| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Nowe zasady ochrony i odpowiedzialności zawodowej pielęgniarek – ustawy podpisane

Aktualizacja: 04.08.2011

Prezydent podpisał ustawy kształtujące profil zawodowy pielęgniarek i położnych: ·  Ustawę z dnia 1 lipca 2011 r. o samorządzie pielęgniarek i położnych · Ustawę z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej »

Spis wyborców w gminie – nowe przepisy

Aktualizacja: 03.08.2011

Obowiązuje rozporządzenie w sprawie spisu wyborców wydane na podstawie nowego Kodeksu wyborczego. »

Rewolucja w gospodarce odpadami – jak przygotować się do nowych regulacji

Aktualizacja: 03.08.2011

Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane strony do udziału w konferencji „Zasady w gospodarce odpadami w świetle nowelizacji ustawy – przygotowanie do nowych regulacji” 6 września 2011 rok, Warszawa. »

Nowe obowiązki zarządców dróg transeuropejskich

Aktualizacja: 02.08.2011

Do polskiego prawa zostaną wdrożone zapisy unijnej dyrektywy z 2008 r. o zarządzaniu bezpieczeństwem infrastruktury drogowej - zdecydował we wtorek rząd. Wymaga to nowelizacji sześciu ustaw. W dyrektywie opisano procedury, których stosowanie ma zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach wchodzących w skład transeuropejskiej sieci drogowej - chodzi zarówno o drogi znajdujące się na etapie projektu, jak i budowy lub użytkowania. »

Komisje senackie o wygaśnięciu mandatu samorządowca

Aktualizacja: 02.08.2011

Senatorowie chcą, by o wygaśnięciu mandatu samorządowca w przypadku skazania go prawomocnym wyrokiem sądu, mógł decydować komisarz wyborczy, a nie - jak obecnie - rada gminy czy miasta. Przewiduje to jedna z senackich poprawek do noweli Kodeksu wyborczego. »

Ponad 1000 samorządów korzysta z elektronicznej służby przygotowawczej

Aktualizacja: 02.08.2011

O tym jak korzystna i popularna jest elektroniczna wersja służby przygotowawczej przekonuje resort spraw wewnętrznych na stronie administracja.mswia.gov.pl »

Dofinansowanie współpracy szkół i organizacji pozarządowych – wnioski do 18 sierpnia

Aktualizacja: 02.08.2011

Resort Edukacji Narodowej ogłosił konkursy na dofinansowanie projektów rozwijających współpracę szkół z organizacjami pozarządowymi. »

"Dziennik Gazeta Prawna": Regionalny produkt daje zarobić

Aktualizacja: 02.08.2011

Wystarczy, że towar ma w nazwie wpisany region, z którego pochodzi, oraz certyfikat jaki można kupić za około tysiąc złotych, a jego sprzedaż i zyski właściciela marki rosną o kilkadziesiąt procent w skali roku - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". »

MEN: samorząd zdecyduje o zawieszeniu zajęć w szkole

Aktualizacja: 02.08.2011

Już nie tylko dyrektor szkoły ale i samorząd jako organ prowadzący będzie mógł w pewnych wypadkach podjąć decyzję o zawieszeniu zajęć w szkole. »

NIK: Ryzyko korupcji w sektorze publicznym

Aktualizacja: 02.08.2011

W rezultacie ubiegłorocznych kontroli, Najwyższa Izba Kontroli określiła cztery obszary o wysokim zagrożeniu korupcją: samorząd terytorialny, publiczna służba zdrowia, zamówienia publiczne oraz przekształcenia gruntów publicznych. »

Nowelizacja ustawy o scalaniu i wymianie gruntów

Aktualizacja: 02.08.2011

Sejm uchwalił w piątek nowelizację ustawy o scalaniu i wymianie gruntów. Doprecyzowuje ona pojęcia m.in. dotyczące gruntów czy uczestnika scalania. Był to projekt poselski. »

Sejm przyjął poprawki Senatu do noweli ustawy o ewidencji podatników

Aktualizacja: 02.08.2011

Sejm przyjął w piątek wszystkie poprawki Senatu doprecyzowujące nowelizację ustawy o zasadach ewidencji oraz identyfikacji podatników i płatników. »

Zmiany w bezpieczeństwie imprez masowych

Aktualizacja: 02.08.2011

Wprowadzenie elektronicznego monitoringu chuliganów stadionowych oraz dopuszczenie sprzedaży i picia niskoprocentowych napojów alkoholowych podczas imprez sportowych, w tym na Euro 2012 - zakłada uchwalona w czwartek przez Sejm nowelizacja ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. »

Będą zmiany w szkolnictwie zawodowym

Aktualizacja: 02.08.2011

Zmiany w szkolnictwie zawodowym, takie jak m.in. odejście od kształcenia w konkretnych zawodach na rzecz zdobywania kwalifikacji do wykonywania danego zawodu, wprowadza uchwalona w czwartek przez Sejm nowelizacja ustawy o systemie oświaty. »

Wygaśnięcie mandatu samorządowca - nowelizacja Kodeksu wyborczego

Aktualizacja: 02.08.2011

Sejm uchwalił w czwartek wieczorem nowelizację Kodeksu wyborczego wprowadzającą zmiany w zasadach wygaszania mandatów samorządowców. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Jan Majczyk

Ekonomista, prawnik, doradca podatkowy, publicysta

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »