reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Nowe zasady funkcjonowania instytucji kultury

Aktualizacja: 03.11.2011

Nowelizacja ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej zawiera przepisy korzystne dla samorządów występujących w roli organizatorów działalności kulturalnej. »

Starostwa mają kłopot z budżetami na 2012 rok

Aktualizacja: 03.11.2011

Warmińsko-mazurskie starostwa powiatowe w 2012 r. w większości nie będą rozpoczynały nowych inwestycji, a ich konstruowane właśnie budżety nastawiane są "na przetrwanie". Jednostki podległe starostwom będą musiały oszczędzać dosłownie na wszystkim - powiedzieli PAP starostowie. »

"Parkiet": Gminy zagrożone bankructwem?

Aktualizacja: 03.11.2011

Według resortu finansów ryzyko niewypłacalności jest najwyższe w przypadku gmin wiejskich i powiatów - alarmuje "Parkiet". »

RPD: w żłobkach, przedszkolach i szkołach nieodpowiednie posiłki

Aktualizacja: 02.11.2011

Posiłki w żłobkach, przedszkolach i szkołach są często niedostosowane do wieku i potrzeb dzieci; brakuje regulacji prawnych, które określiłyby m.in. wartość odżywczą posiłków serwowanych w tych placówkach - zwraca uwagę rzecznik praw dziecka Marek Michalak. »

Fundacja Sendzimira zasadziła ponad 120 drzew

Aktualizacja: 07.11.2011

W czwartek 27 października br. Fundacja Sendzimira we współpracy z Fundacją Aeris Futuro w ramach programu ‘Czas na las’ posadziła ponad 120 drzew w Parku Krajobrazowym, w celu zneutralizowania wpływu tegorocznej edycji Akademii Letniej na klimat. W akcję włączyło się Centrum Promocji Ekorozwoju. »

Prezydencki projekt dot. zmian w samorządach już w grudniu w Sejmie

Aktualizacja: 02.11.2011

W grudniu do Sejmu trafi prezydencki projekt zmian w funkcjonowaniu samorządów. Obok rozwiązań zwiększających wpływ obywateli na samorządy, przewidziano w nim m.in. możliwość łączenia mandatu wójta, burmistrza, prezydenta miasta z mandatem senatora. »

Samorządy chcą zmian w ustawie o wspieraniu rodziny

Aktualizacja: 03.11.2011

Sprzeciw wobec sposobu wprowadzenia w życie ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, która zobowiązuje samorządy do prowadzenia ośrodków adopcyjnych - wyraził Konwent Marszałków Województw RP, który obradował w piątek w Olsztynie. »

Ruszyła Akademia Administracji Publicznej Partnerstwa Wschodniego

Aktualizacja: 31.10.2011

Ponad 20 urzędników z pięciu krajów odebrało w piątek w Warszawie świadectwa ukończenia pierwszego szkolenia w ramach Akademii Administracji Publicznej Partnerstwa Wschodniego. »

Informatyzacja a działanie urzędów w Polsce - raport MSWiA

Aktualizacja: 28.10.2011

Resort Spraw Wewnętrznych i Administracji zlecił Badanie wpływu informatyzacji na działania administracji publicznej w Polsce w 2011 r. W badaniach przeprowadzonych on-line wzięło udział ponad 1600 urzędów samorządowych i rządowych z całej Polski. Jak wynika z raportu - w około 40 proc. urzędów wzrosła sprawność załatwiania spraw i efektywność wykorzystania zasobów urzędów. »

"Akademia Euro" szkoli pracowników przed mistrzostwami

Aktualizacja: 27.10.2011

720 pracowników m.in. kolei, lotniska, transportu miejskiego na Mazowszu, którzy podczas mistrzostw Euro 2012 będą mieli bezpośredni kontakt z kibicami, przejdzie szkolenia m.in. z języka angielskiego i obsługi klienta w ramach "Akademii Euro". »

Od stycznia 2012 becikowe na nowych zasadach

Aktualizacja: 28.10.2011

Resort pracy przypomina w komunikacie o zmianach zasad ustalania prawa do świadczeń rodzinnych związanych z urodzeniem dziecka - od 1 stycznia 2012 r. »

Ostatni dzień na wnioski o 100 zł dodatku do świadczenia pielęgnacyjnego

Aktualizacja: 28.10.2011

Do końca października 2011 r. osoby pobierające świadczenie pielęgnacyjne, które chcą dostać dodatkową pomoc w wysokości 100 zł miesięcznie, muszą złożyć wniosek o jej przyznanie - poinformowało w środę Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. »

"Dziennik Gazeta Prawna": Urzędnicy bez trzynastek

Aktualizacja: 28.10.2011

Rada Służby Cywilnej postuluje likwidację trzynastek i innych stałych dodatków do pensji. Uważa też, że wynagrodzenie pracowników administracji publicznej powinno zależeć od efektywności i jakości ich pracy - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". »

WSA: opłaty w przedszkolu za świadczenia, nie za godziny

Aktualizacja: 27.10.2011

Rada gminy nie może uchwalić, że po upływie danej godziny przedszkole publiczne będzie pobierać opłaty od rodziców - wynika z wyroku WSA w Gorzowie Wielkopolskim. »

KE wzywa Polskę do przestrzegania unijnych przepisów o odpadach

Aktualizacja: 27.10.2011

Komisja Europejska wezwała w czwartek Polskę do pełnego wdrożenia unijnych przepisów dotyczących gospodarki odpadami z przemysłu wydobywczego, co jest istotne w perspektywie wydobycia gazu łupkowego, a także przepisów o odpadach opakowaniowych. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

e-file sp. z o.o.

Producent aplikacji i rozwiązań pomocnych w biznesie oraz w kontaktach z urzędami

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama