reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Minimalne wynagrodzenie 2012 - 1500 zł

Aktualizacja: 15.09.2011

Minimalne wynagrodzenie za pracę w 2012 r. będzie wynosić 1500 zł - zdecydował we wtorek rząd. Obecnie wynagrodzenie minimalne wynosi 1386 zł, oznacza to jego wzrost o 8,2 proc. »

Użytkownik wieczysty który nie wykonuje umowy może stracić grunty

Aktualizacja: 13.09.2011

Jeśli użytkownik wieczysty w umowie z właścicielem nieruchomości zobowiązał się do prowadzenia określonego rodzaju działalności, może stracić nieruchomość jeśli takiej działalności nie prowadzi. »

UOKiK: gminy nadużywają dominacji na rynkach lokalnych

Aktualizacja: 14.09.2011

41 decyzji dotyczących niedozwolonych działań gmin i ich spółek zależnych wydał od początku roku Prezes UOKiK. Nieprawidłowości dotyczą głównie rynku usług wodociągowo-kanalizacyjnych. »

MEN: wzór karty indywidualnych potrzeb ucznia i planu działań wspierających

Aktualizacja: 13.09.2011

Resort opublikował na stronie internetowej wzory dokumentów związanych z udzielaniem dzieciom pomocy psychologiczno – pedagogicznej. »

Będą środki na kompleksową rewitalizację miast

Aktualizacja: 12.09.2011

W ramach unijnych środków na lata 2014-2020 będzie specjalna pula pieniędzy dla miast, wymagających kompleksowej rewitalizacji - zapowiedziała w poniedziałek w Katowicach minister rozwoju regionalnego, Elżbieta Bieńkowska. »

Język migowy w urzędach - ustawa podpisana

Aktualizacja: 12.09.2011

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał w poniedziałek ustawę o języku migowym i innych środkach komunikowania się, która m. in. zobowiązuje organy administracji publicznej do zapewnienia osobom niesłyszącym pomocy tłumacza języka migowego. »

Niepełnosprawni wyborcy powinni dopełnić formalności

Aktualizacja: 12.09.2011

Osoby niepełnosprawne i starsze mogą w jesiennych wyborach skorzystać z nowych udogodnień - głosowania korespondencyjnego lub przez pełnomocnika. Wcześniej muszą jednak dopełnić odpowiednich formalności. »

MF chce zrównoważyć finanse publiczne w 2015 r.

Aktualizacja: 11.09.2011

Ministerstwo Finansów podtrzymuje, że chce obniżyć deficyt sektora finansów publicznych poniżej 3 proc. PKB w 2012 i zrównoważyć wynik sektora w 2015 r. - powiedział w piątek minister finansów Jacek Rostowski. »

Nowoczesna administracja - dokumenty i informacje pod kontrolą

Aktualizacja: 08.09.2011

Coraz więcej instytucji publicznych staje się "e-". Potrzeba podniesienia efektywności pracy Urzędu oraz skuteczności dotarcia informacji do obywateli i obywateli do informacji, rodzi konieczność zastosowania odpowiednich technologii. Warunkiem jest ich dostosowanie do specyfiki jednostki administracji publicznej. »

Premier i partie polityczne o finansowaniu przedszkoli

Aktualizacja: 09.09.2011

Dyskusję o współfinansowaniu przedszkoli z budżetu państwa zapowiedział premier Donald Tusk. Krytykuje jednak projekt PiS, które chce bezpłatnej opieki nad dziećmi w przedszkolach. Z kolei SLD i PJN proponują objęcie przedszkoli subwencją oświatową. »

Nagroda im. Grzegorza Palki dla samorządowców

Aktualizacja: 09.09.2011

W tym roku już po raz 14. Liga Krajowa będzie wręczać nagrodę im. Grzegorza Palki. Jest ona przyznawana za wybitne zasługi dla rozwoju samorządności terytorialnej. »

Do 9 września wnioski o zwiększenie subwencji oświatowej z powodu zdarzeń losowych

Aktualizacja: 08.09.2011

Do 9 września – samorządy mogą ubiegać się o pomoc finansową na usuwanie szkód jakie wywołały zdarzenia losowe takie jak ogień, grad, wiatr czy uderzenie pioruna itp. Środki pochodzić będą z 0,6 proc. rezerwy subwencji oświatowej. »

Senackie komisje rekomendują kary za nielegalny handel uliczny

Aktualizacja: 08.09.2011

Za przyjęciem bez poprawek nowelizacji Kodeksu wykroczeń, przewidującej kary grzywny oraz możliwość przepadku towaru za handel poza miejscem wyznaczonym, opowiedziały się w środę senackie komisje. Część senatorów jest jednak przeciw tym zmianom. »

Przepisy o dodatkowych opłatach za przedszkola trafią do TK

Aktualizacja: 07.09.2011

SLD zapowiedział, że jeszcze w środę złoży do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o sprawdzenie zgodności z konstytucją przepisów, które pozwalają samorządom pobierać dodatkowe opłaty za przedszkola publiczne. »

Metryka dla każdej sprawy – ustawa opublikowana

Aktualizacja: 07.09.2011

Każda sprawa administracyjna i podatkowa będzie miała metrykę prowadzoną w taki sposób aby bez problemu można było powiązać czynności podejmowane w postępowaniu z konkretnymi osobami. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

NGL Legal (NGL Wiater sp.k)

Nowoczesne doradztwo prawno-podatkowe dla biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama