reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Zielona Stolica Europy 2014 – konkurs dla miast

Aktualizacja: 03.10.2011

Czyste powietrze, parki i brak zanieczyszczeń, wysoka jakość życia mieszkańców, zrównoważone rozwiązania – wszystko to można znaleźć w miastach będących Zielonymi Stolicami Europy. Co roku eksperci ds. środowiska i jury wybierają kolejną Zieloną Stolicę. Polskie miasto ma szansę uzyskać ten tytuł w 2014 r. – konkurs trwa. »

Nabór wniosków na schetynówki tylko do środy

Aktualizacja: 03.10.2011

Od 7 września do 5 października potrwa nabór wniosków do drugiej edycji tzw. schetynówek. »

Związek Powiatów o samorządowych problemach

Aktualizacja: 03.10.2011

Związek Powiatów Polskich przygotował zestawienie najważniejszych problemów czekających na rozwiązanie w sferze funkcjonowania samorządów. Dokument nosi nazwę "Dekalog ZPP". »

Minister edukacji: większe wynagrodzenia dla lepszych nauczycieli

Aktualizacja: 03.10.2011

Lepsi nauczyciele powinni zarabiać więcej - stwierdziła minister edukacji Katarzyna Hall podczas telewizyjnej dyskusji na temat czasu pracy nauczycieli, systemu ich wynagradzania i ewentualnych przyszłych zmian w Karcie Nauczyciela. »

Dotacje z Brukseli - konferencja

Aktualizacja: 03.10.2011

Do prezydentów i burmistrzów miast, starostów, decydentów samorządowych, radnych zaadresowana została konferencja „Dotacje z Brukseli”, która odbędzie się w hotelu Marriott w Warszawie w dniu 11 października 2011 r. »

Nowa ustawa o dostępie do informacji publicznej – w Dzienniku Ustaw

Aktualizacja: 30.09.2011

Publikacji w Dzienniku Ustaw doczekała się oprotestowana przez wiele środowisk nowelizacja ustawy o dostępie do informacji publicznej. »

Mimo zalecenia premiera urzędy nie będą zwalniać

Aktualizacja: 29.09.2011

Od jutra liczba urzędników w ministerstwach i urzędach wojewódzkich powinna być taka jak w 2007 r. Tak byłoby gdyby dyrektorzy urzędów zastosowali się do zalecenia premiera i zredukowali zatrudnienie. Urzędnicy mogą jednak czuć się bezpieczni, ich szefowie nie zamierzają słuchać premiera i zwolnień nie będzie – poinformował „Dziennik Gazeta Prawna” »

PKW: 9 października ponad 25 tys. obwodów głosowania

Aktualizacja: 29.09.2011

W wyborach 9 października będzie 25 tys. 993 obwody do głosowania; do głosowania korespondencyjnego w kraju zgłosiło się 841 osób; w tym doręczenia nakładki w alfabecie Braille'a zażądały 43 osoby - poinformował w piątek przewodniczący PKW Stefan Jaworski. »

Komisja Wspólna Rządu i Samorządu nt. punktów karnych

Aktualizacja: 28.09.2011

Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego przyjęła w środę projekt rozporządzenia zmieniający taryfikator punktów karnych. Za rozmowę przez telefon komórkowy kierowca ma dostać pięć punktów karnych, a za np. przewożenie dziecka bez fotelika - sześć punktów. »

PKW: 819 niepełnosprawnych osób może zagłosować korespondencyjnie

Aktualizacja: 28.09.2011

Chęć głosowania korespondencyjnego w wyborach parlamentarnych zadeklarowało 819 osób niepełnosprawnych - poinformowała PAP we wtorek Państwowa Komisja Wyborcza. Najwięcej wniosków zgłoszono w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Łodzi. »

Gminy zabraniają nauczycielom pracy w kilku szkołach

Aktualizacja: 28.09.2011

Nauczyciel może pracować w danej gminie tylko w jednej szkole – takie zasady wprowadzają organy prowadzące szkoły szukając oszczędności – poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”. »

Rząd przyjął projekt budżetu na 2012 rok

Aktualizacja: 28.09.2011

Rząd przyjął we wtorek projekt budżetu na 2012 r. z deficytem w wysokości 35 mld zł. Dokument, chwalony przez koalicjantów, krytykują politycy opozycji. Także związki zawodowe i pracodawcy mają zastrzeżenia do propozycji rządu. »

Fundusz sołecki 2012 – wnioski do 30 września

Aktualizacja: 27.09.2011

Tylko do końca września sołtysi mają czas na złożenie wniosków o przyznanie środków z funduszu sołeckiego. »

Gmina nie może obciążyć mieszkańców kosztami budowy kanalizacji

Aktualizacja: 27.09.2011

Sieć kanalizacyjna budowana jest przez gminę w ramach realizacji zadań własnych, niedopuszczalne jest więc zobowiązanie właścicieli domów do ponoszenia z tego tytułu opłat – przypomniał „Dziennik Gazeta Prawna”. »

Wręczono Złote Formaty 2011

Aktualizacja: 26.09.2011

21 września odbyła się uroczystość wręczenia Złotych Formatów tym spośród miast i regionów, które promują się najlepiej. Pierwsze miejsca w pięciu kategoriach zajęły cztery województwa: łódzkie, małopolskie, pomorskie i warmińsko-mazurskie oraz jedno miasto – Kraków. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Piekarczyk

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama