminować niezgodne z prawem gospodarowanie publicznymi pieniędzmi. »

Język migowy w urzędach - Sejm zakończył prace na ustawą

Aktualizacja: 22.08.2011

Zapewnienie osobom głuchym tłumacza języka migowego w kontaktach z organami administracji publicznej oraz udostępnianie im dokumentów w formie dla nich zrozumiałej - przewiduje ustawa o języku migowym. W piątek Sejm sprzyjał poprawki, które zaproponował do niej Senat. »

Ustawa o kontroli w administracji rządowej podpisana

Aktualizacja: 22.08.2011

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o kontroli w administracji rządowej - poinformowała w piątek Kancelaria Prezydenta. Celem ustawy jest ujednolicenie systemu kontroli i zwiększenie jej efektywności. »

"Owoce w szkole" po raz trzeci

Aktualizacja: 18.08.2011

Po raz trzeci, w roku szkolnym 2011/2012, młodsze dzieci będą dostawały owoce w szkole na drugie śniadanie. Minister rolnictwa wydał właśnie przepisy, które regulują zasady realizacji tego unijnego programu. Szkoły mogą zgłaszać się jeszcze do uczestnictwa w programie. »

Znaleziony skarb trafi do starosty

Aktualizacja: 19.08.2011

Znalazca wartościowego przedmiotu, którego właściciela nie uda się odnaleźć będzie musiał oddać przedmiot staroście – zakłada projekt ustawy o rzeczach znalezionych będący przedmiotem prac resortu sprawiedliwości. »

Problemy z uchwałami o dofinansowaniu żłobków

Aktualizacja: 19.08.2011

Samorządy niechętnie podejmują uchwały z sprawie dofinansowania pobytu dzieci w prywatnych żłobkach, natomiast w podjętych uchwałach zdarzają się postanowienia niezgodne z prawem. »

Parki narodowe będą prowadzić samodzielną gospodarkę finansową

Aktualizacja: 19.08.2011

Parki narodowe będą prowadzić samodzielną gospodarkę finansową; ich przychodami będą dotacje oraz fundusze pochodzące z opłat za wstęp czy za prowadzenie działalności edukacyjnej - zakłada znowelizowana w czwartek przez Sejm ustawa o lasach. »

Sejm uchwalił ustawę powodziową

Aktualizacja: 19.08.2011

Sejm uchwalił w czwartek wieczorem ustawę powodziową, która ma zapewnić sprawniejsze niż dotychczas udzielanie pomocy poszkodowanym przez żywioł. »

MF: zaległości firm wobec sektora publicznego wyniosły ponad 61 mld zł

Aktualizacja: 18.08.2011

Zaległości firm wobec sektora publicznego wyniosły na koniec 2010 r. ponad 61 mld zł, co stanowiło 4,32 proc. PKB - podał w środę resort finansów w tzw. zbiorczej informacji o zaległościach we wpłatach świadczeń należnych na rzecz sektora finansów publicznych. »

CKE: zmienione egzaminy gimnazjalne od 24 kwietnia 2012 r.

Aktualizacja: 18.08.2011

W dniach 24-26 kwietnia 2012 r. odbędą się nowe, zmienione egzaminy gimnazjalne - informuje Centralna Komisja Egzaminacyjna. W roku szkolnym 2011/2012 egzaminy te będzie zdawać pierwszy rocznik gimnazjalistów uczących się zgodnie z nową podstawą programową. »

E-natura2000.pl – platforma edukacyjna dla samorządowców

Aktualizacja: 18.08.2011

Lokalne władze i urzędnicy mogą wzbogacić swoją wiedzę na temat Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000. Działa już internetowa platforma edukacyjna e-natura2000.pl, przygotowana do przeszkolenia tysięcy osób. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Ltdconsulting.pl

Biuro księgowe wzbogacone o doradztwo i consulting gospodarczy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »