reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Lokowanie urządzeń przesyłowych - konferencja

Aktualizacja: 02.09.2011

Hallmark Events zaprasza na seminarium w dniu 27 września 2011 r. w Warszawie Pt.: Najważniejsze regulacje prawne lokowania urządzeń przesyłowych. Współpraca przedsiębiorstw sieciowych z właścicielami gruntów. »

Terminy kwalifikacji wojskowej 2012

Aktualizacja: 02.09.2011

Kwalifikacja wojskowa w 2012 r. ogłoszona zostanie 20 stycznia i potrwa od 6 lutego do 30 kwietnia. »

ABW chce pomóc samorządom zaatakowanym przez hakerów

Aktualizacja: 02.09.2011

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zwróciła się z propozycją pomocy do samorządów, których strony internetowe zostały zaatakowane przez hakerów - poinformowała rzeczniczka ABW Katarzyna Koniecpolska-Wróblewska. »

Brak możliwości cofnięcia dziecka do przedszkola

Aktualizacja: 01.09.2011

Według Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców w prawie oświatowym jest luka -nie ma przepisów regulujących cofnięcie dziecka ze szkoły do edukacji przedszkolnej. W efekcie - jak twierdzi stowarzyszenie - dyrektorzy odmawiają przepisania dziecka z I klasy do zerówki. »

Sejm uchwalił ustawę o autostradach i funduszu drogowym

Aktualizacja: 01.09.2011

Sejm przyjął w środę nowelę ustawy o autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu Drogowym. Precyzuje ona przepisy dotyczące procedur przetargowych na budowę i eksploatację autostrad. »

Kolejni beneficjenci programu MALUCH

Aktualizacja: 01.09.2011

Resort pracy opublikował listę 25 ofert, które zwyciężyły w trzeciej turze drugiej edycji programu MALUCH. »

Ponad 3 mld zł na drugi etap schetynówek

Aktualizacja: 01.09.2011

Komisja z udziałem przedstawicieli rządu i samorządu rozpatrzyła opracowany przez MSWiA projekt kontynuacji tzw. "schetynówek" czyli Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych. »

Atak hakerów na portale samorządowe

Aktualizacja: 01.09.2011

Kilkaset stron samorządowych zostało zaatakowanych przez grupę hakerów. Na portalach, po kliknięciu na Biuletyny Informacji Publicznej, zamiast właściwych danych, pojawia się szkolny samochód i napis zawierający m.in. stwierdzenie, że polskie szkoły uczą "spożywać duże dawki alkoholu". »

Sejm uchwalił nowelę ustawy o dostępie do informacji publicznej

Aktualizacja: 01.09.2011

Dostosowanie przepisów o dostępie do informacji publicznej do zaleceń UE oraz stworzenie repozytorium gromadzącego ważne dane przewiduje uchwalona w środę przez Sejm nowelizacja ustawy o dostępie do informacji publicznej. »

Wchodzą w życie rozporządzenia oświatowe

Aktualizacja: 31.08.2011

Od dziś we wszystkich szkołach publicznych i niepublicznych uczniowie powinni mieć dostęp do ciepłej bieżącej wody, nauczyciele wykazywać bardziej indywidualne podejście do uczniów a tzw. inne formy wychowania przedszkolnego powinny zapewniać dzieciom minimum 3 godziny opieki dziennie - tego wymagają rozporządzenia oświatowe, które dziś wchodzą w życie. »

Systemy do zarządzania kryzysowego

Aktualizacja: 31.08.2011

Bezpieczeństwo publiczne to sprawa priorytetowa. Rok 2010 roku uświadomił nam, jak bardzo ważne jest aby w sytuacjach nagłego zagrożenia reagować szybko i zdecydowanie. Podczas tego spotkania chcemy zaprezentować rozwiązania, dzięki którym można przeciwdziałać sytuacjom kryzysowym oraz na nie odpowiednio reagować. »

W 2011 r. 628 mln zł "janosikowego" z Mazowsza do innych województw

Aktualizacja: 31.08.2011

W tym roku podatnicy z Mazowsza przekażą innym województwom 628 mln zł w ramach tzw. "janosikowego". To 40 proc. tegorocznych dochodów podatkowych województwa. Zdaniem marszałka Adama Struzika, w efekcie tego najbogatszy region Polski staje się najbiedniejszy. »

Badania w działaniu - V seminarium w ramach projektu „Decydujmy razem”

Aktualizacja: 30.08.2011

Jak badać społeczność lokalną? Kto powinien to robić? Czy można to robić nie będąc socjologiem, zawodowym badaczem? Między innymi takie pytania postawią sobie uczestnicy seminarium Badania w działaniu  - partycypacyjny model poznania, które odbędzie się 9 września 2011 roku w Warszawie w Collegium Civitas w Pałacu Kultury i Nauki. »

Województwo śląskie zaciągnie 31 mln zł kredytu na drogi

Aktualizacja: 30.08.2011

Województwo śląskie zaciągnie 31 mln zł kredytu długoterminowego na budowę i przebudowę dróg - zdecydowali w poniedziałek radni podczas XII sesji sejmiku śląskiego. Pod koniec tego roku zadłużenie samorządu województwa wyniesie ok. 508 mln zł. »

WSA o zasadach podejmowania uchwał w związku gmin

Aktualizacja: 30.08.2011

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu wydał orzeczenie dotyczące zasad podejmowania uchwał przez związek międzygminny. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Paulina Kosior

Prawnik, absolwentka Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama