| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Ośrodek popularyzacji wiedzy i nauki w każdej gminie

Aktualizacja: 01.06.2011

Wsparcie dla idei budowy gminnych ośrodków promocji wiedzy i nauki zapowiedział Donald Tusk. Premier otworzył w środę pierwsze z 14 budowanych w regionie kujawsko-pomorskim przyszkolnych obserwatoriów astronomicznych "Astro-Baza". »

Średnie wynagrodzenie w województwach w 2011

Aktualizacja: 01.06.2011

Główny Urząd Statystyczny podał wysokość przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w województwach w pierwszym kwartale 2011 r. »

Projekt nowelizacji ustawy o obszarach wiejskich

Aktualizacja: 01.06.2011

Rada Ministrów przyjęła we wtorek projekt nowelizacji ustawy o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego. Zmiany umożliwią ministrowi rolnictwa bardziej elastyczny podział unijnych pieniędzy. »

Raport: konieczne upowszechnienie edukacji przedszkolnej

Aktualizacja: 31.05.2011

Upowszechnienie edukacji przedszkolnej, mającej decydujące znaczenie dla poziomu wykształcenia społeczeństwa, to jeden z najważniejszych wniosków "Raportu o stanie edukacji. Społeczeństwo w drodze do wiedzy", który we wtorek przedstawił Instytut Badań Edukacyjnych. »

ePUAP podręcznik użytkownika

Aktualizacja: 31.05.2011

Na stronie epuap.gov.pl pojawił się cykl instrukcji dotyczących korzystania z Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej. »

Zbyt szybki awans nauczyciela

Aktualizacja: 30.05.2011

Nauczyciele zbyt szybko uzyskują najwyższy stopień awansu zawodowego i tracą motywację do podnoszenia kwalifikacji. Potrzebna jest zmiana systemu awansu nauczycieli. »

Jest pozew zbiorowy w sprawie opłat za kartę pojazdu

Aktualizacja: 30.05.2011

Związek Powiatów Polskich przygotował już pozew zbiorowy dotyczący zwrotu opłat za karty pojazdów sprowadzanych z zagranicy. Reprezentantem całej grupy skarżących będzie powiat Ostrzeszowski. »

GIODO: nieprawidłowości przy spisie powszechnym

Aktualizacja: 30.05.2011

Niepowołane osoby mogły się spisać za kogoś lub zdobyć o nim informacje - poinformował GIODO, który skontrolował spis powszechny. Jego zdaniem, choć bazy danych GUS były zabezpieczone w sposób nie dość nowoczesny, spis jako całość był dobrze przygotowany. »

Tusk zapowiada redukcję zatrudnienia w administracji

Aktualizacja: 27.05.2011

Premier Donald Tusk zapowiedział, że w ciągu kilku najbliższych miesięcy dojdzie do "dość znaczącej redukcji" zatrudnienia w administracji państwowej. »

Będą grzywny za brak ewidencji odpadów

Aktualizacja: 27.05.2011

Senat nie zgłosił w czwartek poprawek do nowelizacji ustawy o odpadach. Przewiduje ona wprowadzenie grzywny za brak ewidencji odpadów oraz kar pieniężnych do 10 tys. zł za naruszenie obowiązków związanych z prowadzeniem zbiorczego zestawienia danych o odpadach. »

Sejm: ochrona związkowców przed zwolnieniem z pracy

Aktualizacja: 27.05.2011

Związkowcy zatrudnieni w swoich zakładach na czas określony, w przypadku niezgodnego z prawem zwolnienia, będą mogli ubiegać się o przywrócenie do pracy - przewiduje nowelizacja Kodeksu pracy, którą w czwartek uchwalił Sejm. »

Asystent i doradca w urzędzie

Aktualizacja: 27.05.2011

Urzędy masowo zatrudniają asystentów i doradców. Choć stanowiska te miały służyć merytorycznemu wsparciu pracy jednostek, kwalifikacje zatrudnianych osób budzą wątpliwości – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”. »

Dzień Samorządu Terytorialnego

Aktualizacja: 27.05.2011

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego prezydent Bronisław Komorowski odznaczył w środę w Warszawie kilkudziesięciu zasłużonych samorządowców. Za tymi odznaczeniami kryje się wielki, mądry, dobry wysiłek na rzecz polski lokalnej - mówił prezydent podczas uroczystości. »

Urząd nie zażąda oświadczenia jeśli sam może ustalić fakty

Aktualizacja: 27.05.2011

Ani zaświadczenie ani oświadczenie nie będzie potrzebne jeśli urząd ma dostęp do wymaganych informacji – stanowi ustawa o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców. »

GUS: trzeba częściowo uzupełnić spis powszechny

Aktualizacja: 26.05.2011

Ok. 18 tys. osób może dotyczyć błąd w systemie spisu powszechnego - poinformował rzecznik GUS Artur Satora. Chodzi o osoby mieszkające w domach jednorodzinnych, które mogły wypełnić przez internet niewłaściwy formularz. Tę część spisu trzeba uzupełnić. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Liferay

Liferay tworzy oprogramowanie, które pomaga przedsiębiorstwom kreować doświadczenia cyfrowe poprzez komputery, urządzenia mobilne i inne punkty kontaktu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »