reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Portal partnerstwa publiczno-prywatnego

Aktualizacja: 01.02.2011

W poniedziałek o godz. 17.00 pod adresem www.ppp.gov.pl Ministerstwo Rozwoju Regionalnego oddało do użytku portal Platformy Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Będzie on służył jako rzetelne źródło informacji na temat działań platformy, wspieranych projektów i istotnych zagadnień związanych z problematyką PPP. »

Trwają przygotowania do rozstrzygającej walki o tytuł stolicy kultury

Aktualizacja: 31.01.2011

Koncert Woody'ego Allena, informacje o programie kulturalnym w taksówkach, darmowe wizyty w muzeach, porządkowanie miejskiej przestrzeni i spełnianie życzeń mieszkańców - m.in. takie pomysły na promocję mają kandydaci do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. »

Startuje druga runda Programu Rozwoju Bibliotek

Aktualizacja: 31.01.2011

Biblioteki publiczne z małych miejscowości z całego kraju mogą już zgłaszać się do drugiej rundy Programu Rozwoju Bibliotek. Te, które zostaną przyjęte do programu, otrzymają sprzęt informatyczny, granty na realizację własnych pomysłów i wezmą udział w szkoleniach. »

MS: elektroniczny dozór chuliganów planowany od 2012 r.

Aktualizacja: 31.01.2011

Od początku przyszłego roku ma być możliwy - według planów resortu sprawiedliwości - elektroniczny monitoring "chuliganów stadionowych". W poniedziałek ministerstwo przedstawiło projekt odpowiedniej nowelizacji prawa w tej sprawie. »

"Dziennik Gazeta Prawna": Karta nauczyciela do zmiany

Aktualizacja: 31.01.2011

Nie 78, a 52 dni robocze urlopu w roku dla nauczycieli, a dla przedszkolanek tylko 35 dni. To jedna z propozycji zmian w Karcie nauczyciela - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna". »

Prezydent podpisał tzw. ustawę kwotową

Aktualizacja: 31.01.2011

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę zwiększającą udział kobiet startujących w wyborach przez wprowadzenie 35-procentowych kwot na listach wyborczych. »

MF: na pierwsze PIT-y czas do 31 stycznia

Aktualizacja: 31.01.2011

Do końca stycznia z urzędem skarbowym powinni rozliczyć się m.in. podatnicy płacący zryczałtowany podatek dochodowy od przychodów z działalności gospodarczej. Podatnicy podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych (np. z działalności gospodarczej, najmu lub dzierżawy) rozliczają się ze swojego podatku na formularzu PIT-28. W tym roku mogą to zrobić jeszcze prościej, bo w wersji elektronicznej. »

Nowe instytucje gospodarki budżetowej

Aktualizacja: 28.01.2011

Po likwidacji gospodarstw pomocniczych i zakładów budżetowych powstało jedynie kilka instytucji gospodarki budżetowej – podsumował Dziennik Gazeta Prawna. »

W 2011 r. mniej pieniędzy na dodatek uzupełniający

Aktualizacja: 28.01.2011

Samorządy po raz drugi wypłacają dodatek uzupełniający. Dzięki modyfikacjom samorządowej polityki kadrowej, w tym roku sumy przeznaczane na wypłatę dodatków będą znacznie mniejsze w zestawieniu z wydatkami ubiegłorocznymi. »

Senat przeciw limitowaniu licencji taksówkowych przez rady miast i gmin

Aktualizacja: 28.01.2011

Senatorowie opowiedzieli się w czwartek za zniesieniem możliwości limitowania przez rady miast i gmin liczby udzielanych licencji taksówkowych. Propozycja senacka zmierza do tego, by taksówką mógł jeździć każdy, kto spełni ustawowe warunki dostępu do zawodu. »

Senat poparł ustawę "żłobkową"

Aktualizacja: 27.01.2011

Senat poparł tzw. ustawę żłobkową. Senatorowie zaproponowali do niej kilka poprawek - m.in. zobowiązali ministerstwo pracy do monitorowania jej realizacji i zdecydowali, że nie będzie obowiązku informowania rodziców o skutkach posłania dziecka do żłobka. »

Radny musi brać udział w głosowaniu

Aktualizacja: 27.01.2011

Kworum stanowią jedynie radni biorący czynny udział w głosowaniu – przypomniał Dziennik Gazeta Prawna. »

"Rzeczpospolita": wysokie nagrody dla szefów policji

Aktualizacja: 27.01.2011

Nawet 25 tys. zł ekstra dostali w 2010 r. komendanci wojewódzcy policji. Reszta funkcjonariuszy jest oburzona - akcentuje "Rzeczpospolita". »

Nowoczesny Urząd czyli Zarządzanie jakością z korzyścią dla mieszkańców

Aktualizacja: 26.01.2011

Dziś, szeroko rozumiana jakość usług nie dotyczy już tylko zakładów produkcyjnych czy firm usługowych. Coraz większego znaczenia zarządzanie jakością nabiera w administracji publicznej, a poziom i skuteczność prowadzonych działań w urzędach jest nieustannie przedmiotem oceny mieszkańców. »

Prezydent: trzeba zwiększyć udział obywateli w samorządach

Aktualizacja: 26.01.2011

Prezydent Bronisław Komorowski uważa, że konieczne jest zwiększenie udziału obywateli w sprawowaniu władzy samorządowej. Jego kancelaria przygotowuje pakiet projektów ustaw, które miałyby to ułatwić. W Sejmie powinny się znaleźć do końca marca. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Pietrusiński

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama