reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

"Metro": Rządowa e-pułapka

Aktualizacja: 21.01.2011

Według państwowego e-urzędu, dowód osobisty można wymienić tylko w 10 miastach w Polsce, a warszawiak powinien pojechać w tym celu do Ciechocinka - to efekt testów systemu przeprowadzonych przez dziennikarza "Metra". »

Nowy taryfikator mandatów wchodzi w życie

Aktualizacja: 20.01.2011

Wyższe kary za łamanie przepisów dot. przewozu osób - to jeden z zapisów nowego taryfikatora mandatów, który zaczyna obowiązywać. Natomiast nie zmienią się mandaty za przekroczenie prędkości. »

Sejm przyjął poprawki Senatu do ustawy budżetowej

Aktualizacja: 20.01.2011

Sejm przyjął w czwartek wszystkie senackie poprawki do ustawy budżetowej na 2011 r. Tym samym m.in. dodatkowe 40 mln zł powiększy rezerwę związaną z realizacją ustawy o opiece nad dziećmi do lat trzech. Rezerwa ta wzrośnie do 51 mln zł. »

Znowelizowano ustawę o uzdrowiskach

Aktualizacja: 20.01.2011

Sejm znowelizował w czwartek ustawę o uzdrowiskach. W myśl noweli, w najbardziej chronionej strefie uzdrowisk nie będą mogły powstawać m.in. stacje bazowe telefonii komórkowej. »

Tylko wójt może zawrzeć i zmienić porozumienie międzygminne

Aktualizacja: 20.01.2011

Rada gminy jedynie wyraża wolę zawarcia porozumienia międzygminnego, natomiast do wyłącznej kompetencji organu wykonawczego należy zawarcie porozumienia i jego późniejsze zmiany – orzekł WSA w Białymstoku. »

"Dziennik Gazeta Prawna": Najpierw drogi, później koleje

Aktualizacja: 20.01.2011

Rząd zabierze pieniądze kolejom, żeby wybudować więcej drogowych tras ekspresowych - zapowiada "Dziennik Gazeta Prawna". »

Prezydent podpisał Kodeks wyborczy

Aktualizacja: 20.01.2011

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał w środę Kodeks wyborczy wprowadzający m.in. jednomandatowe okręgi wyborcze w wyborach do Senatu. Prezydencki minister Olgierd Dziekoński powiedział PAP, że prezydent przedstawi niebawem projekt dotyczący okręgów jednomandatowych w wyborach samorządowych. »

Prawo nauczycieli do pomocy dydaktycznych

Aktualizacja: 26.01.2011

Nauczycielowi przysługuje nieodpłatnie wyposażenie w materiały niezbędne do wykonywania czynności wchodzących w zakres obowiązków nauczyciela – stanowi rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej. »

Jak co roku samorządy organizują zajęcia podczas ferii zimowych

Aktualizacja: 19.01.2011

Zajęcia sportowo-rekreacyjne, plastyczne, muzyczno-ruchowe, teatralne, wycieczki oraz kuligi - takie m.in. atrakcje przygotowały samorządy dla dzieci, które spędzają ferie zimowe w miejscu zamieszkania. Zainteresowanie jest porównywalne z ubiegłymi latami. »

Święto Trzech Króli do Trybunału Konstytucyjnego

Aktualizacja: 19.01.2011

PKPP Lewiatan złożyła w środę wniosek do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zbadania zgodności z konstytucją ustawy zmieniającej Kodeks Pracy, która wprowadza dzień wolny w święto Trzech Króli. Wcześniej ustawę do TK zaskarżyła "Solidarność". »

Poczta Polska rusza z programem nowych agencji pocztowych

Aktualizacja: 19.01.2011

Poczta Polska rozpoczyna realizację programu rozwoju nowego typu agencji pocztowych - poinformowało we wtorek kierownictwo spółki. W zamierzeniu Poczty, sieć nowych agencji ma pomóc zlikwidować problem długich kolejek do okienek w dużych miastach. »

"Dziennik Gazeta Prawna": jedno okienko teraz w skarbówce

Aktualizacja: 19.01.2011

Mają być ułatwienia dla zakładających nowe firmy. Dotychczasowe próby uproszczenia rejestracji firm kończyły się fiaskiem. Ministerstwo Finansów przygotowuje więc kolejną zmianę - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna". »

Rząd przyjął projekt zmiany zasad publikacji planów legislacyjnych

Aktualizacja: 19.01.2011

Rząd przyjął we wtorek projekt zmiany ustawy o działalności lobbingowej, który m.in. zmienia zasady prowadzenia wykazu prac legislacyjnych. Zamiast półrocznych programów prac legislacyjnych będzie jeden wykaz takich prac na całą kadencję. »

KPA nie ma zastosowania do zarządzeń zastępczych wojewody

Aktualizacja: 18.01.2011

Wojewoda nie musi informować rady gminy/miasta o zamiarze wydania zarządzenia zastępczego – nie mają tu bowiem zastosowania przepisy KPA – wskazuje orzecznictwo sądów administracyjnych. »

Zadania publiczne – wzór oferty, umowy i sprawozdania

Aktualizacja: 18.01.2011

Wzór oferty realizacji zadania publicznego, wzór umowy o wsparcie lub powierzenie realizacji zadania publicznego oraz wzór sprawozdania z wykonania zadania – określono w nowym rozporządzeniu ministra pracy. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Mycka

ekspert specjalizujący się w tematyce samorządowej, działacz polityczny. Specjalizuje się głównie w polityce społecznej oraz ekonomice pracy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama