reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

"Dziennik Gazeta Prawna": Gminy najlepszym pracodawcą

Aktualizacja: 17.11.2011

Samorządy są najlepszym pracodawcą na czas kryzysu. Gwarantują stałą pracę, podwyżki i stabilność zatrudnienia. Konkurencję z nimi przegrywa nawet administracja rządowa, ocenia "Dziennik Gazeta Prawna". »

Białystok wyda 598 mln zł na inwestycje w 2012 r.

Aktualizacja: 17.11.2011

598 mln zł ma zostać w 2012 roku wydanych na inwestycje przez gminę Białystok. 340 mln zł z tej kwoty to dotacje z UE - poinformował we wtorek na konferencji prasowej prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, prezentując projekt budżetu na 2012 r. »

Przetargi na odbiór odpadów – obowiązkiem gmin

Aktualizacja: 17.11.2011

Czy według przepisów ustawy śmieciowej gmina musi zorganizować przetarg na odbiór nieruchomości? Tak – odpowiada resort środowiska. »

Wniosek o udostępnienie danych z rejestru PESEL

Aktualizacja: 17.11.2011

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie w sprawie określenia wzorów wniosków o udostępnienie danych z rejestru mieszkańców, rejestru zamieszkania cudzoziemców i rejestru PESEL oraz trybu uzyskiwania zgody na udostępnienie danych po wykazaniu interesu faktycznego. »

Biblioteka gminna – mądra inwestycja w kulturę

Aktualizacja: 15.11.2011

Targi Produktów i Usług dla Samorządów Lokalnych GMINA, organizowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie odbędą się już wkrótce, w dniach 22-25 listopada. Redakcja „Rzeczpospolitej” wraz z Instytutem Książki przygotowuje z tej okazji pierwszą edycję Rankingu Bibliotek Samorządowych. »

NIK: coraz więcej dzieci z nadwagą; szkoły i samorządy zawodzą

Aktualizacja: 16.11.2011

W Polsce przybywa dzieci dotkniętych problemem nadwagi i otyłości, blisko co piąte dziecko ma ten problem, a samorządy i szkoły rzadko promują zdrowe żywienie - alarmuje Najwyższa Izba Kontroli. »

"Dziennik Gazeta Prawna": Klapa ustawy żłobkowej

Aktualizacja: 16.11.2011

Z powodu braku pieniędzy działająca od pół roku ustawa żłobkowa jest porażką - wynika z informacji, jakie "Dziennik Gazeta Prawna" zebrał w całej Polsce. »

"Życie Warszawy": Koniec miasta na kredyt

Aktualizacja: 16.11.2011

Żadnych nowych kredytów, żadnych emisji obligacji. Władze Warszawy tną wydatki i zmniejszają dług. Mimo to, co piąta złotówka z budżetu miasta pójdzie w przyszłym roku na inwestycje - informuje "Życie Warszawy". »

Nowy projekt budżetu Bydgoszczy z większą nadwyżką

Aktualizacja: 16.11.2011

Nadwyżkę 73 mln zł przewiduje projekt budżetu Bydgoszczy na 2012 rok. Dzięki m.in. podwyżkom niektórych opłat, kasa miasta ma szybciej uporać się z zadłużeniem, które dotychczas zbliżało się do 60 proc. dochodów. »

Gminy zapewnią pomieszczenia tymczasowe eksmitowanym – ustawa obowiązuje

Aktualizacja: 15.11.2011

Od 16 listopada na gminach ciąży obowiązek przygotowania pomieszczeń tymczasowych dla osób, wobec których wszczęto egzekucję lub orzeczono eksmisję bez prawa do lokalu socjalnego lub zamiennego. »

Gospodarka komunalna w regionach w 2010 r.- statystyki

Aktualizacja: 16.11.2011

Główny Urząd Statystyczny opublikował raport Infrastruktura komunalna w 2010. »

W gminie Gąbin domy w bezpiecznym miejscu dla powodzian

Aktualizacja: 16.11.2011

W gminie Gąbin pod Płockiem (Mazowieckie) powstaje 14 nowych domów jednorodzinnych, do których zdecydowali się przeprowadzić mieszkańcy terenów, dotkniętych powodzią w 2010 r. Domy powstają w bezpiecznym miejscu, oddalonym od Wisły. »

Gospodarcze dylematy samorządów

Aktualizacja: 15.11.2011

Na tematy ważne i aktualne z punktu widzenia potrzeb oraz problemów lokalnych społeczności oraz władz lokalnych będą rozmawiać w Poznaniu eksperci podczas najbliższych Targów Produktów i Usług dla Samorządów Lokalnych GMINA. »

"Dziennik Gazeta Prawna": Samorządowcy tną na potęgę

Aktualizacja: 15.11.2011

Już 70 samorządów w Polsce ma długi przekraczające dopuszczalny limit 60 proc. dochodów. Aby wyjść na prostą radykalnie oszczędzają: tną inwestycje, redukują zatrudnienie, podnoszą lokalne podatki - stwierdza "Dziennik Gazeta Prawna". »

Akademia Liderów Samorządowych – nabór do III edycji

Aktualizacja: 15.11.2011

15 listopada rozpoczął się nabór do trzeciej edycji Akademii Liderów Samorządowych. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

PwC Studio

Serwis prawno-podatkowy PwC

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama