reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Wojewoda wyznaczy kierownika centrum powiadamiania ratunkowego

Aktualizacja: 11.03.2011

W zakresie obowiązków wojewody znajdzie się wkrótce wyznaczanie kierownika centrum powiadamiania ratunkowego i zatwierdzanie programu szkolenia operatorów numerów alarmowych. »

"Dziennik Polski": Niebezpieczne radosne place zabaw

Aktualizacja: 11.03.2011

Nawet co czwarty plac zabaw budowany w ramach rządowego programu "Radosna szkoła" może mieć poważne wady, zagrażające życiu i zdrowiu dzieci - informuje "Dziennik Polski". Tak przynajmniej twierdzi Centrum Kontroli Placów Zabaw. »

UKE namawia samorządy do angażowania w sieci telekomunikacyjne

Aktualizacja: 11.03.2011

Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) namawia samorządy, by aktywniej angażowały się w tworzenie i eksploatację sieci telekomunikacyjnych, służących m.in. dostępowi do internetu. Samorząd miałby angażować się głównie tam, gdzie nie robi tego biznes. »

Minister Finansów o deficycie sektora finansów publicznych

Aktualizacja: 10.03.2011

Dzięki efektom cyklicznym w latach 2011 i 2012 deficyt sektora finansów publicznych zmniejszy się o więcej niż 4,4 pkt proc. PKB wynikających z konsolidacji finansów publicznych - powiedział minister finansów Jacek Rostowski. »

Narodowy Spis Powszechny 2011 – trwa obchód

Aktualizacja: 10.03.2011

Do 17 marca rachmistrzowie spisowi dokonywać będą czynności w ramach obchodu poprzedzającego Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2011. »

„INDEKS – klucz do dobrej gminy” – rekrutacja samorządów

Aktualizacja: 10.03.2011

Od 9 marca Fundacja Instytut Studiów Strategicznych z Krakowa rekrutuje gminy do projektu „INDEKS – klucz do dobrej gminy. Celem przedsięwzięcia jest weryfikacja stanu usług publicznych świadczonych przez gminy drogą elektroniczną (e-usług) oraz podniesienie jakości tych usług. »

Grupowanie szkół i przedszkola w subwencji oświatowej - projekt ustawy

Aktualizacja: 10.03.2011

Subwencja oświatowa częściowo obejmująca wychowanie przedszkolne, wprowadzenie możliwości grupowania szkół i przedszkoli oraz połączenie kuratoriów i okręgowych komisji egzaminacyjnych - takie zapisy zawiera ministerialny projekt zmian w prawie oświatowym. »

Samorządy żądają wycofania rozporządzenia MF o klasyfikacji długu

Aktualizacja: 10.03.2011

Samorządowcy chcą, by rząd zawiesił rozporządzenie ministra finansów w sprawie klasyfikacji długu publicznego. W przeciwnym razie - zaskarżą je do Trybunału Konstytucyjnego. »

Kwalifikacja wojskowa w 2011 roku

Aktualizacja: 09.03.2011

Od 4 kwietnia do 30 czerwca br. w kraju odbędzie się kwalifikacja wojskowa. Potrwa 88 dni kalendarzowych (61 dni roboczych) i obejmie około 300 tysięcy osób. Kwalifikację przeprowadzą wojewodowie przy współudziale szefów wojewódzkich sztabów wojskowych oraz starostów, wójtów, burmistrzów (prezydentów miast). »

TK: przepisy o odpłatności za KSAP niekonstytucyjne, ale płacić trzeba

Aktualizacja: 09.03.2011

Przepisy, dotyczące zwrotu przez słuchaczy kosztów kształcenia w Krajowej Szkole Administracji Publicznej, są niezgodne z konstytucją - orzekł w środę Trybunał Konstytucyjny. Sam zwrot kosztów jednak sędziowie uznali za zasadny, a niekonstytucyjność ma przyczyny formalne. »

Do końca 2012 r. powstanie 16 miasteczek ruchu drogowego

Aktualizacja: 09.03.2011

Do końca 2012 roku w całej Polsce zostanie utworzonych 16 nowoczesnych miasteczek ruchu drogowego, które mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa. Nasz kraj należy do europejskiej czołówki pod względem liczby wypadków drogowych, w których giną ludzie. »

Rząd przyjął projekt zmian w OFE

Aktualizacja: 09.03.2011

Składka przekazywana z ZUS do OFE zostanie zmniejszona z 7,3 proc. do 2,3 proc., a potem będzie stopniowo wzrastać, by w 2017 r. osiągnąć 3,5 proc. - zdecydował we wtorek rząd. Politycy, pracodawcy i ekonomiści są podzieleni w opiniach o projekcie. »

"Dziennik Polski": piąty stopień zawodowy dla nauczycieli

Aktualizacja: 09.03.2011

Związek Nauczycielstwa Polskiego chce wprowadzenia kolejnego stopnia awansu zawodowego. ZNP zamierza dziś zaprezentować swoje propozycje zmian w Kracie nauczyciela. Zostaną one również przesłane do wszystkich klubów parlamentarnych - awizuje "Dziennik Polski". »

Strony internetowe instytucji a potrzeby niepełnosprawnych

Aktualizacja: 08.03.2011

20-osobowy zespół sprawdza jak strony internetowe 200 instytucji dostosowane są do potrzeb niepełnosprawnych. To pierwszy tego rodzaju projekt w Polsce - poinformowano we wtorek na konferencji prasowej w Fundacji im. Stefana Batorego. »

„Maluch” dofinansuje budowę i remont żłobków

Aktualizacja: 09.03.2011

Już wkrótce gminy będą mogły składać wnioski o pieniądze na żłobki z programu „Maluch”. Według założeń resortu pracy, w bieżącym roku „Maluch” dofinansuje 10 tys. nowych miejsc w instytucjach opieki nad małymi dziećmi. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Gebel, doradca podatkowy

Bartosz Gebel, doradca podatkowy. Ergotax biuro rachunkowe. Ergotax kancelaria doradcy podatkowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama