reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Senatorowie chcą poprawek do ustawy o pieczy zastępczej

Aktualizacja: 25.05.2011

Ponad sto poprawek do ustawy o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej zaproponowali senatorowie. Komisje poprały głównie te o charakterze legislacyjnym i porządkującym. »

Nowe terminy składania wniosków o środki na ochronę zdrowia

Aktualizacja: 25.05.2011

Rada Ministrów podjęła uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie ustanowienia programu wieloletniego pod nazwą "Wsparcie jednostek samorządu terytorialnego w działaniach stabilizujących system ochrony zdrowia, przedłożoną przez ministra zdrowia. »

Dyrektor szkoły pouczy o zdrowym odżywianiu

Aktualizacja: 25.05.2011

Szkoła uczestnicząca w programie "Owoce w szkole" będzie musiała przeprowadzić co najmniej dwie godziny zajęć w semestrze na temat zdrowego odżywiania. Za realizację obowiązku odpowiadać będzie dyrektor szkoły. »

Mandat karny za wykroczenie skarbowe

Aktualizacja: 24.05.2011

Szczegółowe zasady nakładania kary grzywny w drodze mandatu karnego za wykroczenia skarbowe reguluje rozporządzenie Rady Ministrów, które właśnie weszło w życie. »

"Rzeczpospolita": Urzędnicy bezkarni

Aktualizacja: 24.05.2011

Nowe przepisy o majątkowej odpowiedzialności urzędników to bubel - twierdzi "Rzeczpospolita". »

Druga edycja programu „Maluch”

Aktualizacja: 23.05.2011

Gminy znów mogą starać się o dofinansowanie budowy lub remontu żłobków – resort pracy ogłosił drugą edycję konkursu ofert w ramach programu „Maluch”. »

Europejski kongres urzędników stanu cywilnego w Zielonej Górze

Aktualizacja: 23.05.2011

W Polsce nie ma przepisów, które nakazują urzędnikom USC sprawdzanie, czy para zamierza zawrzeć małżeństwo pozorne, czyli takie, które z założenia nie jest nastawione na zakładanie rodziny - m.in. na ten temat dyskutowali w Zielonej Górze przedstawiciele 18 krajów. »

Ruszył konkurs na Super Samorząd 2011

Aktualizacja: 23.05.2011

W piątek w Warszawie zainaugurowano konkurs Super Samorząd 2011, realizowany w ramach akcji Masz Głos, Masz Wybór. Jego celem jest poprawa współpracy między mieszkańcami a lokalnymi władzami; do udziału zgłosiły się 153 partnerstwa samorządów i organizacji pozarządowych. »

"Zdarzyło się tylko w Polsce" - 20 lat reformy samorządowej w filmie

Aktualizacja: 20.05.2011

FRDL i Miasto Wrocław zapraszają na film o 20. latach reformy samorządowej: ZDARZYŁO SIĘ TYLKO W POLSCE, w reżyserii Pawła Kędzierskiego »

Związki zawodowe i pracodawcy nie zaopiniowali projektu budżetu na 2012 r.

Aktualizacja: 20.05.2011

Związki zawodowe nie ustaliły stanowiska w sprawie projektu budżetu na 2012 r. - powiedział pod koniec ubiegłego tygodnia członek prezydium Komisji Krajowej Solidarności Henryk Nakonieczny. Adam Ambrozik z Pracodawców RP przyznał, że opinii nie przygotowali też pracodawcy. »

Urząd nie musi wydawać kopii wszystkich akt sprawy

Aktualizacja: 20.05.2011

Strona, która nie może zapoznać się osobiście z aktami sprawy powinna ustanowić pełnomocnika. Urząd nie musi przychylać się do wniosku o przesłanie kserokopii wszystkich akt sprawy - orzekł Sąd Apelacyjny. »

TK: przepis ws. odszkodowań za grunty na drogi - zgodny z konstytucją

Aktualizacja: 20.05.2011

Zgodny z konstytucją jest przepis dotyczący terminu ubiegania się o przyznanie odszkodowania za wywłaszczoną nieruchomość zajętą na drogę publiczną - orzekł w czwartek Trybunał Konstytucyjny. Wyrok jest prawomocny. »

KE upomina Polskę w sprawie bezpieczeństwa dróg

Aktualizacja: 20.05.2011

KE wezwała w czwartek Polskę do opracowania procedur poprawy bezpieczeństwa tras europejskich. »

Opłata targowa po zmianach

Aktualizacja: 19.05.2011

W Dzienniku Ustaw ukazała się już nowelizacja ustawy o podatkach i opłatach lokalnych z doprecyzowanymi regulacjami dotyczącymi targowisk i opłaty targowej. »

Reformy emerytur mundurowych - negocjacji ciąg dalszy

Aktualizacja: 19.05.2011

W kancelarii premiera odbyło kolejne spotkanie przedstawicieli rządu ze związkami zawodowymi służb mundurowych ws. reformy systemu emerytur mundurowych. Zmiany mają prowadzić do wydłużenie aktywności zawodowej służb podległych MSWiA i żołnierzy. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Huczko

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama