reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Sejm za ograniczeniem barier administracyjnych

Aktualizacja: 25.02.2011

Sejm przyjął w piątek ustawę o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców. Ustawa wprowadza prawo do złożenia oświadczenia, zamiast obowiązku składania zaświadczeń, wymaganych do tej pory przez różne przepisy prawa. »

MEN: wysokość opłat za przedszkola publiczne ustalają gminy

Aktualizacja: 22.02.2011

Wysokość opłat za przedszkola publiczne ustalają gminy, mogą one je różnicować, a nawet nie pobierać ich w ogóle - poinformował wiceminister edukacji Zbigniew Włodkowski. Powołał się na ubiegłoroczną nowelizację prawa oświatowego. »

Samorządowcy z Ministerstwem Finansów o ograniczeniu deficytu gmin

Aktualizacja: 25.02.2011

Trwają negocjacje między Ministerstwem Finansów i samorządami ws. porozumienia dotyczącego planowanych przez resort ograniczeń deficytu budżetowego w samorządach. Jedną z propozycji władz lokalnych jest umożliwienie transferu limitów deficytu między gminami. »

Budżety samorządowe do końca lutego

Aktualizacja: 22.02.2011

Uchwałę budżetową na rok 2011 organ stanowiący jednostki samorządu podejmuje w terminie do 28 lutego bieżącego roku. »

MI: do końca 2014 r. modernizacja kilku linii kolejowych

Aktualizacja: 23.02.2011

Do końca 2014 r. w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko ma zostać zmodernizowana m.in. linia kolejowa z Warszawy do Gdańska, Wrocławia do Rawicza, czy z Krakowa do Rzeszowa - poinformował rzecznik resortu infrastruktury Mikołaj Karpiński. »

Nabór wniosków na dofinansowanie termoizolacji budynków

Aktualizacja: 22.02.2011

Na przełomie marca i kwietnia ruszy trzeci nabór wniosków na dofinansowanie inwestycji termoizolacyjnych w budynkach użyteczności publicznej - poinformował na konferencji prasowej prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Jan Rączka. »

MEN: liczba likwidowanych szkół w ciągu ostatnich lat maleje

Aktualizacja: 24.02.2011

Z danych kuratorów oświaty wynika, że spośród ponad 28 tys. szkół samorządy zgłosiły zamiar likwidacji 335 placówek. Dla porównania, w roku szkolnym 2006/2007 zlikwidowano 653 szkoły, a w 2010/2011 - 582. Liczba ta więc maleje - informuje MEN. »

MSZ wdraża procedury ws. głosowania korespondencyjnego

Aktualizacja: 23.02.2011

MSZ wdraża procedury związane z głosowaniem korespondencyjnym, które ma obowiązywać podczas jesiennych wyborów parlamentarnych - poinformował we wtorek dziennikarzy zastępca dyrektora wydziału departamentu konsularnego MSZ Maciej Krych. »

Kancelaria Premiera przedstawiła plan prac rządu na 2011 r.

Aktualizacja: 23.02.2011

Kancelaria Premiera przedstawiła we wtorek wieczorem na swych stronach internetowych plan prac legislacyjnych rządu na 2011 rok. Plan obejmuje 96 projektów ustaw, w tym projekt nowelizacji ustaw: Prawo Antykorupcyjne oraz o dodatkowym ubezpieczeniu zdrowotnym. »

Ustawa "żłobkowa" - podpisana przez Prezydenta

Aktualizacja: 04.04.2011

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o formach opieki nad dziećmi do lat trzech, ułatwiającą m.in. zakładanie żłobków i klubików dla małych dzieci. Podkreślił, że ustawa jest tylko fragmentem pracy, która czeka państwo w zakresie polityki prorodzinnej. »

"Dziennik Gazeta Prawna": Drogi w ciemności

Aktualizacja: 23.02.2011

Coraz ciemniej nad polskimi drogami, bo nie ma z czego płacić za ich oświetlenie - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna". »

Rząd za obniżeniem zasiłków chorobowych mundurowych, związkowcy przeciw

Aktualizacja: 23.02.2011

Rząd zaproponował we wtorek obniżenie - ze 100 do 80 proc. pensji - zasiłków chorobowych funkcjonariuszy i żołnierzy. Związkowcy służb mundurowych żądają wstrzymania prac nad tymi założeniami do czasu zakończenia prac nad nowelą ustawy emerytalnej. Grożą zerwaniem rozmów ze stroną rządową. »

Rząd przyjął plany gospodarowania wodami w dorzeczach

Aktualizacja: 23.02.2011

Rada Ministrów zatwierdziła we wtorek plany gospodarowania wodami w dorzeczach. To wymóg unijnej dyrektywy wodnej, która ma doprowadzić do "dobrego stanu" europejskie rzeki do 2015 r. »

Resort finansów podał szczegółowe kwoty subwencji ogólnej 2011

Aktualizacja: 23.02.2011

Na stronie resortu finansów umieszczono szczegółowe informacje dotyczące rocznych kwot części subwencji ogólnej oraz rocznych wpłat, wynikających z ustawy budżetowej na rok 2011, jak również kwoty planowanych udziałów we wpływach z podatku dochodowego od osób fizycznych. »

WSA: rada nie ma swobody w tworzeniu podmiotów i ustalaniu ich kompetencji

Aktualizacja: 22.02.2011

Rada gminy nie może podjąć uchwały o utworzeniu dowolnego podmiotu, którego nie przewidują przepisy ustawy. Nie ma także uprawnień do modyfikowania kompetencji podmiotów określonych w przepisach ustawowych – orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

AYMING POLSKA

Konsulting strategiczny i operacyjny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama